Skocz do zawartości

Czy warto wydać 20 zł na magnetyczną śrube od spustu oleju?????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto dac 20PLN za śrubę magnetyczną = czy warto dać 2000PLN za remont silnika bez takiej śruby.

:clap:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto dac 20PLN za śrubę magnetyczną = czy warto dać 2000PLN za remont silnika bez takiej śruby.

:clap:

 

 

Bez przesady. Różne opiłki i śmiecie ma łapać filtr oleju. Jak wiór będzie duży to i magnes nie pomoże.

 

P.S. ja mam magnesy w korkach (z wyjatkiem motocykla co ma plastikowy korek :clap: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. taki magnes tylko z grubsza wyłapie opiłki. Filtr jest odpowiedzialny za dokładne oczyszczanie oleju z zanieczyszczeń stałych.

Ale chyba nie masz plastikowego korka spustowego bo o spustowych mowa:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Różne opiłki i śmiecie ma łapać filtr oleju. Jak wiór będzie duży to i magnes nie pomoże.

 

Sprawa pierwsza to przejrzyj dokładnie układ smarowania w motocyklu i bardzo dokładnie drogę oleju od miski olejowej dalej w stronę wału.

Jeżeli w/g Ciebie filtr oleju ma załatwić sprawę to co się dzieje z pompą oleju jak w misce są opiłki ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainwestowac w taki korek magnetyczny w przypadku gdy olej silnikowy sluzy takze do smarowania skrzyni biegow. To glownie z tamtad jest najwiecej metalicznych zanieczyszczen. Nowoczesny, dotarty silnik to bardzo precyzyjne urzadzenie i nie generuje on strasznej ilosci opilkow itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto zainwestowac w taki korek magnetyczny w przypadku gdy olej silnikowy sluzy takze do smarowania skrzyni biegow. To glownie z tamtad jest najwiecej metalicznych zanieczyszczen. Nowoczesny, dotarty silnik to bardzo precyzyjne urzadzenie i nie generuje on strasznej ilosci opilkow itp.

Dokładnie. U siebie mam 2 takie śruby, i mimo że każdą zawsze oczyszczę, to przy nastepnej wymianie oleju trochę tych wiórów magnesy poprzyciągają. Dziwię się, jak piszecie że w niektórych moto to nie jest seria, tak jak i stalowe oploty w sportach do niedawna.. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lousie są śruby spustowe do oleju z magnesem, cena 4,95E za szt. w komplecie z miedzianą podkładką:

 

Skoro ceny śrub nie są wygórowane to chyba warto sobie kupić bez względu na to czy są opiłki czy nie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż 20 zł to nie majątek .

Za maszynkę dałeś więcej

Wyobraź sobie że małe zabezpieczenie fragment małej podkładki zrywa się i leci do pompy oleju i bęc

jak myślisz co się stanie twój silnik co na to .

No ja myślę, że skoro silniki wypuszczone z fabryki z wszystkimi oryginalnymi częściami mogą sie zepsuć, to juz chyba świat się kończy (wg. twojego rozumowania, że czego fabryka nie zrobiła, to jest do d....)

 

Ludzie motocykle wymyslili i ludzie je produkują, więc i ludzie są w stanie je ulepszyć. A ile razy widziałeś fuszerkę wypuszczoną z fabryki?

 

Ja tam wolę, co mogę, zrobić samemu. Wiem przynajmniej jak jest zrobione. No ale to może kwestia wiary w siebie....

 

Jakbym tak miał sobie wyobrażać różne rzeczy w silniku to bym nie spał....

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...