Skocz do zawartości

W sezonie 2008 będziemy jeżdzić na prąd!!!


marioxjr1300
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie miejsce w Polsce na nowy tor jest jedno: Płock

- można spokojnie powiedzieć, że w środku kraju

- chyba trudno znaleźć lepszego inwestora niż Orlen

- jedni z najlepszych zawodników jeżdżą na co dzień autami na płockich tablicach

- miasto jest na tyle nieduże, że można rozsądnie wybrać lokalizację toru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuria MAĆ !!! w cywilizowanych krajach takie obiekty są atrakcją i przyciągają masę ludzi, nakręcając koniunkturę konsumpcję.... ano tak!... w CYWILIZOWANYCH krajach, a nie w zapyziałej moherolandii.

Jełopy pierdolone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonały pomysł. Pan Werle powinien jeszcze zabronić motocyklom wyścigowym przekraczać 7000 obr. (bo przy tylu, wg. RSM, powinno się mierzyć głośność). :notworthy: Poza tym chyba każdy, kto miał okazję być choćby na poniedziałkowych treningach wie, jaką farsą są te "pomiary" głośności :clap: Ręce opadają i wierzyć się nie chce, że ludzie, którzy teoretycznie powinni być zaangażowani w rozwój sportów czy motoryzacji jako takiej, są tak nieudolni... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłbym skłonny nawet latać po torze z oryginalnym wydechem, albo homologowanym aftermarketem, (grunt żeby tylko był odpowiednio wysoko zamontowany i nie tarł na winklach o asfalt) i pomiary głośności na wielu torach na zachodzie są normą... i to wszystko co my motocykliści możemy zrobić w tym temacie, głośnym wydechom powiedzieć adieu ... resztą powinien zająć się zarządca toru, miasto mogłoby coś w tym kierunku zrobić... tylko widocznie kupa baranów tam siedzi... że nie widzą problemu... a wystarczyłoby jakimiś ekranami odgrodzić tor o otoczenia do tego restrykcyjne przestrzeganie głośności wydechów (tylko brać pod uwagę realne normy, a nie jakieś wzięte z kosmosu) i po sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na lotnisko nie narzekają?? Ja mieszkam w poblizu lotniska wojskowego Krzesiny gdzie stacjonuja super "Jastrzębie" i cieszylbym sie gdybym mieszkał obok Toru Poznań...

Romet Pony 50 M2 '81 -> Romet Ogar 200 Cafe Racer '85 -> Honda NTV 650 '96 -> Yamaha TRX 850 '98 -> Honda FMX 650 '08 -> Yamaha TDM 900 '03



www.bikepics.com/members/magnum200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi, chodzi o atrakcyjny teren pod inwestycje, który miastu przyniesie o wiele bardziej wymierne korzyści niż te płynące za podatek gruntowy za Tor Poznań i nie trzeba wiele burzyć, teren jest już zniwelowany.

No to ruszam na Euro Speedway, tylko 120 km ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa jeżeli wam to przyniesie jakąkolwiek ulgę to wam powiem że w Lublinie tez są problemy z torem a raczej osiedlem znajdującym się nieopodal toru.... Zgadnijcie co najpierw wybudowali.....?

 

Może trzeba będzie wykarczować pare kilometrów kwadratowych lasu żeby tor wybudować? Rozwiązanie na krótką mete bo zaraz jakiś z zielonych sie oflaguje i podpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi, chodzi o atrakcyjny teren pod inwestycje, który miastu przyniesie o wiele bardziej wymierne korzyści niż te płynące za podatek gruntowy za Tor Poznań i nie trzeba wiele burzyć, teren jest już zniwelowany.

No to ruszam na Euro Speedway, tylko 120 km ode mnie.

 

jesli sie nie myle tor jest tak jakby prywatny, nalezy do AW, wiec tereny nie naleza do miasta.

 

pozatym szkoda sie wypowiadac, cały dzien mi zjeb... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teren jest "dzierżawiony" od miasta, a dla realizacji "celów publicznych" z rękawa można wyciągnąc przepisy o wywłaszczeniu nieruchomości. W praktyce lobbuje się obywateli (szara masa), by wyszli, protestowali i podpisywali, mniejszość żądzi zawsze większością (szarą masą) do realizacji minejszościowych interesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest od h...a miejsca na inwestycje, czego sie pchają w okolice toru nie mam pojęcia.

MOHEROLANDIA i tyle ręce opadają. Jak będzie miało byc głośno tez przyjadę armaturą narobic chałasu. :icon_twisted:

Edytowane przez waldas7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie miejsce w Polsce na nowy tor jest jedno: Płock

- można spokojnie powiedzieć, że w środku kraju

- chyba trudno znaleźć lepszego inwestora niż Orlen

- jedni z najlepszych zawodników jeżdżą na co dzień autami na płockich tablicach

- miasto jest na tyle nieduże, że można rozsądnie wybrać lokalizację toru

 

no może nie w samym Płocku ale w okolicach jest mnóstwo terenów gdzie można to zrobic. i z daleka od lasów mieszkańców. kiedyś nawet byłem zapytac ile by kosztowało położenie 1km toru zgadnijcie 600-700tyś (asfalt 4+4) z obu stron zakończony takimi jak by krawęźnikami. no wiec patrzac ze tor ma 4km = jakies 2,5-3mln. hmm niedużo jak dla jakiegos dobrego i dużego inwestora patrz ORLEN.

 

a co do toru poznań to qrwa juz nie mam słów. naprawdę POZNANIACY weście sie w garśc i pośmigajcie tym palantom obok domów wieczorem przez kilka dni odrazu zmienią zdanie.

 

LICZY NA WAS CAŁA POLSKA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie mszczenie się na mieszkańcach faktycznie nie ma sensu, skoro znając życie to samorządowcy i developerzy są największym złem, bo to oni lobbują. Jednak zawsze najbardziej ucierpi ten kto nie ma głosu czyli motocykliści i ściganci.

Nie wiem skąd wśród developerów jest tylu sku***synów, w Warszawie jest to samo. Jest park zwany Lasem Kabackim i parę lat temu w samym środku parku wybudowano hotel z restauracjami i kortami tenisowymi. Tak samo okolice wejść do metra na Ursynowie nie powinny być zabudowywane ciężkimi budynkami, a budują je ze wszystkich stron. Chcieli przy tym nieszczęsnym parku postawić olbrzymie centrum handlowe. To wszystko jest wielka paranoją. Poza tym pod samą Warszawą jest mnóstwo miejsca na budowę wielkich torów. Głównie na południu, okolice lotniska Okęcie to są pola. Tak jest z wieloma miastami polskimi. Miejsca na inwestycje jest od groma, ale żeby coś wybudować to zaraz będą rzucane kłody pod nogi, chyba,że ma się ziomali w urzędach i samorządach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...