Jump to content

niwy

Forumowicze
 • Posts

  1353
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by niwy

 1. ssanie, 2 razy możesz przekopać lekko, ustawić i zdecydowanym ruchem. TO cała tajemnica. Krzepy nie trzeba tylko techniki. Dużo osob bierze zamach nogą i próbuje uderzyć w kopniak jak najmocniej ale to droga to urwania kopniaka. Zaprzyj śródstopie i pchnij zdecydowanie. Oprzyj się o ścianę kierownicą czy coś będzie Ci łatwiej. Nie próbuj z odkręconą manetką bo kolano wybije Ci zęby. Nie zmienia to faktu że podstawowy serwis by się przydał (szczególnie zawory)
 2. czym jest kurek od gazu? tam chyba jest cieple ssanie a a nie dekompresator. Zmieniony olej czy filtr paliwa którego tam nie ma wpływu na odpalanie. Raczej wyregulowany gaźnik i zawory. Ale skoro kolega odpala bez problemu jest niemową że nie umie Ci wyjaśnić ? chyba dałem się złapać w prowokację :/
 3. Tam gdzie masz gwint jeszcze to pozostałości po oryginale. Z drugiej już wydłubane/wyrwane. Możesz spróbować wyjąć pozostałości i wtedy kupić sobie uniwersalne ciężarki. Tu już pełna dowolność, liczy się średnica środkowa kiery. Ich brak może powodować latanie kierownicy po jej puszczeniu przy małych prędkościach. Skoro to pierwsze moto to z doświadczenia wiem że chciałbyś mu zrobić jak najlepiej. Ale zmienisz go zapewne za rok lub dwa a nie odzyskasz tego co włożysz i nie będzie lepiej tylko ładniej. Zamiast wkładać w klamki czy manety dołóż to nowych opon, zestawu napędowego czy ciuchów. Pzdr
 4. pod przelotowy wydech zazwyczaj daje się wiekszą dyszę główną a nie wolnych obrotów. Poziom paliwa ustawia się tak jak serwisówka podaje a nie na oko. Strzały z wydechu to najczęściej przyczyna zbyt ubogiej mieszanki. Na wolnych obrotach kolanko nie robi się szybko czerwone ? Dochodzi jeszcze do tego ustawienie iglicy. I tyle, stawiając na to że cała reszta jest ok. Motor ma już swoje lata wiec w necie powinno być mnóstwo rozwiązań i podpowiedzi na jaką temperaturę czy wydech dawać dysze.
 5. wrzuć jakieś zdjęcie tej szpary bo trochę zgłupłem i nie bardzo wiem o co chodzi. Ustawiaj naciąg na suwmiarkę jak chcesz mieć 100% pewności. Co do łańcucha, nigdy nowy łańcuch nie będzie "na początku" regulacji. Możliwe że stary łańcuch ktoś skrócił aby jeszcze polatać ale to zła droga. Stąd przyczyna że długość była podobna. I rozumiem że kupiłeś zestaw o seryjnym przełożeniu ? i takie było poprzednio. Te gumy zabieraka też wypadałoby sprawdzić. Zdejmij koło i pokręć zębatką na boki jak kierownicą. Jak się rusza to niestety do wymiany.
 6. https://allegro.pl/komplet-opon-120-180-bridgestone-battlax-bt-016-pr-i7671585901.html nie sugeruj się ceną na allegro. Mogę Ci je sprzedać za 499zł z wysyłką, poza allegro.
 7. pewnie z pasażerem żeby się nie wyj**ać to dwie nogi na ziemi.
 8. nie wiem o jakim Supermoto mówisz, ale serwis taki sam jak w crossówkach. Poza tym w terenie nie pojeździsz . Odpada. Szukaj WRki i będziesz miał z dyni. Ale nawet w takiej WR olej wypadałoby zmienić co 8-10godzin. Nie wiem ile to w kilometrach.
 9. czyli nie przeczytałeś. na stronie 76, nad obrazkiem w prawym dolnym rogu jest napisane żeby jako pierwszą zacząć tą z większą średnicą środkową, a potem już normalnie ;)
 10. https://www.manualslib.com/manual/1103078/Kawasaki-1988-Kmx-125.html?page=76#manual 76 i 77 wpisanie to w google trwało 3 min.
 11. hm z cliponów na prostą kierę to chyba półkę trzeba zmienić.
 12. a kolektor nie robi się czerwony ?
 13. takie patyki zamiast lag w 600 ? wątpie, ale..
 14. wygląda jakiegoś sporta 400cm Daj link do filmu moze będzie lepsze ujęcie.
 15. a co na to sprzedawca ? Może informacja zawiodła między wysyłającymi a sprzedającymi.
 16. ciągnąć nie może bo jest minimalnie rozsprzęglone. Nabierając obrotów w końcu tarczki puszczają. To stara tradycja -,- Jakbyś miał luz na klamce za duży to wtedy by ciągnęło.
 17. a faktycznie ale to nie to bylo celem ćwiczenia. Żeście mnie z tropu zbili -,- szczególnie modjo
 18. pewnie trzeba byłoby tak zajechać ze 3 komplety okładzin do imienia -,-
 19. ciekawe jak ślizgające sprzęgło ma się na stan panewek hm -,- I co w sumie zrobiłeś? :)
 20. e tam druciarstwo. Ważne aby aluminiowa była. Pastę Ci pewnie wydmucha. Są do kupienia różne rodzaje takich uszczelek, ale nie tak cienkich jak blacha z puszki.
 21. twarde, zbite to nie jest ocena ;) trzeba by je zmierzyć suwmiarką i zobaczyć jaką tolerancję podaje serwisówka. Przykład z mojego motocykla 50mm nowa, 49mm śmieć do wymiany. A sprzęgło masz na lince tam prawda? może nie ma luzu na klamce ?
×
×
 • Create New...