Skocz do zawartości

skladanie sie w winklach z "kolanem"


Osek22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grubo polecieliście dostało mi sie . Ok macie racje spoko zorganizuje sie tylko nie wiem czy pogoda pozwoli jeszcze w tym roku moze tak. Dziś lecimy do Czech na wyścigi uliczne motocykli był ktoś ? warto?

 

 

jasne, że warto bo większość motocyklistów z tego forum powinna tam być obowiązkowo a nie pierdzieć w stołek przed kompem narzekając na potworne koszty odwiedzenia TT Man.

Ja za chwilę jadę i jestem pod telefonem.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewanie opon "domowym sposobem" - czy podzieli się ktoś wiedzą na ten temat?

 

Załóżmy że nie dysponujemy kocami grzewczymi, nie jesteśmy na torze itp, a chcemy dogrzać gumy żeby chociażby poćwiczyć knee down na opuszczonym placu. Nie jest to "profesjonalne" ale nie oszukujmy się - kogo w tych czasach stać na profesjonalny sprzęt...

W katamaranach zauważyłem że dość popularne jest energiczne wężykowanie od lewej do prawej. Rozum podpowiada że w motungu to nie przejdzie.

Zatem jak? Osobiście preferuje serię energicznych przyspieszeń i dohamowań, jak nic nie odjeżdża to guma rozgrzana. Wiem, prowizorka w cholere ale nic lepszego nie wymyśliłem. Pytanie z czystej ciekawości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem jak? Osobiście preferuje serię energicznych przyspieszeń i dohamowań, jak nic nie odjeżdża to guma rozgrzana. Wiem, prowizorka w cholere ale nic lepszego nie wymyśliłem. Pytanie z czystej ciekawości ;)

 

 

 

+ można trochę sobie szlaczkiem pojeździć żeby boczki też co nieco złapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzewanie opon "domowym sposobem" - czy podzieli się ktoś wiedzą na ten temat?

 

ten sam zakret pokonywac za kazdym razem min szybciej i glebiej , srodek i boki mozesz miec gorace ale skrajne brzegi moga myc zimne i wtedy lapiesz uslizg, jadac za kazdym razem min szybciej jestes w stanie kontrolowac uslizg tej opony

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wydaje mi się że typ chce rozgrzać opony a nie schłodzić Blood.

 

 

 

O fuck, to jak ktoś ciśnie zakręt w lewo to potem już w prawo nie może, przecież prawa strona opony to już prawie zamarznie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporównywalnie więcej pracy wymaga od opony hamowanie i przyspieszanie, a więc i temperatura opony się podnosi.. Samo bujanie na boki prędzej ją wychłodzi z racji powierzchni kontaktu z nawierzchnią.

Co innego naprawdę dynamiczna jazda w złożeniu, ale to już wymaga posiadania rozgrzanej opony i raczej utrzymuje temp niż ją podnosi.

 

Turlanie się slalomem w żaden sposób nie rozgrzeje opony.

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...