Skocz do zawartości

jaki motor jako pierwsze enduro? pomocy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby chlopak kupil enduro powyzej 98 roku to mozecie mu proponowac google, rekawice itp. ale widac nie dysponuje odpowiednia gotowka i z cala pewnoscia kupowanie takich bajerow mija sie z celem. Wystarczy jakis niedrogi kask enduro. Co do motoru...to jest 84 rok takich motorow sie nie kupuje :/ ze wzgledu na dostepnosc czesci i rocznik te motorki sa wysluzone, coz to jest tylko moje zdanie proponuje gruntowny remont silnika jesli chcesz na nim pojezdzic :biggrin:

Edytowane przez jagon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorek tan jakies 2 moze 3 lata temu przeszedl gruntowny remont a kupilem go od wujka dlatego taki bo mi sie tak trafilo a gotowki na razie mi nie brakuje tylko uznalem ze na poczatek kupie cos na czym nie bedzie szkoda sie wylozyc przy nauce jazdy

 

Moze ktos potrafi powiedziec jak nieskomplikowanie zwiekszyc jego moc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dysponuje budzetem okolo 6000zl, mam 189cm wzrostu i szukam motocykla do nauki jazdy w terenie, nie zamierzam uzywac go w ruchu ulicznym. moje pojecie o jezdzie terenowej jest minimalne ale nie chcial bym zeby motocykl znudzil mi sie za pare miesiecy, takze nie szukam motocykla tylko do nauki jazdy ale zeby dawal mi frajde conajmniej przez 3 lata. Zasanawiam sie nad moto o pojemnosciach 125-250cm, rowniesz kwestia rocznego utrzymania motocykla nie jest mi obojetna, nie zamierzam specjalnie oszczedzac ale zniose umiarkowane koszty utrzymania. dzieki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim wzroście to nie wiem które moto było by najlepsze, nie orientuje się które moto jest największe.

ma to być do nauki, ale żeby ci wystarczył na 3 sezony.

ja osobiście to kupiłbym dla siebie Honde XLR250 w wersji baja , nie wiem dokładnie jaka wysokośc siedzenia itp. o trwałości tego silnika usłyszysz naprawde wiele dobrego.

 

a tak to do nauki np. Yamaszka DT125, a tak bardziej do frajdy to Kawa KDX125, no chyba że czterotakt od kawy , ale to znowu nie wiem czy dobre do nauki.

Nie wiem jak można kupić motocykl do nauki jazdy, a żeby miał też wystarczać na nie wiadomo jaki fun.

 

a może napisz jakie masz doświadczenie motocyklowe, czym jeździłeś wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba się określić czy chce się czterosówa czy dwusówa :biggrin:

Jeśli 2t to wydaje mi się, że husqvarna WR125 albo wr 250 powinny być odpowiednie i za taką cene można dostać i nie będziesz jak na rowerze dziecięcym wyglądał bo 250 jest dość wysoka (nie wiem jak ze 125)

Kornol autor powinien kupić moim zdaniem Husqvarne WR 250 :icon_exclaim: Napewno się nie znudzi :bigrazz: Nie ma co kupywać dla dorosłego faceta DT 125 jak można mieć coś lepszego ze 125 za tą samą kase, a DT mogłaby się znudzić.

Edytowane przez Benek14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj petter. Jak sie rejstrowales to czytales regulamin?? Chyba nie. Takich madrych jak Ty jest pelno i pelno jest pozakladanych takich samych tematow. Prosze cofnac sie o 3-4 strony dokladnie poczytac, kilka godzin i bedziesz wiedzial co i jak i nie bedziesz musial sie pytac.

 

Jak masz kase to 125/250 YZ CR KX SX HUSA WR/CR.

 

TEMAT CLOSED!!!

Edytowane przez rzemyk90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma do sprzedania KTM GS 125 z 93r, 39KM z UpSideDown itp w niezłym stanie za około 4500zł

http://www.bikepics.com/pictures/570689/

http://www.bikepics.com/pictures/570690/

http://www.bikepics.com/pictures/570691/

http://www.bikepics.com/pictures/570692/

To było kiedys moje moto a koles go sprzedajwe bo ma powazne problemy finansowe. Silnik w bardzo dobrej kondycji i ogólnie całe moto bardzo zadbane :icon_exclaim: jak bys byl zainteresowany to daj znac :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dysponuje budzetem okolo 6000zl, mam 189cm wzrostu i szukam motocykla do nauki jazdy w terenie, nie zamierzam uzywac go w ruchu ulicznym. moje pojecie o jezdzie terenowej jest minimalne ale nie chcial bym zeby motocykl znudzil mi sie za pare miesiecy, takze nie szukam motocykla tylko do nauki jazdy ale zeby dawal mi frajde conajmniej przez 3 lata. Zasanawiam sie nad moto o pojemnosciach 125-250cm, rowniesz kwestia rocznego utrzymania motocykla nie jest mi obojetna, nie zamierzam specjalnie oszczedzac ale zniose umiarkowane koszty utrzymania. dzieki za rade.

doswiadczenie jak napisalem wczesniej jest niewielkie, wczesniej mialem jawe 350ts na ktorej wyprawa w teren zykle konczyla sie w mniejszym blocie. myslicie ze uda mi sie znalesc sprzet po 98roku produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Kontakt z Enduro mialem juz nie jednokrotnie ale jestem jak najbardziej początkujący.

Nie straszna mi za duza moc czy stawanie w pionie motorku, jestem człowiekiem z wyobraźnią :clap:

 

W czym rzecz.

Chce kupic nowy, dobry motor nie wyczynowy bo co jak co ale na utrzymanie takiego mnie raczej nie stać.

 

Mam pare kandydatów 4 sówowych:

 

- Suzuki DRZ 400

- Honda CRF 250

 

Slyszalem o tych motorach wiele dobrego, jakie są wasze opinie?

a moze polecacie 2 sówy jak tak to jakie?

 

Limitu kasowego nie ma.

 

I kolejne pytanie, czy w Gdyni są miejsca gdzie mozna taki sprzet sprowadzic?

 

zachęcam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O CRFce tez słyszałem wiele dobrych opini. Kolega ma 450 ale to jest prawie to samo co 250. Najbardziej chwali zawieszenie, podobno jest swietne. Honda ma tez bardzo fajne rozwiazenie z olejem w silniku. Osobno lejesz do skrzyni a osobno do ukladu smarowania, i opilki ze skrzyni nie idą dalej.

O suzuki nie słyszałem zadnych opini takze sie nie wypowiem :clap:.

Lepiej wez 4T. Ludzie powoli odchodzą od dwusuwów, przesiadaja sie na 4T.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek-KTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...