Skocz do zawartości

ZX9R drżenie kierownicy podczas hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mocniejszego hamowania kierownica mi drzy jakby byly tam luzy. Najpierw uznalem ze to krzywa tarcza hamulcowa i niedawno zostala wyprostowana. Drzenia nie minely choc zwiekszyly czestotliwosc, teraz motocykl stoi w warsztacie wcelu wymiany łożyska główki ramy.

Prosze o porade co moze byc przyczyna takiego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Czytałem że poprostu ten typ tak ma.

 

O prosze tu nawet kawałek tego tekstu:

 

"Znacznie poważniejszym kłopotem są drgania w jakie wpada przednie zawieszenie w czasie ostrego hamowania z dużej prędkości. Problem ten pojawił się w modelach z 2000 roku i potrafił objawiać się z różną intensywnością w zależności od egzemplarza. Tak na prawdę konstruktorom poza wymianami klocków hamulcowych nie udało się wymyślić niczego sensownego w tej sprawi"

 

A tu więcej o kawie 9.

http://www.scigacz.pl/Uzywana,Kawasaki,ZX9R,1859.html

Edytowane przez rumcajs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oponie drzenie byloby caly czas

Adam M.

 

akurat w tym przypadku się z Tobą Adam nie zgodzę :bigrazz: (w innych bym nie śmiał :lalag: )

 

wyząbkowana opona daje o sobie znać (może nie tylko przy hamowaniu) ale ja wyczuwałem to tylko przy hamowaniu - po wymianie opony bajka.

Edytowane przez TUREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również troche czytałem swogo czasu o dziewiątce bo byłem zainteresowany kupnem. Zjawiska drgania przedniej zawiechy podczas hamowania nigdy nie udało się do końca firmie usunąć a jedynie troche złagodzić w późniejszych modelach. Ten tym tak ma niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza, i już. Miałem tak w ZZR... I pamiętaj, że na bazarach można kupić używkę, ale nie masz żadnej pewności, że nie będzie bardziej krzywa od twojej (też już to przerabiałem... :flesje: ). A jak kupisz akcesorjne, to kup pożądne. Kiedyś połasiłem się na jakieś kento czy coś takiego i po 5 tys. km latały mi na nitach jak głupie...

 

Nowa Lucassa kosztuje koło 700 zł. A w Twoim moto, 13-letnim to albo żyj z tym (ja żyłem :biggrin: ) albo wymień od razu obie z przodu. Tak mi się wydaje, bo nowa będzie ze dwa razy grubsza od obecnej i podejrzewam, że może być nierówny docisk tarcz przy hamowaniu.... ale to tylko moja teoria.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również troche czytałem swogo czasu o dziewiątce bo byłem zainteresowany kupnem. Zjawiska drgania przedniej zawiechy podczas hamowania nigdy nie udało się do końca firmie usunąć a jedynie troche złagodzić w późniejszych modelach. Ten tym tak ma niestety.

Mi tam nic nie drży (ostatni wypust 9-tki). Poza tym drżenie było, z tego co pamiętam, związane z modelami z 6-cio tłoczkowymi zaciskami Tokico (roczniki 98-01), a tutaj mowa o pierwszym modelu ZX-9R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...