Jump to content

bozoo

Forumowicze
 • Posts

  5451
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Everything posted by bozoo

 1. Ja myślę, że podobne proporcje daloby się zaobserwować w ogóle wstosunku do telewizji jako produktu. Starzy nie wyobrażają sobie, żeby im coś w domu nie gadało (no i jakieś wiadomości!), młodzi zupełnie nie tęsknią do tego wynalazku, zastępują to platformami streamingowymi. A w (dużym) mieście łatwiej o dobry i tani internet; na prowincji zwykle jest wolniej i/lub drożej, więc tradycyjne metody dystrybucji propagandy upadają wolniej.
 2. Zaniknął etos pracy. Dziś już nikomu nie chce się brudzić rąk. Zapytaj dzieci w podstawówce kim chcieliby zostać - połowa jutuberem i kręcić głupawe filmiki. Niestety ekipa uczyniła wiele szkód w młodych mózgach pokazując, że można wyżyć, i to na wysokim poziomie, ze zwykłego melanżu. I jak teraz przekonasz młodych, że mają odłożyć telefon i zająć się nauką/robotą? Edit. Echh ks mnie wyprzedził.
 3. No i tak to rzeczywiście działa, Leśniku. Albo jesteś z pisem alboś wrogiem narodu (wiadomo - lewak, miłośnik tuska, samo zło). A Kościołowi, przynajmniej w Polsce, od czasów transformacji nikt nie wyrządził tyle szkód co... sam KK. Taka smutna prawda, Leśniku drogi.
 4. Ktoś tu chyba jelonka szuka ;) Utrzymanie go w niepogorszonym stanie przez te 20 lat pochłonęłoby niemałą kupkę kasy a poza tym tamten piniondz jest wart dziś (niech strzelę) ze 20 razy mniej ;) Na takiej zasadzie to ja byłbym chętny odkupić wszystkie swoje byłe pojazdy.
 5. bozoo

  UKRAINA - WOJNA

  Jakiś poziom warto trzymać i nie można się zniżać do bandytów.
 6. Już widzę jak którykolwiek rząd wprowadzi walutę której nie będzie w stanie kontrolować, do spóły ze "swoimi" bankierami. ;)
 7. Znowu mi nie odpiszesz ale ciul tam. Napisz jeszcze dla kompletności wywodu kto te 500 plus "dał". Konkretnie, kto to funduje. Żaden nie zniesie bo wyleci. Kiełbasa wyborcza działa tylko w jedną stronę.
 8. Po prostu słabszych. Takich, których łatwo jest złapać na przykład* na 13, 14 emeryturę... Nie dlatego, że są głupi tylko, że im zwyczajnie brakuje z 12 standardowych. A Tusk by nie dał, co nie? No to zwyczajnie KUPUJĄ tych biednych ludzi, którzy niebardzo mają inne wyjście... i to nawet nie za swoje pieniądze ich kupują. To nie Kaczyński czy Morawiecki dali tylko Ty, ja, reszta tu żyjących ludzi. Jak by spełniali te obietnice ze swoich majątków to ja byłbym pełen uznania. Co do reparacji, to moje pytanie brzmi: jak chcą tego dokonać. Bo samo rzucenie tematem sprawy nigdzie nie zaprowadzi tylko wywoła to, co wyżej obserwujemy - śmiech przeciwników PiSu (PiSu a nie reperacji) i święte, patriotyczne oburzenie zwolenników. Zatem na poważnie pytanie - w jaki sposób zamierzają posunąć naprzód ten temat w nadchodzącej kadencji? Bez złośliwości, bez wykrętów. Proszę. *) jedna grupa społeczna jako przykład ale nie jedyna ona taka.
 9. Kolejny raz Ci napiszę, że to wcale nie musi iść w parze bo światopogląd to nie wszystko. Mnie tam poglądami bliżej w/w niż PiSowi ale wiem, że do zarządzania krajem (również!) się nie nadają. Problem opozycji jest taki, że od lat jak dzieci we mgle nie potrafią dojść do jakiegoś porozumienia między sobą, nie potrafią ogarnąć własnej piaskownicy a porywają się na rządzenie krajem. W koalicji jest zresztą podobnie, jest Kaczyński, który zjednoczył "prawicę" i jest cała reszta ludzi, w większości anonimowych, którzy nie mają nic do powiedzenia. Wódz i żołnierzyki. Trochę podobnie było za poprzednich rządów, za po - był wódz Tusk i reszta. Na marginesie, po to wg mnie teraz Tusk jest potrzebny opozycji - żeby znowu mieli jakiegoś wodza, który pociągnie ich do wyborów w jakiś zorganizowany sposób, bo spośród siebie to przez lata lidera nie potrafili wyłonić. Tak więc Leśnik, poglądy poglądami ale kompetencje do zarządzania dużym bytem to nie mniej istotna kwestia. Pisałem niejednokrotnie, że PiS nie ma z kim przegrać. Nie musi być dobry skoro konkurencja nie reprezentuje żadnego poziomu.
 10. Nic nie pisałem o żadnych izraelskich sportowcach. Ale rozumiem, że oto "nie było pytania".
 11. Kiełbasa wyborcza. Byle przez kampanię było co mielić, wybory wygrać a potem jak z rozwiązywaniem problemu kredytów frankowych. Stulą grzecznie mordy, tak, że ks - nie pękaj. Wrak ma do odzyskania, niech działa. Też miał załatwić. Żeby Putin popuścił że śmiechu? To na ile wyceniasz w śmierć Twojej rodziny?
 12. Kierowca tira szedł na tempomacie i może nawet na drogę nie patrzył, to się niestety zdarza. Ale liczenie, że w razie W ten na pasie obok zwolni żeby wpuścić przed siebie to jednak nadmierne ryzyko. Ty byś pewnie wpuścił, ja bym też nie chciał patrzeć w lusterku jak drugi na słupkach ląduje... Ale to nie znaczy, że wszyscy tak mają. No i jeszcze dochodzi co wyżej - może wcale nie patrzył na drogę, a może patrzył i nie widział. A jak byś się nie wyrobił to byłaby Twoja wina a nie jego. Tak przynajmniej rozumiem z opisu.
 13. bozoo

