Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

wg mnie jeden z ciekawszych filmików dotyczących techniki jazdy

 

 

btw Polecam tey książkę Rene Degelmann'a pt Motocross i offroad - terenowa jazda motocyklem. Przyjemna lektura, co prawda nie jest to nowa pozycja w świecie ale podstawowe zasady są nie zmienne do dzis dzien :)

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak wygląda jazda w 2 osoby na enduro w tym przypadku dr 350, mozna podchodzic pod male nie strome podjazdy? zawieszenie bardzo na tym cierpi? jak sie ma zachowywac druga osoba przy skretach? chodzi mi o jednorazowy wypad w dwojke z kobieta ;) wagowo w 150kg sie zmiescimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moze sie kopac i isc na kolo , ale jak dopilnujesz rozkladu masy i odpowiednio bedziesz gazem operowac to podjedzie.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest takie stare cwiczenie stosowane przez żużlowców, zaczepiasz na 0,5metrową rurkę jakies 1m sznurka, na końcu przywiązujesz np. cegłę (z czasem dokładasz) i stojąc nawijasz to na rurkę, jeśli wymiękają ci przedramiona np. po zimie to możesz wypróbowac :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ! Mam dwa pytania . Czy ktos ma skutecznny sposob na cwiczenie balansu ciala ? Ktore cwiczenia najlepiej poprawiaja kondycje ?

Na balans najlepszym ćwiczeniem jest stójka. Trialowcy często w swoich garażach przez zimę to ćwiczą. Inne to położenie wąskiej deski na jakimś walcu (np. metalowa rura) i stawanie na tej desce, lub po prostu snowboard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aha dzięki :) A i czy jeżeli motor zaczyna mi szarpać w tych kamieniach ( ta koleina jest taka, że prawie sięga podnóżek i ma strome podjazdy ) To mam mu dodać gazu i dalej stać? Mam się przechylić do przodu ? Jeszcze 1 pytanko czy to prawda, że gdy zdejme nogi z podnóżek i będę jechał na siedząco podpierając się od ziemi to motor będzie bardziej szarpał ?

Edytowane przez GrzechuPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem czy jak zdejmiesz nogi z podnóżek to motor będzie bardziej szarpał. Wiem że jak ja zdjąłem nogę z podnóżki właśnie w koleinie to wciagnęło mi ją pod moto i złamała się w kostce a jak walnąłem o glebę to jeszcze żebro poszło. Jak bym nie miał butów crossowych to pewnie kostka byłaby na rusztowaniu z drutu. Przydzwoniłem w październiku, jeszcze jestem na L4 ale dzisiaj wsiadłem na moto i trochę pojeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki :) A i czy jeżeli motor zaczyna mi szarpać w tych kamieniach ( ta koleina jest taka, że prawie sięga podnóżek i ma strome podjazdy ) To mam mu dodać gazu i dalej stać? Mam się przechylić do przodu ? Jeszcze 1 pytanko czy to prawda, że gdy zdejme nogi z podnóżek i będę jechał na siedząco podpierając się od ziemi to motor będzie bardziej szarpał ?

 

Sorki za spam ale jutro po południu jadę pojeździć na pola i otóż pytanie odnośnie jazdy po polach raczej każdy wie jak wygląda większość pól.. Duże błotniste koleiny z zakrętami wyryte przez motory/ciągniki. I pytanie czy jechać w koleinie czy po środku trawą ? Jak koleiną to pokonywać ją na stojąco i na ile gazu, wiem tylko, że w koleinach nie wolno hamować tylko trzeba trzymać stały gaz nie wolno też odejmować go. Jak na stojąco to odciążyć przód a dociążyć tył i mocno trzymać kolanami motor a ręce w łokciach luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale cóż walnę tutaj pytanko.

Zamierzam kupić pierwszy swój w życiu motocykl, kieruje swój strzał w KTM EXC 125 (Nigdy w życiu jeszcze nie jeździłem motocyklem, pierwsze jazdy będę prowadził na otwartym polu, żeby nie było że zaraz w coś wjadę) I mam do was takie pytanko, jak pojeżdżę trochę tą 125, to po tym niektórzy mają tak, że chcą kupić np. 250 albo i większy. I nasuwa mi się pytanko, czy każdy tak ma że będzie chciał coś więcej od 125, czy to zależy od człowieka,i będę np.chciał jeździć 125 już przez długi okres? Bo nie wiem na jak długi okres wystarczy mi 125, czy wystarczy mi na krótko,czy też długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...