Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzi ktoś jakieś supermoto do 9, max 10 tys. zł? :)

 

Jakieś 8 lat temu miałem DR350 z kołami sm i żaden późniejszy motocykl nie dawał mi tyle frajdy z jazdy, co DRka. Teraz ujeżdżam RF900, ale nie ma tej przyjemności z jazdy.

 

Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że większa pojemność nie zawsze oznacza więcej zabawy - jeździłem XT600 przerobioną na supermoto i była po prostu za ciężka, DR350 jeździło mi się o wiele przyjemniej.

 

Najbardziej chodzi mi po głowie DR-Z 400 SM, następca poczciwej DR350, ale może coś innego, wartego uwagi jest w tych pieniądzach? Nie ukrywam, lubię takim sprzętem jeździć na gumie, więc sucha miska olejowa to podstawa.

 

Podoba mi się Honda FMX650, ale jej 165kg masy to stanowczo za dużo. DR-Z400 waży około 130kg, to mi odpowiada. Chyba, że są jeszcze jakieś inne sprzęty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 11-12 można spróbować złapać xr650r w SM -do zabawy jak znalazł, masz prawie litrowego sporta więc myśle że przy odrobinie oleju oleju w głowie się nie zabijesz :D

 

albo lc4 620 w SM -też nie wychodziły fabrycznie ale można kupić jakąś fajną zmotę........bo na 625 , dycha to trochę mało....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pierwszy post dlatego na wstępie CZEŚĆ WSZYSTKIM.

 

Piszę do Was z prośbą o radę, ja w temacie "co wybrać" ?

 

Dwa słowa o mnie, mam 32 lata, kategoria A od 18 roku życia, różne sprzęty w życiu miałem, aktualnie ciężki chopper 1600....

 

Nigdy w życiu nie miałem enduro, a takiego właśnie szukam. Przeznaczenie: szeroko pojęta zabawa na motocyklu (las, łąki, tereny górzyste, hopki...)

 

Doradźcie,proszę 250m3 czy 450m3, co da więcej przyjemności w polnych i leśnych warunkach, czy 250 tka, nie będzie za słaba ? (moja waga 72kg),

czy 450m3 nie będzie zbyt narowista ?,

Jak myślicie ?

 

Mam na tapecie dwa motocykle WR 250, lub WR 450, budżet na motocykl do 16.000 złoty

 

z góry Dzięki za wszystkie komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy Twojej wadze wyczynowa 250 4t na pewno nie będzie za słaba :) zwłaszcza że piszesz że nie miałeś styczności z enduro. Za 16K kupisz pszyswoity egzemplarz. 450 dostarczyła by Ci na pewno moc wrażeń ale to ona by Ciebie prowadziła a nie Ty ją. Kup 250 a jak pod koniec sezonu (przyszłego) stwierdzisz że już ją dostatecznie opanowałeś to myśl o 450.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to do końca dobry pomysł jeśli będziesz sporo latał po płaskim (pola , lasy, łaki , szutry ) no ale czas pokaże :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Mam problem mianowicie mam okazje kupić EXC 530 2008r, ale podejrzewam że jest ona około 200 mth bez zadnego remontu jednak motocykl odpala, jezdzi biegi wchodza bez problemu,zawieszenie też nie jest jakos specjalnie zużyte. Teraz moje pytanie jakie są koszty zrobienia silnika oczywiście moge to sam policzyc ,korba, łancuch rozrz, zawory,tłok czyli ok 2,5-3 tys zł ale chodzi mi to czy np w KTM nie zdaża się takie coś jak mikropeknięcia głowicy,czy jakieś wytarcia walków głowicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest naprawdę 200 mth czyli kolo 7000km i nie był w tym czasie katowany to przelata spokojnie kolejne 150mth i wtedy decyzja albo zmiana tłoka korby profilaktycznie albo ryzyk i cagniesz puki nie będzie kopcil albo puki nie wybuchnie. Przy 200-300 mth walki będą ok, ale należało by sprawdzić zawory. Generalnie przy takim przebiegu bardziej bym patrzył na resztę moto niż na silnik i tam szukał ewentualnych kosztów

EXC 125 -> XR650R -> EXC 520 --> lc4 620 i yz125

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...