Skocz do zawartości

jaki motor jako pierwsze enduro? pomocy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie chcesz tym jezdzic ?

 

PJ kat. B aby to wozic na lawecie niemasz wiec i wybor jest prosty - adekwatne dp wieku.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zarejestrowanego crossa, ma służyć do jazdy po drogach polnych - (nie zwykle drogi asfaltowe), łąkach i ewentualnie do lasu, na zamczysko - ktoś go weźmie na przyczepke.

A tyle co przejechac 100 metrów niedaleko domu i w pola wjechac to przejade jakoś. To nie ma być zawodowa jazda enduro tylko pelna amatorka, chyba nawet tego amatorką nie można nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lasu nie wolno, polne drogi to drogi publiczne.

 

Kup DT 125 i masz Problem rozwiazany

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh uznajmy że będę przejeżdżał przez Las - wygniociona dróżka przez którą czasami przejeżdżają samochody. Polecam poczytac o prawie dotyczącym drog polnych- nie wszystkie sa państwowe, a choćby nawet to u mnie nie ma szans żeby policja tam wjechała w jakiś sposób jak ledwo skuter dał radę. Skoro DT dochodzą do tego uprawnienia - gdybym je miał to kupił bym sporta albo dołożył i SM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mlody, ogarnij sie !

 

Masz wlasny las ?

Wjechalbys do mojego to bym Ci z doopy jesien sredniowiecza zrobil

 

Wjazd do panstwowego jest zabroniony.

 

Tyle w temacie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jazde po podworku to Skooter wystarczy. albo rower.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak KS powiedział w ramach prawa ciężko będzie...

Nie radzę wyjeżdżać niezarejestrowanym pojazdem gdziekolwiek, chyba, że jesteś zawodnikiem, masz ubezpieczenie zawodnicze, i jedziesz z ojecm na tor i ganiasz po torze....

 

Tak ktokolwiek z uprawnionych Cię złapie, moto na lawetę i czeka żmudny proces odzyskania sprzętu, z reguły wyjdzie, że szybciej skończysz 18- lat....

 

A nie myślałeś co się stanie jak przydzwonisz na śliskich korzeniach w drzewo przy pełnej piz...dzie? Gdzie byli ojciec, matka? O to będzie pytał sąd...

 

Motocykl adekwatny do Twego wieku wystarczy, ( bo juz teraz na zawody jest za późno, trzeba ganiać od 3-4 roku życia), .....nie ucz odwijać manetkę, bo to każdy głupek potrafi, a raczej technika jazdy, omijanie niespodziewanych przeszkód( np wylatująca piłka zza krzaków), hamowanie i ominięcie przeszkody, jazda po śliskim ect...

 

DT w zupełności wystarczy, powiedziałbym TTR 125 tak samo...tylko do Twego wzrostu potrzebne sa normalne koła..21/18...

Ja w takim wieku ujeżdżałem motockle słabsze niż DT 125 ( WSK 175, SHL 175 a od czasu do czasu MZ 250) i jakoś się na drogach odnajduję już tyle lat....

 

Hehee... a i też wczoraj dałem się nabrać na mokrą śliską plamę na asfalcie, ale nie byłem dość skoncentrowany... i gleba....ale żyję, motocykl OK... małe straty...urwany tylko kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, stoję przed wyborem motocykla enduro lub crossa, głównie poruszałbym się nim po lesie, polnych drogach, może czasami jakiś podjazd bym zaliczył. Głównie zależy mi na utrzymaniu bo za przeproszeniem nie s*am pieniędzmi, i nie interesuje mnie spalanie w przedziale 8-10litra. Jestem niski i szczupły jak na mój wiek, mam 170cm wzrostu i 50kg coś lekko ponad.

 

Mój budżet jest ograniczony max do 3500zł, natomiast ubranie posiadam, mam na oku dwie maszyny mianowicie chińskiego loncina 250 i yamahe dt 80 lc2. Doświadczenie z motocyklami jako takie mam. Co byście polecili mi czy celować w te maszyny co podałem czy może w coś innego. Proszę podawać propozycje pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już dt80 vs loncin to oczywiste że dt80 :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moich okolicach porusza sie gość na loncinie juz go widuje 2 sezon, ale przy twoim wzroście szukaj wersji na kołach 18 21

ciekawe ile razy juz rame spawal :)

Non è forte chi non cade mai, ma chi cade e si rialza

               

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...