Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

na 1 tez jest przyjemnie... a jak złapiesz balans to pojedziesz ze stałą prędkością ile będziesz chciał... :lalag:

scisle rzecz biorac do kiedy nie rozsypie sie silnik. Kolega zdaje sie szuka nowego piecyka do swojej r6 :wink:

Edytowane przez PeKaWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ucze mojego gpz'ta stawiać na gume. Jade sobie na jedynce tak na 3-4 tysie obrotów, dociskam szybko przód, uchylam sie szybko do tyłu i daje w pi*de pare razy wyszło nawet nawet;]

Znajomy na rg80 robi wheelie bez problemowo, jezusa też:P

"...Pi**dol dwulicowców, fałszywi koledzy

Cieszą ryj jak Cię widzą, po czym wbiją nóż w plecy

Poszukiwacze hecy, w głowach mają pusto

Patrząc na gó*no w kiblu, pewnie myślą, że to lustro..."

my-penis-and-i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos podpowie jak skrecac jadac na gumie?

Zawsze jezdze na stojaco trzymajac nogi na tylnych podnozkach. Bardzo czesto sciaga mnie w lewo lub w prawo co skraca moje gumowanie. Probowalem balansowac cialem, "wychodzilem" z motocykla w przeciwna strone , ale niewiele to pomagalo.

Ostatnio odczulem ze mocniejsze nacisniecie stopa podnozka przechyla motocykl w danym kierunku (jakbym konia ciagnal za lejce)

Czy dobrze kombinuje?

Jak manewrowac na gumie aby uzyskac jak najdluzsze przeloty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos podpowie jak skrecac jadac na gumie?

Zawsze jezdze na stojaco trzymajac nogi na tylnych podnozkach. Bardzo czesto sciaga mnie w lewo lub w prawo co skraca moje gumowanie. Probowalem balansowac cialem, "wychodzilem" z motocykla w przeciwna strone , ale niewiele to pomagalo.

Ostatnio odczulem ze mocniejsze nacisniecie stopa podnozka przechyla motocykl w danym kierunku (jakbym konia ciagnal za lejce)

Czy dobrze kombinuje?

Jak manewrowac na gumie aby uzyskac jak najdluzsze przeloty?

 

 

Z tego co mi wychodziło lub nie wychodziło manewrowanie w powietrzu to chyba najlepiej się sprawdzają podnóżki, zauważyłem że nawet mały nacisk na jedną bądź drugą stronę powoduję skręcanie. Samo wychylenie ciała w miom przypadku nic nie dawało, moto i tak jechało dalej w zamierzonym kierunku i musiałem odpuścić żeby nie wyjechać za drogę. Sam jestem ciekaw co powiedzą bardziej doświadczeni w gumowaniu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

BTW - czy nauka gumowania musi zawsze sie wiazac z gleba? tzn - nie da sie nauczyc, bez rozwalania sprzetu?

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam nikogo, kto by się jeszcze nie wy...wrócił próbując nauczyć się goomować

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie nauczyc i sie nie wypieprzyc, ja tak zrobilem o ile mozna powiedziec ze sie juz nauczylem :D. Co prawda zajelo mi to wiecej czasu bo podnosilem bardzo delikatnie i skutkiem tego bylo przypalone sprzeglo.

 

Stare przyslowie mowi: Jak sie nie wywrocisz to sie nie nauczysz! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez w tym sezonie chcialbym zaczac stawiac na kolo. Jak na razie troche za zimno i gumy sie nie kleja, ale na wiosne sprobuje.

Z tego co czytalem z 1 idzie bez klamki a z dwojki to juz lepiej ze sprzegla strzelac.

Najpierw zaczne wiec pomalu na jedynce a pozniej zobaczy,y. Albo sie wyglebie na poczatku i zniechece, albo zacznie pomalu wychodzic i bedzie sie cwiczylo :)

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie uczylem to z gazu jakos mi nie szlo. Mozliwe ze za slaby sprzet lub poprostu nie potrafilem opanowac tej sztuki. Za to ze sprzeglem szlo/idzie mi o wiele lepiej. Gdzies kiedys wyczytalem, ze lepiej odrazu uczyc sie ze sprzeglem. Ahaa i noga oczywiscie na hamulcu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakoś udokumentowane?

Jedynie w postaci nowego zadupka :)

 

Ja sam bede na wiosne ostro cwiczyl, bo mam plan opanowac ta sztuke w tym sezonie.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...