Skocz do zawartości

Podstawy jazdy Enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak chciałem wyjątkowo ładnie wejść bokiem w zakręt a moto mi na gume staneło to miałem wyjątkowo wiele szczęścia bo przez rowem rósł se wielki krzew i miałem przyjemność go skosić.Po tej przygodzie dostrzegłem ,że gdybym miał czas to poprostu nacisną bym na hamulec i bym staną a nie wpadł z pełnym gazem w jakąś gonszcz

A czym latasz jesli moge wiedziec?? :mrgreen: Jaja na baku i taka sytuacja niepowinna miec miejsca :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wiem jak to powinno sie robić ale byłem nieźle nakręcony bo to działa sie w drodze na tor motocrosowy.Jedna noga była na podnózku a drógą podpierałem sie ziemi i tak na jedynecce przygazowałem , a kiedy już koło ładnie mieliło to w pozycji stojącej oderwałem nege od ziemi z koło znalazło przyczepność(tak to sie stało)

 

A co do moto to narazie męcze sie na simsonie s83e 80cm 95r. (na początek października zaplanowane mam DT 80 luz RX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu na zastanowienie się w upadku motocyklowym jest tak mało, że nie ma mowy o zaplanowaniu upadku. Może w sztukach walki jest, ale nie wtedy, gdy wozi cie 100-kilowy kawał żelastwa. No chyba, że leciemy np ze stoku w dół - wtedy wiadomo, w kłębek.

Dobra może i jest mało czasu ale jak wyćwiczysz pamieć mieśniową ciało samo sie zwinie w kłąbek. Rozkładasz stary materac lub coś miekiego i ćwiczysz upadki ( przewroty w przód). :evil: A toi ci pomoże i przy glebie na moto jak i poprostu jak się potchniesz idąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, a mianowicie jak pokonywac winkle z bandami na torze motocrossowym? Kiedy dodac gazu, jak uzlozyc rece, czy kontrowac przednim kolem i prowadzic tyl w posligu?? Bo postawa to wiadomo: Jaja na baku i noga na przod :evil: . jesli bylo to sorki ale nie mam jak przejrzec tych 11 stron :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak : dojeżdżasz do winkla w miare szybko, lekkie hamowanie i redukcja do 2 , kładziesz się w zakręt i jednocześnie maneta do końca, moto trzeba do ziemi cisną bo bardzo prostuje, tył cie nie obchodzi, ważny jest przód żeby nie uciekł. Zależy jeszcze dużo od sprzętu, bo na kmx'e zawiecha tak dobijała że łapy chciało wyrwac

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie glownie meczy czy tylne koło ma byc w poslizgu czy mam robic wszystko zeby szlo rowno z przodem  . Moze ktos ma jakis filmik pokazujacy jak to powinno prawidlowo wygladac (tj. jak najszybciej pokonac taki zakreT)

Propo filmikow mam filmik ze Stanów przywieziony przez Jacka Czachora jak byl w zime w stanach. Filmik ma tytuł "Techniques of a Champion Jeremy McGrath vol1". Film jest na dvd wiec moge wypalic pare plytek i za pobraniem wyslac zainteresowanym listem poleconym. Uprzedzam film nie jest typu Crusty czy NITROUS Travis'a, film jest czysto techniczny i co dobre slychac piekny odglos 2suwa.

 

MAM DUZO CHETNYCH I TROCHE NIE PANUJE NAD SYTUACJA. PRZEZ WEEKEND KUPIE Z 20PLYT DVD. PROSZE PISAC DO MNIE OD PONIEDZIALKU NAWET OSOBY KTORE PISALY WCZESNIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo filmikow mam filmik ze Stanów przywieziony przez Jacka Czachora jak byl w zime w stanach. Filmik ma tytuł "Techniques of a Champion Jeremy McGrath vol1". Film jest na dvd wiec moge wypalic pare plytek i za pobraniem wyslac zainteresowanym listem poleconym. Uprzedzam film nie jest typu Crusty czy NITROUS Travis'a, film jest czysto techniczny i co dobre slychac piekny odglos 2suwa.

Ja jestem chętny na to i cokolwiekk innego o technice jazdy i nie tylko.

Odezwe sie na PW to dogadamy szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...