Skocz do zawartości

Automatyczna oliwiarka łancucha za 5 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Orginalny Scottoiler ma normalny zaworek podcisnieniowy w momencie odpalenia silnika zawór się otwiera i działa nawet na wolnych obrotach w mojej oliwiarce zastosowalem kranik podcisnieniowy od skutera wiec zasade działania skopiowałem z orginalnego urządzenia tylko może troche gorzej wygląda , ale nic pozatym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam czepiasz sie:P Dobra opcja z tym smarowidłem. Więc teraz ja zapytam. Czy zda to egzamin w terenowym motorze który pracuje w okrutnych jak wiecie warunkach. Piach, błoto, woda, kurz i wszystko inne. Bo tak sobie myśle że zamiast pomóc ten olej będzie tylko przyciągał ten cały syf a łańcuch będzie idealnie obklejony wszelakimi zabrudzeniami:P

W teren łańcuch musi być suchy, żeby właśnie nie przyciągał brudu i piachu.

Smar + piach = pasta ścierna

 

 

(...)

Czy nie łatwiej mimo wszystko kupić dobrze trzymający spray do łańcucha i poświęcić na smarowanie kilka minut raz na ileśtam set kilometrów?

(...)

Spray'e są do dupy. Większość motocyklistów to ofiary marketingu. Ale nie ma się co dziwić, jeżeli coraz więcej facetów nie potrafi trzymać młotka i oprawić wiertła w wiertarce...

 

Dobre pytanie! A moze to właśnie spraje do łańcuchów są przerostem formy nad trescią???

(...)

Popieram. Tylko olej! Ale ja nie stosuję oliwiarek, lecz poświęcam kilka minut maszynie.

W szkółkowej gieesce smaruję tylko odrobiną oleju, czyszcząc przedtem łańcuch z kurzu plastikową szczotką.

Odrobina oleju silnikowego działa najlepiej. Smarujemy jak broń palną, czyli: ma nie zardzewieć lecz brud ma się nie przyklejać.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teren łańcuch musi być suchy, żeby właśnie nie przyciągał brudu i piachu.

Smar + piach = pasta ścierna

Spray'e są do dupy. Większość motocyklistów to ofiary marketingu. Ale nie ma się co dziwić, jeżeli coraz więcej facetów nie potrafi trzymać młotka i oprawić wiertła w wiertarce...

Popieram. Tylko olej! Ale ja nie stosuję oliwiarek, lecz poświęcam kilka minut maszynie.

W szkółkowej gieesce smaruję tylko odrobiną oleju, czyszcząc przedtem łańcuch z kurzu plastikową szczotką.

Odrobina oleju silnikowego działa najlepiej. Smarujemy jak broń palną, czyli: ma nie zardzewieć lecz brud ma się nie przyklejać.

Zgadzam sie z toba :) Nasmarowany ma byc pod rolkami a te chlapiace sposoby czy spraye sa chyba tylko dla lepszego samopoczucia. Niektozy pisza ze do enduro takie patenty nie moga byc bo piach i bloto.A na szosach to macie czysto???!!! Takie "smarowanie"to tylko rozprowadzanie "kleju"dla piasku i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray'e są do dupy. Większość motocyklistów to ofiary marketingu. Ale nie ma się co dziwić, jeżeli coraz więcej facetów nie potrafi trzymać młotka i oprawić wiertła w wiertarce...

dlaczego uważasz że spraye są do dupy? Pytam serio, bo nie wiem. W czym olej jest lepszy od sprayu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyz tylko olej :banghead: …czysty łańcuch i delikatnie nawilżony olejem ..Przy jeździe ostrej w terenie tylko czysty łańcuch ….Smarowanie olejem ma ten plus ze łańcuch jest cały czas czysty..Nawet jeśli już cos się zachlapie przez nadmierne nałożenie oliwy to wyczyścić, jest o wiele łatwiej niż te speye które hmm jeśli są położone na czysty łańcuch to przez pierwsze 500 km ma to sens ale po tym by trzeba wyszorować łańcuch z tego syfu co tez nie jest proste :cool: …ale większość dalej psika i tylko coraz większy bałagan, brud, syf na takim łańcuchu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że głównym problemem jest to że spray kosztuje min 20 zł i nie wystarcza niektórym na sezon. Ale za darmochę moim zdaniem się nie da.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to wystarczy sypnąć miałkim piaskiem na łańcuch z olejem i sprayem i porównać.

Czy nigdy nie upadła wam mokra olejem śróbka w piach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...