Skocz do zawartości

Turystyczne enduro dla początkującego - a może mi już palma odbja


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz tengaia ode mnie ;) na poczatku nie bylem przekonany do tego moto ale polubilem je tyle ze troszke za slabe bo 42 konie to raczej nie jest rakieta, choc przyznam ze nie jest tez najgorzej, wlasnie myslo o tdmie tyle ze brak $$$ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, osobiscie jezdzilem 2 motocyklami

przyklad tdm :

http://moto.allegro.pl/item191680405_yamah...50_okazja_.html

 

Ta TDMa już długo stoi na allegro, nawet kiedyś ktoś z forum się nią interesował, więc powtórzę to

co napisałem wtedy : nieoryginalne zawieszenie, koło przednie od xj 600 (powinno być 18"),

podobno przez telefon sprzedający wciska różne głupoty a propo tych rzeczy.

 

Do 6kPLN raczej nie da się znaleźć ładej TDMy niestety (trampka raczej też).

Po za tym moto raczej paliwożerne.

Co prawda w trasie IMO 2 cylindry to baaardzo duża zaleta, ale w tym przypadku lepiej poszukać

jakiegoś singla (xtz, dr, nx), które są tańsze w zakupie i utrzymaniu.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Do 6k poszukaj Transalpa.To dobry motocykli i mało palacy.Ale ma tez swoje wady.Ale który ch nie ma?

Jak nie zapomne przesle Ci link do porównania TDM i Transalpa włanie.

 

Chyba ze poczekasz, dozbierasz i kupisz TDM.....

 

Ja juz miesiac szukam egzemplarza TDMy siebie.

 

 

Pzdr i powodzenia :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to Yanaha XTZ 750 Super Tenere :)

Troszke ciezka ale za to pierszorzedny enduracz, jak nie zamoierzasz jezdzic po ekstremalnych bezdrozach to XTZ 750 bylby dobrym pomyslem

Transalp tez jest fajny ale ciezko bedzie ci znalezc egzemplaz w dobrym stanie za ta kase Powodzenia :)

Pozdrawiam Śliwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim ktorzy wypowiedzili sie i chyba najlepszym wyborem bedize transalp ale to jeszcze nic pewnego.

 

pzdr. Waldas

 

Polece Ci jedna sztuke, niestety troche drozsza niz 6000, ale naprawde sprzet godny uwagi:

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2686426

Nie sadze, zeby sprzedajacy kolega wiele spuscil z ceny, ale ten transalp nie jest padaka. Znam wlasciciela i wiem, ze nie oszczedzal na tym motocyklu.

Acha, jezeli potrzebujesz porad dotyczacych transalpa zajrzyj do klubu:

http://www.transalpclub.pl

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre enduro ? Polecam sprzęta na którym sam śmigam. Aprilia Pegaso 650 dobry sprzęt: silnik rotaxa, chłodzenie cieczą, z przodu upside-down, hamulce brembo, dobra stylistyka i dynamiczny silnik. Na trasie utrzymanie prędkości 130-140 to pestka. Podczas jazdy 110km/h spalanie u mnie wynosi około 4,5l. Co prawda każdy zachwala swoje ale to naprawde dobre i wygodne enduro. Jest to bliźniak BMW f650 (Ten sam silnik). Jedyny jaki jest z nim problem to dostępność części.

Edytowane przez Mustafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku wyraźnie zaznaczył że motocykl ma być do 6 tysięcy więc bierzcie na to poprawkę... To tak gwoli przypomnienia za nim ktoś następny wyskoczy z jakimś modelem BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku wyraźnie zaznaczył że motocykl ma być do 6 tysięcy więc bierzcie na to poprawkę... To tak gwoli przypomnienia za nim ktoś następny wyskoczy z jakimś modelem BMW.

He , he ... :D zauważyłem , że zdarza się to bardzo często : autor wątku pyta o sprzęt w cenie do np. 6 tyś. , a po jakimś czasie , w wątku padają propozycje dwa lub nawet więcej razy droższe ;)

Mało tego , gdy jakaś osoba pamięta o kwocie deklarowanej przez założyciela wątku i poda propozycję w odpowiedniej cenie , to osoby nie pamiętające o jakiej kwocie mówił założyciel wątku , często skomentują propozycję jako złom niewarty uwagi - oczywiście w porównaniu z proponowanym przez siebie przysłowiowym BMW :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody_191 - jakieś 1,5 roku temu miałem podobny problem, z tym że dysponowałem trochę większą ilością gotówki. Pod uwagę brałem Pegaso, Freewinda, F650, Transalpa... I wybór padł na tego ostatniego ;)

Jak ktoś wcześniej napisał, zakup moto to dopiero początek. Trzeba zostawić sobie trochę grosza na przegląd techniczny: wymiana płynów, opon, napędu... No i pod uwagę należy brać także późniejsze koszta eksploatacji, mniejsze spalanie w singlu, w przypadku Transalap zakup 4-ech świec w przypadku wymiany...

Do 6000 pln trochę ciężko będzie Ci znaleźć motocykl w przyzwoitym stanie, ale nie ma rzeczy nie do wykonania :) Życzę powodzenia :)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku wyraźnie zaznaczył że motocykl ma być do 6 tysięcy więc bierzcie na to poprawkę... To tak gwoli przypomnienia za nim ktoś następny wyskoczy z jakimś modelem BMW.

Aprilie Pegaso 650 spokojnie znajdziesz za 5,5tyś zł i bedzie zarejstrowana. Za 4,5 tyś można szukać sprowadzonej z przebiegiem około 30tyś km. Polecam poszukać na allegro.

www.allegro.pl - kilka sprzętów

Edytowane przez Mustafa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzą, chodzą niestety :notworthy:. Troche szkoda bo jak będe chciał sprzedać swoje moto to za dużo nie wycisne:(

Ale jest też druga strona medalu. Za 5,5 tyś można kupić motor tej samej klasy co bmw f650, które jest o niebo droższe a jest bliźniakiem pegaza.

Młody_191 Jak raz usiądziesz na pegaza to już nie bedziesz chciał innego sprzęta. Koleś który sprzedał mi pegaza, kupił sobie XT i po 2 miechach sprzedał, i kupił takiego samego pegaza jak miał bo mówi że niema takiego drugiego moto jak pegaso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...