Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

niech ktos napisze sztuke upadania co zrobic jak sie wie ze spotkanie z zmatka gleba nie uniknione jak upasc aby sie nie polamac ?? :mrgreen:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos napisze sztuke upadania co zrobic jak sie wie ze spotkanie z zmatka gleba nie uniknione jak upasc aby sie nie polamac ??

Judo/zapasy/aikido/karate/teac-won-do/parkour itd itd itd

 

z tego co mi wiadomo to sie trzeba tak w "kłębek" zwinąc  tzn sie nie tak j*b..nąć na ziemie jak placek dziadek mi mowil ze tego nawet w wojsku ucza/uczyli i ponoc dziala

W niektorych jednostkach nadal ucza ... niestety, tylko "niektorych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czasu na zastanowienie się w upadku motocyklowym jest tak mało, że nie ma mowy o zaplanowaniu upadku. Może w sztukach walki jest, ale nie wtedy, gdy wozi cie 100-kilowy kawał żelastwa. No chyba, że leciemy np ze stoku w dół - wtedy wiadomo, w kłębek.

Trzeba starać się jedynie o to, aby nie przywalił w nas motocykl. Najgorsze jest drugie uderzenie. Pierwsze to zwykle nakrycie przez moto. Podczas drugiegi jest gorzej, bo moto może nas walnąć silą rozpędu.

Nie wiec co można doradzić w sprawie glebowania. Może tego, aby starać się lądoek.wać dalej od motocykla, co i tak jest trudne, tak mało jest czasu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nie wiec co można doradzić w sprawie glebowania. Może tego, aby starać się lądoek.wać dalej od motocykla, co i tak jest trudne, tak mało jest czasu.  

pzdr

 

A moze lepiej ladowac blizej niz motocykl ? Sprobowac jakos sie ewakuowac do tylu. Choc tez to wszystko zalezy od sytuacji, a gdy juz takowa jest to naprawde jest zbyt malo czasu na myslenie co zrobic...

 

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu miałem ślizga w lesie (polna droga - na szosowym moto)

i czasu na zastanowienie się jak spaść :-D nie było

jadę na motocyklu, ciach i jadę po ziemi :-D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli spadasz na zeskok to najlepiej jak najdalej motocykla i plasko na zjazd hopki wtedy zadko cos sobie zrobisz , napewno troche tylek ucierpi ale za to zsuniesz sie jak ze zjezdzalni i watpie zebys cos polamal . Widzialem kilka razy jak koelsie spadali tak za motorem i od razu wstawali i biegli po moto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu miałem ślizga w lesie (polna droga - na szosowym moto)  

i czasu na zastanowienie się jak spaść  nie było  

jadę na motocyklu, ciach i jadę po ziemi

 

dokladnie ;) zawsze mialem jakies slizgi w zakrece :( no i bylo to tak jade jade i nagle oo ziemia :D naszczescie chyba tylko 1 raz nie moglem z pod moto wyjsc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak chciałem wyjątkowo ładnie wejść bokiem w zakręt a moto mi na gume staneło to miałem wyjątkowo wiele szczęścia bo przez rowem rósł se wielki krzew i miałem przyjemność go skosić.Po tej przygodzie dostrzegłem ,że gdybym miał czas to poprostu nacisną bym na hamulec i bym staną a nie wpadł z pełnym gazem w jakąś gonszcz :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...