Skocz do zawartości

Co kupić, wybrać ?!


żubr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wiosnę przygotowuje się do kupna full crossa i moglibyście mi rozjaśnić trochę temat jeśli chodzi o taki motorek ?

http://otomoto.pl/ya...f-M3509609.html

Najważniejszą sprawą w przypadku YZF jest obsłuchanie głowicy. Jak będą jakieś stuki się z niej wydobywać to nie daj się nabrać że do regulacji są zawory, bo 70% YZF z tych roczników ma już zniszczone głowice i wałki rozrządu, a koszty naprawy liczy się w tysiącach. Drugą sprawą są łożyska balancera. Jeśli na dole, z przodu silnika będą wydobywać się jakieś stuki, to możliwe że łożyska są do wymiany, a do tego potrzeba rozebrać cały silnik, więc koszty też spore się robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych oponach on w terenie jeździł? :D Łańcuch widze ze też naciągnięty ;)

Ale w naszym kraju to norma. Docierają motor do końca, aż ledwo się toczy, kupują okleinę za 500zł, i potem zamiast cenić 4500zł za takie moto, cenią 7000zł. I niestety wielu się na to nabiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jutro jadę na oględziny Yamahy YZF 450.

Moglibyście mi powiedzieć jakie pytania zadawać sprzedawcy oraz na co mam zwrócić uwagę ?

Czytaj mój post o głowicy. Jest jeszcze jedna charakterystyczna wada tego moto. Często padają moduły, a objawia sie to tym że moto idzie do połowy obrotów, a potem tylko wali w rure i nie przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie, około rok temu sprzedałem moją wielką miłość ktm exc 400 z powodów finansowych, teraz chcę powrócić do 'terenu' i zastanawiam się nad czymś tańszym, raczej cross, preferowałbym ponownie KTM bo na prawdę nabrałem zaufania do tej marki. Do dyspozycji mam jakieś 6-7tyś zł i myślałem nad exc/sx 200 lub 250, chodzi o to żeby cross dorównywał mocą do exc 400 bo owa odpowiadała mi idealnie, lepiej brać 200 czy 250 ? i czy w tej cenie znajdę coś godnego zainteresowania ?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że mój budżet jest bardzo bardzo mały (ok.1800zł) zdecydowałem kupić się stosunkowo tanią aprilie tuareg 125.. wpadła mi w oko jedna z tablicy.pl.. z opisu wiadomo, że została pomalowana i polerowana i na życzenie klienta motocykl zostanie złożony, przyciągnęła mnie cena 1600 zł, do tego może udało by się jeszcze coś wytargować. ważne jest też, to że jest zarejestrowana.. na filmiku z jazdy od razu słychać, że gaźnik do regulacji, daje za dużo powietrza.

co o niej sądzicie? Wie ktoś cokolwiek o tym motocyklu? Awaryjny? na co zwrócić uwagę podczas kupna aprilii?

http://tablica.pl/oferta/aprilia-tuareg-125-mocna-wazne-oc-i-przeglad-filmik-z-jazdy-CID5-ID233Qp.html#d6440e487a;r:;s:

 

dzisiaj zadzwonie, powiem żeby złożył, zrobił kilka fotek, nagrał filmik z odpalania na zimnym silniku

na oględziny nie pojadę bo to ~~450 km drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako, że mój budżet jest bardzo bardzo mały (ok.1800zł) zdecydowałem kupić się stosunkowo tanią aprilie tuareg 125.. wpadła mi w oko jedna z tablicy.pl.. z opisu wiadomo, że została pomalowana i polerowana i na życzenie klienta motocykl zostanie złożony, przyciągnęła mnie cena 1600 zł, do tego może udało by się jeszcze coś wytargować. ważne jest też, to że jest zarejestrowana.. na filmiku z jazdy od razu słychać, że gaźnik do regulacji, daje za dużo powietrza.

co o niej sądzicie? Wie ktoś cokolwiek o tym motocyklu? Awaryjny? na co zwrócić uwagę podczas kupna aprilii?

http://tablica.pl/of...6440e487a;r:;s:

 

dzisiaj zadzwonie, powiem żeby złożył, zrobił kilka fotek, nagrał filmik z odpalania na zimnym silniku

na oględziny nie pojadę bo to ~~450 km drogi.

Skoro piszesz że masz 1600zł do wydania do daj spokój i jeździj dalej MZ, bo jak zaczniesz do niej dokładać to następne 1600zł poleci w oka mgnieniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a co sądzicie o tym motocyklu? Aprilia pegaso 125, silnik rotax 123 więc częsci są, silnik mocny 32 km ok wygląda podobnie, może nawet lepiej, jednak ten egzemplaż idzie do malowania odrazu ;p jest wyższa niż poprzedni tuareg i ogólnie dużo lepszy w teren.. bez papierów, jednak nie są one mi w niczym potrzebne więc płaczu nie ma.. co do poszycia siedzenie które tutaj jest porwane.. dostane gdzieś takie?

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-aprilia-pegaso-125-CID5-ID1Gds3.html#9ef5fe4979;r:;s:

 

można by wynegocjować za 1450 zł.

ps. ten chyba jest też z rozrusznikiem czyli duży +

co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że piszę post pod postem ale chcę odświeżyć..

ten Pan spuścił mi cenę do 1450zł z 1600

cała elektryka działa, rozrusznik również jedynie stacyjke można przekręcić śrubokrętem..

wysłał mi również filmik z odpalania na zimnym silniku, pracuje ładnie, dobrze pali, nie puka nic

w ogłoszeniu podany jest rok 1999, w co wątpie.. czy mogę sprawdzić po numerze ramy który to jest rok motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam aprilie etx125 z 2000r. fajniutka , napreawde spoko sprzet , jednak jesli nie masz zbyt wiele kasy , a chcesz jezdzic spokojnie to szukaj jakiejs dt 80-125 -bedzie ci sluzyc iczesci masz tanie i pos dostatkiem , ew. jakas honda crm -tez spoko sprzet

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...