Skocz do zawartości

Turystyczne enduro dla początkującego - a może mi już palma odbja


Rekomendowane odpowiedzi

bardzo bardzo polecam suzuki dr w sumie to w kazdym modelu,

ja osobiscie posiadam dr 600 djebel, motor naprawde super sie spawuje, mozna nim wygodnie jezdzic po asfaltach ale tez po terenie. co prawda jest moze troche ciezki ale bardzo fajnie sie nim jezdzi. w terenie bardzo dobrze sie sprawuje. z tego co slyszalem to nie warto sie bawic w xt, ale ,moze to tylko jakis mit????

 

 

ale moze dr 350??? co o nim myslicie??

mysle ze do 6 tys znajdzie sie juz jakiegos w przyzwoitym stanie

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M415690

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 6 tyś z turystycznych enduro to jednak singiel np.: DR 650 RSE pełna owiewka, rozrusznik, może też być Honda NX Dominator '93 '94 (najbardziej turystyczna wersja).

 

Za 6 tyś nie bedzie to nowy sprzęt, ale szukaj starszego zadbanego niż świeżej nieruchomości, na przebieg też nie patrz bo wszystkie mają 30 tyś ;) Ja tak kiedyś kupiłem XT okazyjnie... nigdy wiecej! Zraziłem sie na pare lat.

 

W zeszłym roku przesiadłem sie z MZ 251 na Suzuki DR800 Big ;) moge polecić ale za 6tyś trudno bedzie takiego kupić. Ma 70 tyś przejechane i jest zaprzeczeniem obiegowych opini o singlach, nie bierze oleju i jeszcze wiele tysiaków przed nim, wiec szukaj zadbanego sprzeta a nie bedziesz żałował. Przesiadka z MZ na takiego singla to... do tej pory mnie zaskakuje :banghead: Eksploatacja nie bedzie droga bo DR pali na trasie koło 5l/100km do 110km/h (mi MZ tyle samo łykała)

 

Jak szukasz info o DR to wejdz na www.suzukidr.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za tak liczna odpowiedz w moim temacie ;)

 

pozdrawiam Waldas

 

mam jeszcze jedno pytanie, jeden z forumowiczow napisal o tuaregu i znalazlem cos takiego wiem ze przez fotki duzo nie wywnioskujecie ale moze jednak?? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M398182

 

prosil bym o konkretne wypowiedzi na temat moto, oraz dostepu do czesci :) z gory dzieki i pzdr. Waldas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Za 5,5 tyś można kupić motor tej samej klasy co bmw f650, które jest o niebo droższe a jest bliźniakiem pegaza.

 

Ten silnik w BMW jest trochę inny. Tam jest inna głowica. Bo coś za lipne głowice w tych rotaxach były i BMW zażyczyło sobie coś lepszego? To chyba nawet kiedyś tu na forum było? :)

 

Tak nawiasem pytając.

Ile takie Pegaso waży? Cięższe/lżejsze od Transalpa? Spali więcej/mniej od Transalpa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

jak jeszcze nic nie kupiłeś to ja osobiście polecam ci yamahę xtz 750 super tenere (jak wyżej ktoś) ja osobiście jestem kilkudniowym właścicielem tego motocykla i zakochałem się , co za jazda , jaka moc kurcze no naprawdę super choć ma i swoje wady nie jestem zbyt wysoki a siedzenie ma bardzo wysokie więc mam trochę kłopot z zatrzymaniem się ale trochę akrobacji i czasu i chyba się przyzwyczaję ale motor jest super

gorąco polecam ( wydałem na 1989rok 5500zł do przerejestrowania w prawie idealnym stanie - pare rys na owiewkach i zdarte 3cm2 lakieru z baka reszta ideał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik w BMW jest trochę inny. Tam jest inna głowica. Bo coś za lipne głowice w tych rotaxach były i BMW zażyczyło sobie coś lepszego? To chyba nawet kiedyś tu na forum było? ;)

 

Tak nawiasem pytając.

Ile takie Pegaso waży? Cięższe/lżejsze od Transalpa? Spali więcej/mniej od Transalpa?