  UKRAINA - WOJNA

  Też o tym pomyślałem. Zacytowany fragment delegalizuje wszelką partyzantkę i jakikolwiek cywilny ruch oporu. W ogóle wszelkie regulacje prawne dotyczące prowadzenia wojen wydają mi się dziwne. Nie, że niepotrzebne ale są dla mnie niezrozumiałe. Jak dwie wrogie armie stają naprzeciw siebie to tam obie strony chcą przede wszystkim przeżyć, za wszelką cenę. To podstawowy instynkt. Fair play to w sporcie można. A już w przypadku kraju napadniętego, to jak Adam pisze. Ja nie wiem czy Ukraińcy grają fair ale nawet jeśli nie, to absolutnie nie miałbym za złe, mają wroga we własnym domu, muszą go przegonić. Wróg zresztą też nie gra fair, od samego początku tej zadymy.
 14. jeszua ale Ty sądzisz, że opozycja na prawdę się stara przejąć władzę? O Twoją prywatną, subiektywną opinię pytam, czy to, co oni robią to na prawdę kampania w celu wygrania wyborów czy tylko markowane ruchy? Co do 6 lat - niestety naprawia się trudniej niż psuje.
 15. No o co chodzi. Kotlet odgrzewany ale chyba mocno uderzyli w stół bo nożyce się odezwały. Wszystko mamy porobione!
 16. Niby kampania się dopiero rozkręca. Mam wrażenie że opozycja wcale się jakoś strasznie nie pcha. Nie widzę jakichś konkretnych ruchów, które miałyby spowodować odpływ wyborców pisu w ichnim kierunku.
 17. No ale jak żadnego pieszego jak okiem sięgnąć nie ma to.... też ma zwolnić tak, żeby go nie narazić na niebezpieczeństwo?
 18. bozoo

  Uwaga wirus!

  A skąd niby to ku*wa wiedzą jak na testy nie kierują?
 19. Typ byłby gotów to dekretem załatwić bo cóż to, to tylko papier za papier (a przynajmniej on sam ma się za wszechmocnego). Już mieliśmy taki kurs, w 2008, to płakali, że się w Polsce eksport zatrzymał bo nasz towar przez to drogi i wgl wtedy rządził on, człowiek, którego nazwiska typ nie wynieni.
 20. bozoo

  UKRAINA - WOJNA

  Ale to już, tak szybko??
 21. bozoo

  UKRAINA - WOJNA

  Solą w oku wam ta Polska, nie? Nigdy nie umieliście się pogodzić z faktem jej istnienia. Ale spoko, jak już do tego dojdzie, i będziecie mieć wreszcie swoją upragnioną niemiecko-rosyjską granicę to... wy będziecie następni. Bo nie sądzisz chyba, żeby Rosja czuła jakiś respekt przed niemiecką "potęga".
 22. Widocznie Bóg tak chciał. Marcin, zrozum, do kwestii wiary nie przyłożysz metody naukowej. To niekompatybilne ze sobą tematy.
 23. ?? Dogmatów się nie dowodzi, one po prostu SĄ prawdą ;) Wiara nie potrzebuje dowodów, wiedza, nauka owszem. Luz. Zatem jeśli komuś bez dowodów ani rusz - no to wie co ma robić. ;)
×
×
 • Create New...