Skocz do zawartości

jaki motor jako pierwsze enduro? pomocy...


Rekomendowane odpowiedzi

2T ma swój specyficzny klimat, nic nie zastąpi tego dzwięku :)

 

Jakby ktos znał jakies techniczne szczgoły tych dwóch motorków / ciekawostki takie jak Tomek - KTM wyjawił to bardzo prosze o rozpiske ;)

 

jak narazie prowadzi DRZ

 

a osobiscie znacie lepsze 'typy' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic nowy, dobry motor nie wyczynowy bo co jak co ale na utrzymanie takiego mnie raczej nie stać.

- Suzuki DRZ 400

- Honda CRF 250

 

CRF to wyczyn w 100% i koszta utrzymania takiej dzikiej 250 sa naprawde spore, czesta regulacja zaworow, olej w silniku wlasciwie co chwile sie wymienia jak duzo jezdzisz (pare razy w tygodniu // 10h+ na tydzien//)

 

DRZ chwalone jest za swoja bezawaryjnosc jednak ja jestem sceptycznie nastawiony do tego modelu, w mojej ekupie jest taki motocykl i wiekszosc pozadnych gleb konczy sie np skrzywiona chlodnica, polamanymi oslonami plastikowymi, mowi sie trudno ale w crossach po mega glebie podnosisz i jedziesz dalej.... w YZF 9/10 gleb konczy sie bezstratnie nawet nie trzeba kiery nastawiac na teleskopach nic absolutnie..

Strasznie by mnie denerwowalo ze po kazdym dzwonie mam do wymiany/naprawy jakas pierdolke.

Jezeli nie masz ambicji naprawde ostro latac po terenie (czyt. przesadzac i czesto odwiedzac krzaczki etc.) To Drz jest swietnym motocyklem... Ale szczerze mowiac wolal bym EXC 450, mocy "troszeczke wiecej" wiecej roboty serwisowej, ale zdecydowanie mniej niz przy crossach typu YZF, CRF, KXF itp :)

EXC nie jest tak wysilony jak YZF czy CRF ktore maja z tej samej pojemnosci 60km gdzie KTM zostaje z wynikiem 49KM... Nie trzeba tak czesto regulowac zaworow, nie wypalaja sie tak szybko, tlok napewno przetrzyma dluzej itp... Jezeli nie masz ograniczen finansowych.. bral bym pomaranczowa 450 bez zastanowienia ;)

(KTM nadal daje komplet do SM za 2800zł do kazdego nowego EXC zakupionego w salonie;))

 

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn crossa nie chce, zalezy mi na enduraku

KTM to oczywiscie moje marzenie ale koszty tego austrackiego jodłującego wariata są jednak troche za duze a i moc oddwana troche agresywniej niz w CRF czy sie myle?

 

Chcialbym enduro na ktorym juz po nabraniu wprawy nie bede sie "tłumił" ale kazdy z wymienionych przezmnie motorków jak i KTM o ktorym mowisz na bank nie odbierze mi tej "jazdy" no chyba ze ten DRZ to zeczywiscie takie słabe - chociaz mechanik mi mowił ze to niezawodny sprzet i ze rok w rok smiga po gorach na tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn crossa nie chce, zalezy mi na enduraku

KTM to oczywiscie moje marzenie ale koszty tego austrackiego jodłującego wariata są jednak troche za duze a i moc oddwana troche agresywniej niz w CRF czy sie myle?

 

KTM EXC450 to Endurak, koszta jego utrzymania(serwis) sa mniejsze niz CRF. A moc jest o wiele spokojniej oddawana niz w crossach typu wlasnie CRF...

 

DRZ jest niezawodnym motocyklem, napisalem tylko ze w razie gleb zazwyczaj cos odpadnie, wygnie sie etc...

 

Wybor nalezy do Ciebie :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie brał bym KTMa lub nową Huske:D bo jak to moj kumpel mowi suzuki to stuka puka i parka a nie jezdzi:D Jest to raczej motocykl do spokojnej jazdy tak mi sie wydaje.A co do oddawania mocy to chyba ten DR to za bardzo nie oddaje.Ale to tylko moje zdanie:) I mysle ze Europejczyk to europejczyk:) A z Japonczykow brał bym chyba Honde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...