Skocz do zawartości

Akumulator kwasowy czy bezobsługowy(żelowy)?


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety niema szans na postawienie go do pionu. Alternatywą byłoby kupno nowego aku a postawienie tego na półce, więc może niech już wysłuży swoje w moto skoro miałby stać i niszczeć na szafeczce ;)

 

No jak tak, to tak.... :)

Jak wyzej - skoro działa to niech jeźdxi. W końcu lepsze jest wrogiem dobrego.... ;) A jak ci się ten aku skończy (bo się skończy, taka ich natura) to zainwestujesz we właściwy model.

 

Do skuterków i motorków z kopałką popularne są akumulatory z komputerowych UPSów. te to możesz do góry nogami stawiać bo to duże NiMH.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem aku od UPS w mz, sprawdzal sie wyswienicie :) teoretycznie moze pracowac w kazdej pozycji..., sasiad mial w skuterze-bezproblemu odpalal rozrusznikeim silnik klasy 125ccm

 

 

 

Do momentu az mu te malutkie klemy nie przepalilo znam z autopsji, aku z ups nie nadaja sie do silnikow z rozrusznikiem elektrycznym :banghead: ale jesli chodzi o mz wsk jawa to jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzil bezproblemu caly sezon :) fakt do czegos wiekrzego to sie

nie nadaje:) no chyba ze znajdziesz taki ktory jest wstanie dac odpowiedni prad, a nei lepiej kupic odpowiednie aku? ja mam w dominatorze AWINA kosztowal ok 100 z wysylka z allegro, bezobslugowy i sprawdza sie rewelacyjnie przez caly sezon :banghead:

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Mogę zaproponować dobry sklep z dużym asortymentem akumulatorów we Mszczonowie przy ul. Sienkiewicza 4, do motocykli są aku. EXIDE oraz UNIBAT na zamówienie Varta ( w najbliższym czasie będziemy mieli w ofercie również oleje silnikowe Agip oraz Schell) sklep współpracuje z Autokompleksem czyli wszystko co proponuje hurtownia można nabyć we Mszczonowie oraz Pruszkowie ul. Reymonta 4.

Jeżeli chodzi o dobór akumulatora jest bardzo prosty sposób na stronie Centry:

http://www.akumulator.pl/motocykle/wyszuki...ocyklowych.html

Zapraszamy Amar Auto

www.amar-auto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda...fo ładowania akumulatoró żelowych potrzebne są ładowarki impulsowe czyli takie które niepodają satałego prądu tylko impulsami...a ile kosztują to niemma pojęcia..ale wątpie zeby aż pare tysięcy

No to koledzy trochę sie zapędziliscie. Siła reklamy robi swoje i producenci ładowarek reklamują je jako jedyne do ładowania żelowek. Bzdura. Impulsowy cykl pracy ładowarek polega na pozbyciu się z ładowarki tradycyjnego transformatora( jest dzieki temu mała i lekka), a obniżenie napiecia uzyskuje się w sposób elektroniczny bardzo krótkimi impulsami napiecia sieciowego, podobnie jak to ma zastosowanie w maszynach o rozruchu impulsowym np. lokomotywach elektrycznych czy tramwajach. Takie ładowarki buduje się obecnie rownież do telefonów komórkowych. Śmiało mozna żelowkę ładować ładowarką stałopradową, jednak powinna być wyposażona w ogranicznik prądu ładowania. Nie wolno przekroczyć prądu ładowania nakazanego przez producenta aku(przeważnie 1/3 pojemnosci) i po osiagnieciu nominalnego napiecia ładowania(zmierzyć woltomierzem - podaje producent) aku odłączyć.

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam właśnie pytanie: mam aku exide etx9-bs bezobsługowy http://www.autokompleks.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=36. Po zdjęciu listwy z korkami w środku jest sucho, nawet po przechyleniu nic się nie przelewa. Aku jest słaby, ale żył ostatnio jeszcze i chciałem go podładować. Nie wiem tylko czy go najpierw zalać wodą dest czy on ma być suchy? Sorka, ale się nie znam na aku motocyklowych, ale z grubsza wiem jak go ładować. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przestan sepic i kup sobie nowy porzadny akumulator ( najlepiej robiony w technologii AGM ) i problemy sie skoncza.

Jeszcze nie widzialem zeby regenerowane aku dlugo posluzylo, jesli jest bezobslugowy to jego naprawa, czy jakakolwiek ingerencja wewnatrz nie jest przewidziana przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja bylem ostatnio u fachowca od aku do bezobslugowych nie nalezy w ogole zagladac nawet jesli ten poziom elektrolitu wydaje sie niewielki. ale jak masz kupic nowy to mozesz sprobowac go zalac i zobaczymy co wyjdzie. ja tez chcialem to zrobic ale jednak odpuscilem sobie bo juz na samej naklejce pisze nigdy nie dodawac wody. ale poki co stoi cala zime i jest wszystko w porzadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mogę zaproponować dobry sklep z dużym asortymentem akumulatorów we Mszczonowie przy ul. Sienkiewicza 4, do motocykli są aku. EXIDE oraz UNIBAT na zamówienie Varta ( w najbliższym czasie będziemy mieli w ofercie również oleje silnikowe Agip oraz Schell) sklep współpracuje z Autokompleksem czyli wszystko co proponuje hurtownia można nabyć we Mszczonowie oraz Pruszkowie ul. Reymonta 4.

Jeżeli chodzi o dobór akumulatora jest bardzo prosty sposób na stronie Centry:

http://www.akumulator.pl/motocykle/wyszuki...ocyklowych.html

Zapraszamy Amar Auto

www.amar-auto.pl

 

Ludzie ślepi jesteście? Post który jest spamem odkopuje temat z 2005 roku? Po co więcej pisać?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przestan sepic i kup sobie nowy porzadny akumulator ( najlepiej robiony w technologii AGM ) i problemy sie skoncza.

Jeszcze nie widzialem zeby regenerowane aku dlugo posluzylo, jesli jest bezobslugowy to jego naprawa, czy jakakolwiek ingerencja wewnatrz nie jest przewidziana przez producenta.

Nie no spokojnie, gdzie ja sępię?? Aku cały zeszły sezon przejeździł bez problemu, ale teraz po 3 miesiącach stania jest słaby i chcę go podładować. Nigdzie nie pisałem, że chcę go reanimować. Pytam tylko czy powinien być suchy w środku czy nie? :rolleyes: Jeżeli się okaże, że jego żywot sie skończył, to zapewne kupię nowy, ale nie będę tego robił na siłę. :wink:

 

pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akumulatorów Żelowych, AGM nie dolewamy już wody są one czarne więc nawet nie widać poziomu elektrolitu. jeżeli chodzi o ładowanie nie widzę tu żadnego problemu oraz dziwią mnie ładowarki po kilka tysięcy, można kupić już za sto pare złotych ładowarkę inpulsową która również dba o akumulator w okresie zimowym.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=558114087

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...