Skocz do zawartości

Prostownik do akumulatora 12V - jaki kupić?


Pomóżcie wybrać prostownik.  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrać ?

    • http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-0-8a-ctek-xs-800-gwa-5-lat-i3225851635.html
      3
    • http://allegro.pl/motocyklowy-prostownik-z-mikroprocesorem-5a-12v-i3235439926.html
      0
    • http://allegro.pl/prezent-ladowarka-prostownik-optimate-2-motofaza-i3239400679.html
      3
    • http://allegro.pl/jmp-800-12v-ladowarka-akumulatorowa-prostownik-i3179674974.html
      0
    • Inny..
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem raczej o czymś trochę bardziej zaawansowanym :) żeby podłączyć i się nie dotykać

 

a przeglądnąłeś temat w którym piszesz..? :banghead:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem i aukcje z allegro są juz nieaktualne

 

w linkach z allegro są tytuły aukcji, a tym samym nazwy...

oki, powiem, że ja mam taki: Einhell AFNM 8. tani nie jest, mały też nie, ale jakoś nie mam zaufania do tych pseudoładowarek 300mA :/

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj ładowarki TRONIC. Bbardzo dobra, z elektroniką.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest prawie identyczna, jak podlaczylem pod aku to sie swiecila ta zielona lampeczka/dioda, teraz juz sie nie swieci, mysle ,ze podlaczajac/pozyczajac Twoj prostownik moge sprawdzic czy dziala akumulator, jezeli bedzie sie swiecila zielona dioda oznaczajaca ladowanie - to prostownik, ktory mam w domu jest do wyrzucenia, jezeli dioda sie nie zaswieci to akumulator do wymiany.Dobrze mysle ?

 

Źle. Zielona dioda "laden" pali się tylko do momentu naładowania aku do napięcia ok. 14,5. Po uzyskaniu tego napięcia się wyłącza. I tak w kółko...

 

w linkach z allegro są tytuły aukcji, a tym samym nazwy...

oki, powiem, że ja mam taki: Einhell AFNM 8. tani nie jest, mały też nie, ale jakoś nie mam zaufania do tych pseudoładowarek 300mA :/

jsz

 

Wbrew pozorom taki prąd jest bardzo dobry do długotrwałego ładowania aku, szczególnie w ostatniej fazie. Akumulator ładuje się do pewnego stopnia bardzo szybko, a później potrzebuje dłuższego ładowania właśnie prądem o mniejszym natężeniu. Wynika to po prostu z procesów elektrochemicznych. Także spokojnie możesz obdarzyć zaufaniem te pseudoładowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam prostownik 12V z regulacja produkcji ZSRR. Jak nastawie na minimum, mam prąd ładowania ok 500 mA, jak na maxa, mogę odpalić moto z kompletnie rozładowanym akumulatorem :icon_biggrin: WOT TIECHNIKA

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

...."Funkcja ładowania impulsowego-regeneracja

za pomocą tej metody można naładować i ponownie używać większość zużytych akumulatorów"...

W takie cudowne uzdrownie akumulatorów niestety nie wierzę:) Reszta opisu i właściwości wydaje się byc prawdą. W/g mnie można zaryzykować zakup takiej ładowarki.

pzdr

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ktos uzywa

tego prostownika?

Jak z awaryjnoscia? I czy faktycznie nadaje sie tez do puszki?

Z gory dzieki!

 

 

Ja mam takowy i laduje nim 4 akumulatory :wink:.

Najwiekszy ma 62Ah i nie ma z nim najmniejszych problemow. Moge bez oporow polecic ta ladowarke - stsosunek jakosci do ceny jest bardzo dobry.

 

Wczesniej mialem prostownik Bosch-a jakis model tez do motocykli i samochodow i byl problem z naladowaniem tego najwiekszego ladowalo mi go ze 3 dni i tez nie byl do konca naladowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...