Skocz do zawartości

Akumulator kwasowy czy bezobsługowy(żelowy)?


Rekomendowane odpowiedzi

w moim gs 400 siadl po 4latach akumulator, w pracy dorwalem nowke, tyle ze jest to akumulator żelowy o takiej samej objetosci i pradzie rozruchowym,

orientuje sie ktos jak sprawuje sie takie aku w motocyklu?

 

pS: zimo a paszol Ty w siczku stratny, my chcemy wreszczie wyjechac na drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odpowiednia dbałość o żelowy aku to podstawa. Ja tak przyśpieszyłem agonię Yuasy podłączając go pod zbyt duży prąd ładowania, mimo 10 lat sprawował się dobrze, aż do wspomnianego ładowania, a sprzedawca prostownika zapewniał mnie że ma on automatyczną regulacje prądu ładowania. Niemniej 10 lat dla aku to wyśmienity wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój też wysiadł po 10 latach i potrzeba nowy w takich parametrach:

 

136/91/168

12A/14Ah/min 190A Prawy+, lewy odpowietrznik

YB14L-A2

Co tu kupić, gdzie kupić we Wrocławiu? Jakaś marka/model? Żel/bezobsługowy?

Użytkowane:

Garnek Shoei Multitec. Łachy letnie.RS Taichi: RSJ26, RSY243, RSS003, RSJ407. Łachy całoroczne: Revit Sirocco/Cayenne PRO, Freestar street fighter unit jeans. Daytona Spirit, Held Satu. Kapoki na deszcz: Revit Nitric H20 HiViz. Berghaus Deluge Overtrser. Bezrękawnik: hit-air MLV-YC Mugen-Denko. Ochrona słuchu: Alpine MotoSafe. Intercom: R4 Easy Talkie z pilotem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę z boku, ale wydaję mi się, że to najbliższy temat.

 

 

Gdy motocykl działał miałem czasem problem z odpalaniem.
Wydaje mi się, że rozrusznik chodził normalnie, ale teraz po wielu przemyśleniach zastanawiam się czy mógł dostawać za mało prądu.
Mam akumulator (Akumulator żelowy VIPOW 12V 10Ah) o następujących parametrach:
Opis
Napięcie: 12V
Pojemność: 10Ah
Tryb "czuwania" (25 stopni C): 13.6-13.8V
Praca cykliczna (25 stopni C): 14.5-14.9V
Maksymalny prąd inicjacji: < 3A
Pojemność (25 stopni C)
- 20 godzinna: 10.0Ah
- 10 godzinna: 9.55Ah
- 5 godzinna: 8.40Ah
- 1 godzinna: 6.00Ah
Rezystancja wewnętrzna (przy pełnym naładowaniu baterii, 25 stopni C): 15 mOhm
Jaki prąd rozruchu daje taki akumulator?
Czy mogło być tak, że sam początek rozruchu rozrusznika przy tym aku był zbyt słaby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat.

Yuasa oryginalna mi padła po zimie. Dotąd problemów nie było a moto w ciepełku stało więc ani nie przepalałem, ani nie stał podłączony.

No i ciul, po zimie tylko cykał. Ładował się 24h i zakręcił, odpalił, ale kręcił raczej słabo. Przejażdżka była po mieście, więc alternator go nie miał kiedy podładować. Zastanawiam się czy wymieniać aku, żeby mi gdzieś kawału nie zrobił w trasie, czy przepędzić go na dłuższej trasie i liczyć na to, że z alternatora dostanie ile trzeba.

 

A gdyby trzeba było zmieniać to czy warto kupować Yuasę (opinie mają dobre, ale 5 lat dupy nie urywa i drogie są) czy są inne równie dobre.

Może znacie jakies miejsce w necie gdzie można za dobrą kasę kupić aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przyszedł czas na zmiane akusa i u mnie

chcę zainwestować w żelowy akumulator
nigdy nie miałem styczności z żelowymi akumulatorami do moto więc nie znam się na producentach

jedyni jakich znam to BOSCH i VARTA

 

przeglądam oferty róznych hurtownii, producentów itd, czytam rózne recenzje i proszę jednocześnie Was o poradę
ako ma mieć moc 12V ok. 8AH 120A

co to jest (z doświadczenia) za producent:

JMT - 105zł http://allegro.pl/akumulator-jmt-ytx9-bs-12v-8ah-120a-zelowy-wp9-bs-i3232943044.html

 

OUTDO - 117zł http://allegro.pl/akumulator-zelowy-12v-8ah-ytx9a-bs-ytx9-bs-gwaran-i3261083295.html

 

LANDPORT 189zł http://allegro.pl/lp-akumulator-zelowy-landport-gtx9-bs-12v-8ah-i3252660812.html

 

Czy w takie coś w ogóle warot zainwestować?
W moim mieście nie ma nigdzie serwisów tych producentów więc wszelakie reklamacje tylko na wysyłki.
Proszę o poradę


ps. dodam tylko ze np Varta kosztuje 305zł

http://www.opony.mobi/nokaut/akumulator/akumulator-varta-agm-12v-8ah-150a-l-wymiary-150-x-87-x-93-ytz10s-bs-.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-05&utm_content=26935#nclid=2f33249aba09fc99e2b7927076e5cc88

 

Edytowane przez chudy_bdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Landport całkiem dobre wyroby. obecnie w KTMie mam Landporta. Serwis? a co chcesz serwisować? ładowanie robisz sam a jak ci padnie to i tak zeden serwis na miejscu nic nie stwierdzi tylko wysyłają.

 

relacja ceny do jakości w ladporcie jest ok

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Soje przed zakupem akumulatora i jak patrzę to same nieznane marki zdominowały rynek do motocykli.(przynajmniej dla mnie nieznane) Znalazłem znanej mi firmy EXIDE ten z linku, ale jak piszą trzeba kwas do niego zalewać samemu. Zaufanie do marki mam, ale czy to tradycyjny kwasowy akumulator ?

http://allegro.pl/akumulator-suzuki-gsr-gsx-r-gsxr-600-750-900-an-i5602653160.html

Są chyba też gotowe już takie co nie trzeba bawić się w chemika i przygotowywać aku samemu. Żelowe podobno ? Wydają się właściwsze do moto.

Co poradzicie ? Może taki strasznie drogi, ale z opisu wynika, ze też jest suchoładowany i trzeba go zalewać elektrolitem ?

http://allegro.pl/akumulator-yuasa-suzuki-gsr-600-2006-2011-i6709116682.html

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nigdy nie przeszkadzało że trzeba aku zalać przed pierwszym ładowaniem. I tak robisz to tylko raz. Potem nawet nie należy go otwierać. Ja zawsze większą uwagę zwracałem na prąd rozruchowy. Przykładowo do cebry można kupić aku pięciu różnych producentów ale tylko Yuasa i Varta mają prąd rozruchowy 135A.. Pozostałe mają 120A.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...