Skocz do zawartości

jazda po pijaku


spili gonzales
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli zarzadca / prawodawca postawil znak to masz prawo wyjsc wymagac aby przy zachowaniu tej predkosci nic zlego sie nie stalo i przejazd odbyl sie bezpiecznie. Sa jednak sytuacje i miejsca gdzie wymagany jest po prostu zdrowy rozsadek.

A czego Z REGUŁY spodziewasz się, pędząc suchym, czystym asfaltem w środku lata, z zawrotną prędkością 50 km/h? Chyba nie "młynka"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego Z REGUŁY spodziewasz się, pędząc suchym, czystym asfaltem w środku lata, z zawrotną prędkością 50 km/h? Chyba nie "młynka"?

 

zalezy chyba od miejsca, bo na prostej to racej nikt przy tej predkosci w botanike nie wypada

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich tygodniach na Wisłostradzie w Warszawie prowadzony jest remont. W miejscu zwężenia drogi postawiono ograniczenie do 40 km. Nikt, dosłownie NIKT nie stosuje się do tego ograniczenia. Wszyscy jadą tam ok. 80 km/h. I sam tak jechałem - i wiem, że jest to w tym miejscu prędkośc bezpieczna. Prosty odcinek drogi, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Po jaką więc cholerę stawiać tam tak absurdalne ograniczenie?

Moja teoria jest taka, że ograniczenie postawiono właśnie na potrzeby "jazdy po pijaku". Faktycznie - jak ktoś jest na bani, to powinien w tym miejscu zredukować prędkość do 40 kilometrów, bo to nigdy nie wiadomo, kiedy ręka zadrży. Ale pozostali? Jadą sobie grzecznie 70 - 80 km na godzinę, i jakoś nikomu tam nie przyszło do głowy powodować wypadku. Być może więc te kretyńskie i kompletnie oderwane od rzeczywistości ograniczenia naprawdę są tworzonę z myślą o tych nie w pełni trzeźwych kierowcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o ludziach remontujących ten fragment drogi. Był taki sam wypadek na budowie węzła koło powązek - facet wyleciał z drogi i zabił robotnika. Jak jest mokro, ślisko - to i 80 km/h to dużo - jak ktoś wpadnie w poślizg i uderzy w ludzi pracujacych na drodze - pomyśl za nim napiszesz taką oczywistą dla ciebie oczywisość. Gdybyś pracował na tej drodze oddzielony barierką z plastiku - chciałbyś aby ludzie przejeżdżali tam 80km/h kilkadziesiąt cm od ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa taki jesteś zajebisty a nie rozumiesz - jak są roboty drogowe i ludzie pracują w odległości 40 cm od pedzących samochodzów to chyba normalne że należy się ograniczenie - czy nie zapierdalmy 100km/h - kuźwa taki menago a taki ograniczony -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o ludziach remontujących ten fragment drogi.

swojego czasu w Ursusie był wypadek: babka w Cayenne zgarnęła i przeciągnęła robotnika ok. 100 metrów pod autem nic o tym nie wiedząc - oczywiście gość nie przeżył.

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgor - chodniki też są blisko drogi ( o ile są ), zawsze się może pijany zatoczyć, dziecko wyskoczyć ( albo i grzybiarz ? ).

 

ps. doczytaj znaczenie słowa ironia. Wiele Ci się wyjaśni.

 

Tam gdzie chodniki,to z reguły i ograniczenia prędkości :cool:

 

 

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa taki jesteś zajebisty a nie rozumiesz - jak są roboty drogowe i ludzie pracują w odległości 40 cm od pedzących samochodzów to chyba normalne że należy się ograniczenie - czy nie zapierdalmy 100km/h - kuźwa taki menago a taki ograniczony -

Tak się w naszym kraju utarło, że robotnicy pracują max 8h/doba, 5 dni/tydzień a znak stoi 24/7. Ja rozumiem Twoją obawę o robotników, to też ludzie. Ale czy nie może być tak, że przyjeżdżają, stawiają znak i zabierają się za robotę a na koniec szychty zabierają go i życie toczy się dalej? Albo niech kopią na 3 zmiany, to się remont szybciej skończy. Tomgor, zastanawia mnie co niemożliwego do wykonania (i z jakiej przyczyny) tym razem wymyśliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomgor, zastanawia mnie co niemożliwego do wykonania (i z jakiej przyczyny) tym razem wymyśliłem...

Nic, ale jak nei będzie ograniczenia to nie będzie Cię można ukarać, bo przecież tylko o to chodzi. :)

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o ludziach remontujących ten fragment drogi. Był taki sam wypadek na budowie węzła koło powązek - facet wyleciał z drogi i zabił robotnika. Jak jest mokro, ślisko - to i 80 km/h to dużo - jak ktoś wpadnie w poślizg i uderzy w ludzi pracujacych na drodze - pomyśl za nim napiszesz taką oczywistą dla ciebie oczywisość. Gdybyś pracował na tej drodze oddzielony barierką z plastiku - chciałbyś aby ludzie przejeżdżali tam 80km/h kilkadziesiąt cm od ciebie?

To nie do końca tak. Normalnie ta droga jest dwujezdniowa, na każdej z jezdni są 3 pasy ruchu. Można ją określić jako trasę szybkiego ruchu. Na czas prac jedna jezdnia jest wyłączona, a drugą puszczono po 2 pasy w każdą stronę. Ekipy remontowe oddzielone są zatem pasem zieleni i betonowymi barierkami. Jedyne niebezpieczeństwo, to że ktoś zjedzie na przeciwległy pas tej samej jezdni - ale takie niebezpieczeństwo istnieje na każdej jednojezdniowej drodze.

Jeśli będziesz miał okazję - sprawdź to miejsce. I przejedź ten odcinek z przepisowymi 40 km na liczniku... Słowo honoru - nie wierzę, że utrzymasz tę prędkość i dalej będziesz twierdził, ze ten zakaz ma jakikolwiek sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...