Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz kupić coś tańszego i wyremontować. Tyle że licz się od razy z wymianą tłoka, zrobieniem cylka, korbą łożyska wału i pewnie pół łożysk w skrzyni, a może i sprzęgło. Jeśli policzysz i Ci się skalkuluje, to kupując taką 300 i robiąc jej remont teoretycznie powinieneś mieć 2 sezony spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczac koszty to wymiana lozysk na wal, korby, tloka i zrobienie cylindra( lub ewentualna wymiana) to i tak sie chyba oplaca bo koszty serwisu wyniosly by miedzy 2 a 3k. Problemem jest jeszcze to ze sprzedajcy mieszka 600km ode mnie i jadac po motocykl chcialbym byc w miare pewny ze go wezme. Jak mozecie to napiszcie mi na co jeszcze moge zwrocic uwage by nie trafic na mine. Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczac koszty to wymiana lozysk na wal, korby, tloka i zrobienie cylindra( lub ewentualna wymiana) to i tak sie chyba oplaca bo koszty serwisu wyniosly by miedzy 2 a 3k. Problemem jest jeszcze to ze sprzedajcy mieszka 600km ode mnie i jadac po motocykl chcialbym byc w miare pewny ze go wezme. Jak mozecie to napiszcie mi na co jeszcze moge zwrocic uwage by nie trafic na mine. Dzieki za pomoc

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/158645-wybor-pierwszego-motocykla-crossenduro/ w dolnej części tekstu napisałem nieco o tym jak kupować moto. powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafael

 

Przeczytałem wszystko :)

 

Najgorsza jest ta odległość którą muszę pokonać by zobaczyć moto. Póki nie zobaczę sprzętu, muszę wierzyć we wszystkie zapewnienia sprzedającego, a zapewnia on, że:

- zębatki i napęd wymienione 20mth temu

- rama w 100% cała nie po spawana

- biegi wskakują bezproblemowo

- wymieniony wysprzęglik

- moto odpala choć ma bardzo mało mocy (on sam mówi, że od momentu jak zaczęło delikatnie stukać to nie odpala by nie narobić większych szkód)

- opona tylna nówka

 

Od miesiąca siedzę na allegro i przeglądam oferty, ta wydaje się bardzo korzystna no i jeżeli nie będzie niespodzianek to po wymianie wszystkich "zmęczonych" części będę miał pewność, że silnik będzie w stanie popracować trochę czasu bez niespodzianek.

 

Jutro jeszcze jadę zasięgnąć radę do mechaników i najprawdopodobniej zdecyduję się pojechać 7.30h by zobaczyć motocykl.

 

Jak ktoś jeszcze będzie miał jakieś rady będę wdzięczny. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafael

 

Przeczytałem wszystko :)

 

Najgorsza jest ta odległość którą muszę pokonać by zobaczyć moto. Póki nie zobaczę sprzętu, muszę wierzyć we wszystkie zapewnienia sprzedającego, a zapewnia on, że:

- zębatki i napęd wymienione 20mth temu

- rama w 100% cała nie po spawana

- biegi wskakują bezproblemowo

- wymieniony wysprzęglik

- moto odpala choć ma bardzo mało mocy (on sam mówi, że od momentu jak zaczęło delikatnie stukać to nie odpala by nie narobić większych szkód)

- opona tylna nówka

 

Od miesiąca siedzę na allegro i przeglądam oferty, ta wydaje się bardzo korzystna no i jeżeli nie będzie niespodzianek to po wymianie wszystkich "zmęczonych" części będę miał pewność, że silnik będzie w stanie popracować trochę czasu bez niespodzianek.

 

Jutro jeszcze jadę zasięgnąć radę do mechaników i najprawdopodobniej zdecyduję się pojechać 7.30h by zobaczyć motocykl.

 

Jak ktoś jeszcze będzie miał jakieś rady będę wdzięczny. pozdro

Stukać?Moim zdaniem łożysko igiełkowe się wysypało na korbie, porysowało tłok i cylinder dlatego jest tak słaby,a stukanie to korba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci podeślę filmik z pracy silnika, skończony tłok nie stuka i nie obniża, aż o tyle(z tego jak to piszesz) mocy. Mi się wydaje, że to korba się skończyła.

 

Wysłane z mojego Samsunga Galaxy S III za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, ze skończony tłok moze stukac i obniza moc

 

kumpel szuka podobnego moto, dzwonił do tego goscia z łańcuta, przez telefon utargował 1,5K

 

to są tak chodliwe sprzęty, ze w tej chwili na allegro poniżej 10K jest jedna 300 i jedna 250 exc, obie w niepewnym stanie

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak po zakupie tego moto liczę się z tym że wymienię korbę tłok i może łożyska. Najważniejsze tylko żeby nie walnęło coś dużo droższego (np wał korbowy)

 

jasne, ze skończony tłok moze stukac i obniza moc

 

kumpel szuka podobnego moto, dzwonił do tego goscia z łańcuta, przez telefon utargował 1,5K

 

to są tak chodliwe sprzęty, ze w tej chwili na allegro poniżej 10K jest jedna 300 i jedna 250 exc, obie w niepewnym stanie

 

 

 

Czyli lepiej nie kupować tego moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego to ja Ci nie powiem,

w najgorszym wypadku remont silnika wyniesie ~4000zł, ale może się okazac ze wystarczy wymienic tłok za 500zł i mozna jechac dalej,

pytanie jak wygląda reszta, czy zawias był serwisowany, czy regulacje działają, czy amortyzator trzyma,

napewno warto obejrzec, a gosc jest uczciwy bo przyznał ze silnik jest do remontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar przesiąść się z etz 150 na honde mtx 125 albo dt 125.

wybiore raczej mtx bo są tańsze, ale czy różnią one sie mocą ? (dt od mtx)

drugie pytanie, czy jak przesiadam sie z etz 150 (12km) to będę czuł niedostatek mocy? mtx/dt ma mi służyć do jazdt w lekkim terenie, jakiś podjazd, troche asfaltu, małe błoto, polne dróżki. Jak myślicie, sprosta oczekiwaniom? etz 150 jak dotąd najmocniejsze moje moto ;p

ps.

ile koni i ile waży dt i mtx ( odblokowane )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mtx jest sporo słabsza, te z zaworem atac mają koło 22KM czyli tyle co dt 125R a te bez zaworu poniżej 20KM...

 

mtx jest łagodniejszy ma słabszą góre od dt (która góre i tak ma słabą :D )

 

oba moto są w sumie porównywalnie trwałe może z niewielką przewagą mtxa

 

mtx bardzo mało pali łagodnie traktowany

 

styknie ci spokojnie......

 

ja preferuje duże 4T wygodniej mi się lata ale śmigam 6 lat i nie wiem czy bym nie skłamał mówiąc że potrafie wykorzystać 100% duala 125 2T....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...