Skocz do zawartości

Automatyczna oliwiarka łancucha za 5 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem kiedys o automnatycznej oliwiarce domowej konstrukcji ktora mozna zrobic za 5zł (słownie: pięć) zrobiona jest z pudełeczka po tik-takach i z zestawu do przetaczania kwi ktory mozna kupic w aptece czy ma ktos moze ten nr Swiata Motocylki?? to jest chyba wydanie sprzed 3lat

jezeli ktos to ma czy mogłby to przeskanowac i wrzucic do sieci

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktos moze ten nr Swiata Motocylki?? to jest chyba wydanie sprzed 3lat  

jezeli ktos to ma czy mogłby to przeskanowac i wrzucic do sieci  

z gory dzieki

 

siema, ja gdzies mam ten numer bo pamietam ze czytalem, tylko musialbys mi podac dokladnie ww ktorym numerze i w ktorym roku to postaralbys sie poszukac, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam taki oto sposób:

-zbiorniczek na olej (np.: mała buteleczka)

-zawór redukcyjny od akwarium

-elektrozawór (na.: od instalacji LPG)

-dwie igły do robienia zastrzyków

Wszystkie elementy połączyć wężykiem gumowym, elektrozawór podłączyć do świateł, igły ustawić tak żeby olej kapał na łańcuch, wyregulować tempo przepływu oleju zaworkiem redukcyjnym.

Niestety koszt to ok. 70 zł ale działa bankowo i automatycznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy samosmarowacz łańcucha był w Sarence. Olej był wewnątrz wahacza a regulację kapania przeprowadzało się śrubką motylkową. Prostota i skuteczność.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcucha Oringowego w warunkach drogowych można na siłę nie smarować, żywotność nie skróci się makabrycznie, przynajmniej tak mi się wydaje :D

 

za to znajomy smarował łańcuch słownie dwa razy w ciągu 30kkm. Tyle też łańcuch przeżył, więć znaczne zmniejszenie częstotliwości smarowania na 100% nie skróci żywotności łańcuch o wiele kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Swoja droga czasy WSK naprowadzily mnie na ciekawy patent, ktory zastanawialem sie, czy nie bylby mozliwy do zastosowania w motocyklu :).

Otoz w WSK popychacz sprzegla wychodzil przez wydrazony walek, na ktorym osadzona jest zebatka zdawcza. Tak sie skladalo, ze u mnie w motocyklu nie bylo to zbyt szczelne, wiec poprzez popychacz sprzegla wydostawaly sie niewielkie ilosci oleju prosto na zebatke zdawcza motocykla, a z zebatki smarowaly lancuch :D.

 

No i w sumie co za problem zrobic cos podobnego w japoncu? :buttrock: Po prostu jakies wyprowadzenie oleju ze skrzyni korbowej na zebatke zdawcza :D :buttrock:.

Wiem, glupi pomysl :D.

 

Sorry za OT ;).

 

Pozdrawiam

 

PS

Of korz mam nadzieje, ze post zostanie potraktowany z przymrozeniem oka, bo w takiej formie go napisalem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zes doszedl po nitce do klebka - rozwiazanie stosowane w wiekszosci motocykli w latach 40 - 70 polegalo na wyprowadzeniu smarowania z komory sprzegla, a oprocz tego lancuch byl zwykle smarowany wyciekiem spod zebatki zdawczej skrzyni, ktora siedziala na tym samym walku co kosz sprzegla tylko pod nim. Ewentualnie siadal zarowno simmer od strony skrzyni jak i od strony sprzegla, oprocz tego olej saczyl sie po wielowypuscie pod zebatka zdawcza, byla tam rowniez czesto wyprowadzona odma. I jak tu Junak ma nie cieknac, jezeli ma to wszystko rozwiazane wlasnie w taki sposob.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolku nie zawsze coś tam kapie-czasami kończy się tylko na oparach oleju.

A co do cieknącego Junaka to znam goscia, któremu zabrano dowód rejestracyjny bo miał "nieszczelny silnik"... 8) (Im nie przetłumaczysz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...