Skocz do zawartości

Jak przejchać zakręt?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś nieodpowiedzialny :)

 

Z czego to wywnioskowałeś? To, że przejechałem tam kilka razy z przybliżoną prędkością? Spokojnie, bylem z kumplem który stał na zakręcie i obserwował sytuację. Wystarczyło mi zajechań na drodze i wymuszeń żeby się nauczyć o tym jak ludzie są bezmyślni i jak bardzo trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

siemaneczko mistrzowie, mam kilka pytan dotyczacych zakretow i skladania moto... jestem poczatkujacym motocyklista i ogladam mnostwo filmow a za chwile tez wybieram sie na tor aby uczyc sie ''zapier...ac'' po zakretach:D moze napisze co robie JA wchodzac w zakret i jak sie zachowuje i prosze was abyscie podpowiedzieli co jeszcze zrobic by bylo szybciej i zeby moj motocykl skladal sie jeszcze bardziej.. zblizajac sie do zakretu u mnie wyglada to mniej wiecej tak:

 

1 dochamowanie, zmiana biegow z miedzygazem

2 pochylenie motocykla, swiadome uzywanie przeciwskretu, patrzenie daleko w zakret

3 plynne dodawanie gazu przez caly zakret'

 

i teraz moje pytanie, jak powinna wygladac moja praca podnozkami? czy jezeli wchodze w zakret to powinnienem dociskac zewnetrzny podnozek? czy wchodzac w zakret moge dociskac wewnetrzny podnozek aby bardziej pochylic motocykl?

 

planuje tez zmiane moto z er6n na ninje 300

Edytowane przez YamahaFANN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zlosliwy i powiem tak, jezeli przez caly zakret bedziesz dodawal gaz to wszedles w zakret ze zbyt mala predkoscia :icon_mrgreen:

 

Moze zamiast teoretyzowac, to najpierw przejedz po tym torze kilka rund, bo moze sie okazac, ze Twoje zalozenia pojda sie kopcic !

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a teraz poczytaj sobie ten wątek, plus co najmniej kilka o podobnej treści - wyszukiwarka po prawej u góry

idź i nie grzesz więcej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ciekawostka - z policyjnego raportu (UK zdaje się) wyszło, że 98% wszystkich wypadków motocyklowych, w których udział brał tylko motocyklista - bez udziału innych pojazdów - to przypadki zbyt szerokiego wyjścia z zakrętu i wydupcenie się poza drogą. CSS skomentowało to jako zbyt wczesne wejście w zakręt. Podobno większość motonitow popełnia ten błąd.

Myślę, że warto wspomnieć o tym w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - z policyjnego raportu (UK zdaje się) wyszło, że 98% wszystkich wypadków motocyklowych, w których udział brał tylko motocyklista - bez udziału innych pojazdów - to przypadki zbyt szerokiego wyjścia z zakrętu i wydupcenie się poza drogą. CSS skomentowało to jako zbyt wczesne wejście w zakręt. Podobno większość motonitow popełnia ten błąd.

Myślę, że warto wspomnieć o tym w tym temacie.

 

 

Damian, ale to jest w UK'u, w PL takich wypadkow niema, bo eame znafcy ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - z policyjnego raportu (UK zdaje się) wyszło, że 98% wszystkich wypadków motocyklowych, w których udział brał tylko motocyklista - bez udziału innych pojazdów - to przypadki zbyt szerokiego wyjścia z zakrętu i wydupcenie się poza drogą. CSS skomentowało to jako zbyt wczesne wejście w zakręt. Podobno większość motonitow popełnia ten błąd.

Myślę, że warto wspomnieć o tym w tym temacie.

"zbyt szerokie wyjście"? kurna ale termin :D

to nie chodzi o rodzaj wyjścia ale o brak wejścia :P

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to dotyczy Anglii a nie nas . U nas jest inaczej bo mamy prawostronny ruch :biggrin:

A ten film można określić tak - ku....a co za kwioty przecież ten koleś mógłby jeszcze kankana odtańczyć i się zmieścić

jak się nie umie jeździć na moto to lepiej se kupić motorynkę

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jada chlopy tymi moturami jak autem ! :icon_mrgreen:

 

Widac nikt im nie powiedzial, ze w lewym winklu trzymanie sie srodkowej lini i pochylenie grozi przydupieniem helmofonem w slupek A ( przy szybie )

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...