Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no panowie troche was to dziwi dlaczego takei klucze sei urywa juz tlumacze robie w bramnzy naftowej moze niedokonca naftowej ale zwizanej z nafta wiec odkrecamy zbiorniki na wode zlozowa na rope na gaz i tam sa potezne sruby i poteznych sil tzreba aby je naruszyc odkrecic wiec prosze sie nei dziwic czemu takeij firmy klucze i tak po hamsku zniszcone a mamy polecenie takie ze odzyskac wszystkei nakretki szpilki a palnikiem sie nieda tego robic poniewaz jest niebezpieczenstwo wybuchu itd

pozostaje tylko udar potezny

 

sory z etak haotycznie ale zawsze sie spiesze

pare zdjec na polskiej jezdzie tych kluczy dla zainteresowanych :wink:

http://www.polskajazda.pl/Motocykle/MZ/ETZ,251/19914

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest wazne czy robi ktos przy rurach i odkreca nakretki 50ki, bo duze sruby odkrecisz wszystkim problem uszkodzenia dotyczy mniejszych a nie duzych narzedzi, imbus 10ka chyba nigdy sie nie zniszczy a trojeczka lub czworka zdecydowanie szybciej i o to chodzi aby one byly odnosnikiem trwalosci a nie potezne klucze, wiec nie piszmy juz jakie to potezne sruby odkrecamy, ale jaka jest trwalosc i wytrzymalosc momentu standardowych narzedzi warsztatu motocyklowego i jakie tam sie sprawdzaja...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taka prosbe jezeli ktos sie zna profesjonalnei na kluczach prosze mi pomoc ojciec kupil przez przypadek zagraniczne klucze jakiejs dziwnej firmy BILTEMA i niewiem czy te klucze sie nadaja do majsterkwoanai przy mojej hondzie cbr czy nasadki sa slabej jakosci?i te wkretaki bo juz po samym wygladzie pudelka i wykonania sa beznadziejne jutro podesle zdjecia tych kluczy szajskich takei moje pierwsze wrazenie :biggrin: ale niewiem czy to prawda prosze o pomoc

 

a u ans w pracy sie uzywa kluczy honition,wurth(zebra),beta te ostanie podbno nei do zdarcia ale ostanio zesmy ukrecili kwadratke w grzechotce beta co jest do 500Nm na zaj...... rameiniu niewiem il kosztowala ale chyba z 2 tys ale zesmy ukrecili kwadratke ale byla przedluzka 3 metrowa ,a nasadki na 80mm czy 70 sa niedozajechania na 15 atm kluczem odkrecamy sruby takei i iskry leca ze szpilek a nasadk ani nie drgnei tylko kwadratka niewytrzymuje na pistolecei pneumatycznym KUKEN made in japan ale i tak na 100 odkreconych srub co maily 30 lat i byly zasyfione mchem rdza itp do dalo rade ale musi byc ponad 15 atm w pistolecie

jezeli chodzi o firme wurth to polecam super rzeczywiscei dobra niemiecka jakosc mamy taka skrzynke narzedziowa podobno kosztowala z wyposazeniem ok 5 tys ale niejestem pewien

honition to raczej do troch lzejszych sil ale tez dobre

 

jutro rzuce fotki tych kluczy biltema

dzieki z gory wszystkim

 

 

wydajnosc klucza zalezy od wydajnosci sprezarki a nie od ilosci atmosfer. tak jak ktos napisal najlepsze klucze pracuja przy 8 atmosferach. wazna jest ilosc powietrza ktora "przeleci" przez klucz w ciagu minuty a nie jej cisnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a żabke kupić bezfirmową czy zainwestować w coś ?? chodzi mi o żabke hydrauliczną czasem trzeba jakieś ścierwo odkręcić nietypowego kształtu albo o dużym rozmiarze i myśle czy szaleć czy iśc do marketu i toy toya kupić :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można toitoiem cokolwiek odkręcić, można conajwyżej dostać w nim skrętu kiszki :D

poszukaj hudraulika kutego, te wszystkie odlewane to szajs, w domu mam taki klucz po dziadku , nie ma mocnych na niego :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Poradźcie mi jakie klucze kupić, żeby rozkręcić Yamahe XT 600 np. też klucz do świecy.

Kupiłem niedawno i nie moge nawet głupiego plastika odkręcić bo nie mam żadnych kluczy.

Dużo tam imbusów. Prosze o rady.

 

NEO ma bardzo fajne i wytrzymale imbusy.jak wejdziesz w ich katalog to szukaj dlugich kolorowych imbusow z kolkami na koncu.klucze sa zrobione ze stali chromowo-molibdenowej,lepszej nawet od chromowo -vanadowej. ja ich uzywam w pracy i w garazu u siebie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEO ma bardzo fajne i wytrzymale imbusy.jak wejdziesz w ich katalog to szukaj dlugich kolorowych imbusow z kolkami na koncu.klucze sa zrobione ze stali chromowo-molibdenowej,lepszej nawet od chromowo -vanadowej. ja ich uzywam w pracy i w garazu u siebie :lalag:

potwierdzam, uzywam dokladnie tych samych, sa b. dobre

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wznawiam po pewnym zastoju temat. Ja ostatnio zacząłem kupować dobrej jakości klucze. Zakupione sztuki pomordowałem nieco aby sprawdzić co są warte, tzn chciałem ,,przekręcić" śrubę zamocowana w imadle i oceniałem na ile klucz otwarty się rozszerzy. Stahlson 14- rozszerza się, king tony13- to samo. Sata 10 za 35 zł też jest troche niepotrzebie elastyczna. Najlpiej wychodzi w tym kuźnia, najmniejsze odkształcenia. Poprzednie marki też nedzy nie ma, w końcu to nie topex. Więc chyba warto kupowac wytwory kuźni, oczywiście te droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topex przez ostatnie 2lata całkiem się poprawił, morduję krótką grzechotkę 1/2' , rura 80cm, odkręcanie udarem(młotem) , nic nie rusza, działa jak nowa, wewnątrz jedynie ślady w miejscu kontaktu z zapadką

ciekawe kiedy pierdyknie i połamę paluchy :icon_mrgreen:

 

ale i tak narazie nic nie przebije syberyjskiego zestawu nasadek :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...