Skocz do zawartości

Automatyczna oliwiarka łancucha za 5 zł


Rekomendowane odpowiedzi

gawlik.bartek ile razy sie spotkałem z twierdzeniem "mycie łańcucha myjką" odpowiedź zawsze była NIE. Wypłuczesz smar spod oringów i kapa.

no wlasnie dlatego nei stosuje takich praktyk :icon_razz:, z drugiej jednak strony, czy takie mycie wyplucze na tyle duzo ze nie da radygo uzupełnić "normalnym" smarowaniem po myciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spłukanie to nie jest mycie myjką ciśnieniową. Spłukać można też np konewką.

myślisz, że po wczesniejszym potraktowaniu plynem do mycia silnika splukanie pod niewielkim cisnieniem zalatwi sprawe? chyba warto będzie sprobować, bo byłoby to bardzo wygodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek, nie rób na śmiech. Dlaczego się upierasz przy płukaniu łańcucha wodą??!?!

Wymyj w nafcie, wytrzyj i nasmaruj.

"Uzupełnić" się nie da tego co wypłuczesz spod uszczelniaczy :P

szukam po prostu najprostrzego a dobrego sposobu. nie myje w ten sposób (wodą) tylko naftą, tak jak piszesz. Tego sposobu jestem pewien na sto procent i bede go używał. ale jeśłi ktoś bedzie mi w stanie powiedzieć, że można inaczej, latwiej i nie jest to niezdrowe dla lancucha to czemu by nie?

sama woda nie jest przecież czymś nadzwyczajnym, ot chociaby jazda w deszczu. wtedy na lancuch dzialaja bardzo duże ilsci wody. A nikt nie mowl i negatywnym wplywie jazdy w deszczu na lancuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bartek jedziemy w deszczu to nie unikniemy negatywnego wpływu wody na łańcuch, ale czemu na litość boską mamy sami celowo na niego ją wlewać? (umyć motor trzeba, a jakże, ale nie szlauchem w łańcuch :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, bartek jedziemy w deszczu to nie unikniemy negatywnego wpływu wody na łańcuch, ale czemu na litość boską mamy sami celowo na niego ją wlewać? (umyć motor trzeba, a jakże, ale nie szlauchem w łańcuch :notworthy: )

nie no masz rację. przestaję drożenie tematu pt. mycie wodą. Nafta się sprawdza i nie będe tego poprawiać na siłe :clap: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjąc łańcuch myjką ciśnieniową mało prawdopodobne by woda dostała się pod szczelne oringi ale dostanie się we wszystkie inne zakamarki np pod te tulejeczki (pierścionki) i tam sobie zostanie. Po myciu smarujemy ładnie łańcuch a pod tulejkami mamy dalej wodę, która nie pozwoli dostać sie tam olejowi.

Samo mycie wodą raczej nie jest szkodliwe ale pozostałe resztki wody napewno nie będą obojętne dla pracy łańcucha.

No chyba, że ktoś potem suszy suszarką do włosów :icon_exclaim:

Nafta tak jak większość pisze to stary i najlepszy sposób na czyszczenie łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to co pisze Luca jest prawdą i nie wypłukuje smaru spod uszczeliniaczy myjka, ale zostaje pod rolkami to wtedy taki łańcuch przepłukać w nafcie i myśle, że to by usunęło wodę spod rolek(mówi tu o pożądnym przepłukaniu łańcucha zdjęcie go i wsadzenie do miski z czystą naftą i pomoczenie+ruszan ie łańcuchem+zostawienie go np. na godzinkę) , to taka moja teoria także proszę nie stosować zanim nie będzie naukowych opinii :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to co pisze Luca jest prawdą i nie wypłukuje smaru spod uszczeliniaczy myjka, ale zostaje pod rolkami to wtedy taki łańcuch przepłukać w nafcie i myśle, że to by usunęło wodę spod rolek(mówi tu o pożądnym przepłukaniu łańcucha zdjęcie go i wsadzenie do miski z czystą naftą i pomoczenie+ruszan ie łańcuchem+zostawienie go np. na godzinkę) , to taka moja teoria także proszę nie stosować zanim nie będzie naukowych opinii :biggrin:

Następny chłopski filozof. Wiesz, że w książce Haynesa piszą, że mocno brudny łańcuch możemy moczyć w nafcie, ale maksymalnie 10min. Piszą to wytłuszczonym drukiem, czemu? Domyśl się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super :biggrin:

Wygodniej umyc...a potem trzeba zdjac :crossy:

Kombinujecie panowie :)

Ja wiem ze to bywa nudne, ale raczej nikt nie robi moto takich przebiegow jak te w Promotorze, wiec czemu by nie zaufac w skuteczna metode, ktora faktycznie w dodatku poleca producent ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o zamiast skomentować jakoś bez agresji to odrazu pojechał po mnie, a słyszałeś tą reklamę o tolerancji "bo świat ma wiele odcieni"? :icon_razz: Przecież nie napisałem, że tak róbcie czy sam tak robie (ja w sumie to mógłbym bo mam bezoringowy),ale NIE ty od razu musiałeś sie wykrzyczeć na mnie, przez takie coś to się człowiek może zblokować i później przez tydzień posta nie napisać. :icon_rolleyes:

 

Nie no żarcik jak nie można to nie, z tego co czytałem to nafta nie szkodzi oringom ale jak to bywa co za dużo to niezdrowo. Pozd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny chłopski filozof. Wiesz, że w książce Haynesa piszą, że mocno brudny łańcuch możemy moczyć w nafcie, ale maksymalnie 10min. Piszą to wytłuszczonym drukiem, czemu? Domyśl się.

A to czemu?

jak dla mnie to powody mogą być dwa:

- nafta jednak w jakimś tam stopniu szkodzi oringom

- oringi nigdy nie są na tyle szczelne by nie wpuścić do środka nafty, która rozcieńczy smar znajdujący się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...