Skocz do zawartości

Akumulator kwasowy czy bezobsługowy(żelowy)?


Rekomendowane odpowiedzi

Samochodowym prostownikiem nie próbował bym ładować akumulatora motocyklowego zbyt wysoki prąd spowoduje odparowanie elektrolitu i szybkie zasiarczenie akumulatora. Prąd ładowania nie może przekraczać 1/10 pojemności aku. Wcześniej już o tym ktoś wspominał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodowym prostownikiem nie próbował bym ładować akumulatora motocyklowego zbyt wysoki prąd spowoduje odparowanie elektrolitu i szybkie zasiarczenie akumulatora. Prąd ładowania nie może przekraczać 1/10 pojemności aku. Wcześniej już o tym ktoś wspominał

pytam bo gdzieś na forum ktoś pisał żeby podłączyć żarówke 12v na plusie między prostownikem a aku.czy ktoś już tak robił?pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam prostownik samochodowy ale i motocyklowy (ma 2 tryby szybkie i normalne ladowanie). Jest wskaznik amperów i na normalnym trybie przewaznie jest kolo 0Amprera na szybkim nawet z 6amperów (nigdy nie laduje na szybkim choc pisze na akumulatorze ze przez 1h mozna pradem 4ampery)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=563996890

podobny do tego tylko ma 8ampreow i przelaczniki 6-12V , trybu normalnej i szybkiej pracy a i cena tez inna bo kosztowal ponad 100złotych monet ale go polecam

Edytowane przez MiND
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Czy warto dorzucić 30% ceny akumulatora aby mieć żelowy \ bezobsługowy czy nie przepłacac ? Czy jest jakaś zauważalna różnica w tym ? I czy warto kupowac najtańsze akumulatory firmy ArticCat, QMP, Banner itp różnica jest połowa ceny prawie.

 

 

 

 

 

 

 

Proszę administratorów o nie wyrzucanie do śmietnika na jeden dzień chociaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy warto dorzucić 30% ceny akumulatora aby mieć żelowy \ bezobsługowy czy nie przepłacac ? Czy jest jakaś zauważalna różnica w tym ? I czy warto kupowac najtańsze akumulatory firmy ArticCat, QMP, Banner itp różnica jest połowa ceny prawie.

 

Ja bym na twoim miejscu kupił aku w technologii AGM http://www.sklepcentra.pl/centra/centrum-wiedzy/149-roznica-pomiedzy-akumulatorem-zelowym-a-agm.html . Dobry akumulator da ci spokój na kilka lat. Gdzieś na forum jest duży temat o aku, poszukaj.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba sam sobie musisz odpowiedzieć, czy warto dać te 30% więcej aby nie musieć sprawdzać co kilka miesięcy czy poziom elektrolitu nie za niski. W afryce akumulator tak schowany, że sprawdzenie tego trochę czasu zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 110 zł za 14 Ah. za Exide elektrolitowy.

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Yuasa YTX12-BS 10Ah, taki jak miałem przedtem w motocyklu od zakupu (3 lata), ile ktoś go wcześniej używał to nie wiem. Wiem, że był najtańszy na ebayu 35L z wysyłką, ale teraz coś ich pogięło i kosztuje 65L. W Polsce około 200zyli. Niby fajnie bo marka japońska, ale sprawdziłem i mój aktualny egzemplarz był produkowany w chinach... Generalnie wybrałem najtańszy swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja jestem zwolennikiem aku do motocykla bezobsługowego raz zalewasz i masz spokój nie sprawdzasz poziomu wody bo niema ona jak wyparować .

Do samochodu wole natomiast obsługowe bo pod maską jest o wiele cieplej np latem i bezobsługowe mają często odpowietrznik przez który potrafi trochę wody odparować.

Posiadałem kiedyś aku Gel do silnika elektrycznego do łódki ,zdanie mam takie sobie jedno co wiem to że był cholernie ciężki i podczas eksploatacji nie było widać jego zużycia po prostu nagle aku umierał a ty wiosła i heja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...