Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

ale przecież szybkę można wozic w schowku pod siedzeniem pasażera.

tudzież w tankbagu.

jasna sprawa, że wożenie w kieszeni szybki to to samo, co by się nóż wiozło - przecież mały wypadek i taka szybka może przeciąc na pół. albo co gorsza - niefortunnie obciąc na przyklad jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod siedaniem nie ma miejsca to raz przynajmniej u mnie, po drugie jadac na Slowacje nic nie zabieramy bo to dyskomfort a jedziemy typowo sportowo pojezdzic itak aparat fot. to juz wielki problem bo nikt nie chce brac :twisted: po trzecie jak wiem ze moge wracac wieczorem to rezygnuje z ciemnej szybki.

No o takie odpowiedzi mi chodzilo wielkie dzieki juz zdecydowalem:) 2 szybki i 3 kaski
nie trzy kaski tylko jeden a szybki jak chcesz mozesz miec dwie a która zalozysz twoja sprawa w kazdym badz razie z ciemna po zmroku nie ma jazdy{sprawdzone}.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dorzuce jeszcze swoja opinie :D

 

Uzywam obecnie 2 kaski, oba ARAI

- Tour X - typ enduro z daszkiem, swietny i wygodny kask, doskonale dopracowany w szczegolach (np. ciemna tasma naklejona na spodniej stronie daszku zeby nie bylo zadnych blikow od slonca- mala rzecz, a jednak nie wszyscy producenci to oferuja w swoich produktach..) Kask ma pozatym dobra wentylacje, a zamkniete otwory nie puszczaja wody - ani na "ryju" ani na "czapce"). Kask wyposazony w pelna i szczelna szybe, ktora mozna w miare sprawnie zdemontowac - gdy cieplo, lub potrzeba w goglach.

 

- ASTRO R - full face, szyba do wymiany wyjmuje sie 2 ruchami, nowa montuje sie kolejnymi 2 ruchami. Mam rowniez przyciemniana szybe na wymiane- gdy latam na miejscu- zawsze z ciemna (lub lustrzanka 8) - gdy jade dluzsze trasy i jest mozliwe ze bedzie jazda po zmroku- mam ze soba biala. Nawet tzw lekko przyciemniona szyba gdy zapada zmierzch- jest na plaster do dupy... To troche jakby slepego posadzic za kiere...

Generalnie wydaje mi sie ze zawsze warto miec zapas na dluzszej wycieczce- szyba moze sie porysowac peknac itp- i co wtedy?....

 

podobnie jak poprzedni - doskonale wentylowany,poza otworami na "czapce" i "ryju" sa jeszcze 2 okienka na szubie, ktore lacza sie ze sprytnymi wlocikami w samym kasku- doskonale przeciwdziala parowaniu i poprawia komfort w upal. Demontaz srodka do prania bez problemow- a po kilku dniach latania w upale warto zrobic przepierke, bo coz, troche capi.... :lol:

Za przydatna i wygodna uwazam rowniez wysuwana 'brodke' - kolnierz pod brode, ktory ogranicza penetracje powietrza od dolu.

 

Nowe ARAI (2006) maja 'w serii" szyby z pinami i montowana od wewnetrznej strony powloka anti-fog, ale nie probowalem tego jeszcze, nie moge wiec ocenic.

 

Obecnie zastanawiam sie nad dokupieniem RX-7 Corsair; po pierwsze dla tego ze jako jedyny jest dostepny w bialym kolorze, a mnie jakos zakrecilo zeby miec bialy kask .... coz, Milan... elegante, po polsku lanserka- trzeba byc z trendami na biezaco :lol: :lol: :lol:

poza tym mam oczekiwanie ze ten bedzie nieco cichszy niz ASTRO- RX7 bowiem szczyci sie tym, ze ma najmniejsze opory czolowe powietrza...

Gdy w czerwcu ub. roku po raz pierwszy jechalem z Milano do WWy, to na noc zatrzymalem sie we Wrocku. Szumialo mi w glowie po 1200km, ze nie nie slyszalem prawie nic wiecej. Ale najlepsze bylo to ze rano wciaz szumialo :lol: - od tej pory nie jade wiecej niz 100km bez gabkowych zatyczek w uszach :D

 

Dodam ze zanim zdecydowalem sie na ARAI, przymierzalem SHOEI i pare innych marek- SHOEI nie pasuje na moj czerep - delikatne asymetrie mojej czaszki przeszkadzaja, a przeciez tego juz sobie nie zmienie ;)

 

Ostatnia uwaga (mimo ze juz wczesniej byla o tym mowa):

nie ma co oszczedzac na kasku! Kupowac tylko markowe i najlepiej z gornej polki.

Obysmy wszyscy traktowali to jako dogmat, nie majac okazji przekowywac sie o slusznosci wyzej umieszconego twierdzenia..

 

...czego zyczac wszystkim i sobie, pozdrawiam

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzień ja jeżdżę w czarnej szybce' date=' ona w białej ,

w nocy zamiana. [/quote']

 

tak, dobre rozwiazanie, sam myslalem, ale....

jesli Ty jadac skupiony jako kierowca bardziej sie koncentrujesz to pasazer jest oglupiony bo nic nie widzi przez ta szybe, jak np bedzie ostry manewr albo ostro odkrecisz i wejdziesz w luk, to zgubic mozesz dziewczyne. Ja to przemyslalem i zrezygnowalem z pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak' date=' dobre rozwiazanie, sam myslalem, ale....

jesli Ty jadac skupiony jako kierowca bardziej sie koncentrujesz to pasazer jest oglupiony bo nic nie widzi przez ta szybe, jak np bedzie ostry manewr albo ostro odkrecisz i wejdziesz w luk, to zgubic mozesz dziewczyne. Ja to przemyslalem i zrezygnowalem z pomyslu.[/quote']

etam,

nie ma tragedii. słabo widac, ale to to nie jest tak, że pitch black i koniec.

sam nawet wracałem nocą w czarnej z wilna i dało radę - choc oczywiscie o wiele bardziej meczy, niz jazda z biala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasazer jest oglupiony bo nic nie widzi przez ta szybe, jak np bedzie ostry manewr albo ostro odkrecisz i wejdziesz w luk, to zgubic mozesz dziewczyne

Dlatego pasażer powinien być przylepiony do kierowcy jak przylepeczka i wtedy nie ma takiego problemu

 

A co do wyboru szybek, to i tak osobiście pozostanę przy białej+ciemne okulary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Ludziska szukam jakiegoś taniego kasku, ale nie skorupki, bo mam kryzys finansowy ;/

 

http://www.motosprzet.pl/index.php?m=Main&...ent&id_ass=1273

 

Co mi mozecie powiedzieć o tym kasku??? Opłaca sie czy nie?? Nie wymagam od niego duzo, ale przeciez Lazer nie taka zła firma.

 

Piszcie!!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też powoli szukam grapki... możecie rzucic okiem czy ceny są oki i w ogóle czy sie opłaca:

http://cgi.ebay.co.uk/Nitro-N320VX-Full-Fa...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.co.uk/Nitro-MX417-Motocros...1QQcmdZViewItem

 

(ten wybrałem poniewaz chce dołożyć irokeza do niego, na wzor tego typa z SD)

 

http://cgi.ebay.co.uk/Nitro-MX411-Motocros...1QQcmdZViewItem

 

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-KIWI-K180-...1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...