Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

gdzie sie znajduje simering od strony sprzęgła?

chodzi o to ze pobiera mi olej ze skrzyni i chyba trzeba wymienic ten simering... chociaz niewiem czy o to chodzi ? w kazdym razie po odpaleniu moto zaraz mam świece całą w oleju z kolanka mi kapie olej i gęsto dymi. to na pewno simering?

 

Żeby wymienić ten zimmering musisz zdjąć lewą pokrywe po stronie sprzęgła i odkręcić zębatke, która znajduje się na wale i tam jest ten zimmering.

Niekoniecznie musi to być zimmering. Może to być również źle wyregulowany gaźnik lub nalałeś za dużo oleju do paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś powie jaką świece mi trzebo do simsona s51. mam nowy cylinder 60cm3 . a serwisówki nie mam bo gdzieś zgubiłem

NGK B8HS

BOSH W5AC

ISKRA F100

AWINA B8HNS

IZOLATOR (chyba ZM 14/260)

 

No wszystkie co wymieniles sa dobre. Ludzie narzekaja na boshe, ze sie szybko pala. Ja jezdze na NGK i na iskrze. Wazne tylko zeby cieplote mialy dobra, a te co wymieniles maja dobra. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesć wszystkim. Dziś robiłem elektryke w simsonku i gdy grzebałem przy stacyjce, motorek był ciągle uruchomiony przez jakieś 10 minut.

Potem dałem gazu , i zaczoł strzelać z rury i przerywać, Co może być tego skutkiem, długie chodzenie bez chłodzenia? Czy przestawienie zapłonu (simson elektryk) . Już miałem sprzedać simka i kupić DT a tu ku..a taki psikus :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem nie dawno simsonka S51 Enduro z 1991 roku. Jest to już drugi mój Simsonek. Byłem bardzo zadowolony ale do czasu gdy zaobserwowałem że z silnika po nagrzaniu wydobywa się jakieś dziwne zgrzytanie. Dodam jeszcze że silnik jest na dotarciu.

Proszę o pomoc. Czego to może być wina? Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fistach sprawdź dokładnie i napisz skąd konkretnie dochodzą te dźwięki? Z cylindra, z silnika od strony sprzęgła, czy iskrownika? Wtedy się coś może poradzi. I czy simson zaraz po odpaleniu chodzi dobrze czy też coś słychać? I jaki i ile masz oleju w silniku?

 

 

ale mi nie chodzi ile czasu wutrzymuje tylko ile kilometrów??? :buttrock:

 

A po co ci konkretna liczba kilometrów? :icon_biggrin: Napewno na kilka tys. wystarczy :icon_mrgreen:

 

Pzdr Marcin

Edytowane przez Marcin17Tbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...