 

Pegaz jest troche lżejszy od Transalpa a co do spalania to u mnie w trasie 4,5. Na mieście przy ostrej jeździe 5,5 - 6 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegaz jest troche lżejszy od Transalpa a co do spalania to u mnie w trasie 4,5. Na mieście przy ostrej jeździe 5,5 - 6 L

 

Stare transalpy XL600V tez tak wlasnie spalaja; nowe 650-tki srednio o litr na 100 wiecej.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Z gory chce zaznaczyc ze przegladalem forum :icon_razz: i nie znalazlem podobnego tematu,jezeli jest to przepraszam.Do rzeczy:szukam dla siebie motocykla , ma sluzyc do codziennej eksploatacji,weekendowych wypadow,zlotow itp.no i do wakacyjnych wyjazdow na 2-3 tygodnie w dwie osoby z bagazem.Najgorsze, a moze najlepsze,ze czesto mnie nosi jakimis bocznymi lub polnymi drogami. A wakacje to Ukraina,Albania czy inne podobne okolice.Wiem ze to co napisalem to polaczenie Gold Winga z KTM-em i skuterkiem,ale wlasnie dlatego ze znalezienie takiego sprzeta to trudne zadanie pisze ten post.Wymyslilem sobie ze bedzie to jakies enduro singiel ok.600 pojemnosci.Dodatkowy problem to to ze mam 171cm wzrostu i waze kolo 70kg. Na szczescie jezdzilem juz troche na motocyklach i nie bedzie to moj pierwszy czy drugi motor.Nie chce tez jezdzic ostro w terenie,co najwyzej boczne szutrowe lub blotniste(niestety) drogi gdzies w Karpatach Ukrainskich.Mysle o singlu a nie Transalpie czy Afryce,bo jednak lzejszy no i tanszy.A wydaje mi sie ze i mniej pali,predkosc max. tez nie jest taka wazna,do tej pory jezdzilem na weteranach wiec sie przyzwyczailem do 80 km/h na trasie :crossy: .Zastanawialem sie nad Honda Dominatorem,albo Suzuki DrBig i ew, Tenerka. W zwiazku z tym mam pytanie do kolegow i kolezanek ktorzy maja doswiadczenie z podobnej klasy sprzetami ktory z nich najbardziej nadawal by sie do wyjazdow z plecaczkiem.Jadac samemu dam sobie jakos rady ew. przeszkoda mogla by byc wysokosc moto,ale zupelnie nie mam pojecia czy jakis taki podobny pojazd jest w miare wygodny dla pasazera/pasazerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam : http://forum.motocyklistow.pl/Co-kupic-wyb...d33-t83132.html . Pomyliłeś działy, jest dział o Enduro, piszesz w dziale Sport/Naked. Samo to zastanawia mnie czy umiesz czytać?

 

Przeczytaj tamten temat, znajdziesz dużo informacji.

Mod temat przeniesie do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod temat przeniesie do odpowiedniego działu.

 

mod już widział wcześniej, nic nie przeniesie - bo jak napisał Dominik kwestia dotyczy raczej turystyki, niż jazdy po błocku sensu stricte

 

w temacie: jest mnóstwo czytania w tym dziale

od http://forum.motocyklistow.pl/1998-Yamaha-...Tnr-t88683.html

poprzez tdm, transalpa, dr biga...

zalecam poczytanie poszczególnych wątków: każdy pewnie przyniesie więcej pytań, niż odpowiedzi - ale taki juz los poszukiwacza :icon_razz:

 

BTW sam przy takich założeniach pewnie szukałbym afryki. mimo wysokiej ceny

jsz

 

ps. może to wyszukiwanie coś pomoże

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle o singlu a nie Transalpie czy Afryce,bo jednak lzejszy no i tanszy.

 

to zmień zdanie :icon_razz:

Africa to jednyna opcja :icon_mrgreen:

 

Dodatkowy problem to to ze mam 171cm wzrostu i waze kolo 70kg.

to mamy niemalże te same warunki, wprawdzie do wysokości siodła Afryki trzeba się przyzywczaić ale w końcu moto jest do jeżdżenia a nie do stania

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...