Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:mrgreen: Powitam, prowadzę warsztat motocyklowy od 1987r używałem różnych narzędzi dobrych i słabych i tych najlepszych na dzien. dzisiejszy używam takich narzędzi, które się nie łamią i wyginają a najważniejsze nie zostawiają śladów na śrubach po moich interwencjach Moje narzędzia maja dozgonna gwarancję między innymi fakom, Gazet, Lux, WĂźrth wszystko w wersji PRO kiedyś doszedłem do wniosku, że jestem za ubogi, aby kupować tanie i często i jeszcze jedna sprawa dziś klient patrzy, czym pracujesz.Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Wurth sprzedaje narzedzia (klucze) pod nazwą "Zebra". Dostałem kilka takich nasadek i moge polecić.

Miałem kłopot z odkręceniem zebatki zdawczej w swojej Kawce bo zwykła niefirmowa nasadka 27 zaczęła się "rozłazić" a przetyczki giąć.

"Zebra" dała radę bez najmniejszego problemu.Takim zestawem motocykl mozna na bok przewrócić. :mrgreen:

( Kumpel musiał go trzymać )

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupowałem dużo narzędzi i troszeczke wiem na ten temat. Jesli moge polecic to : Tengtools, Kingtony, Jonesswa, Bahco. Z tanszych narzędzi to raczej na równi jest Honiton, LopdenLine, i wszystkie inne w wiekszosci dostepne na allegro. Ceny dobrych narzędzi sa bardzo wysokie Np. Klucze płasko-oczkowe kingtony kpl. kosztuje ok. 600 zł.

Jezeli chcecie narzędzia na własny uzytek to wystarczy sprzet klasy Honiton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielu narzędzi jakie mam na stanie, wielką sympatią darzę śrubokręt udarowy Kingtony i nasadki radzieckie kupione od mechanika jednostki pancernej wracającej do sajuza. Komplet nasadek od 10 do 24 co milimetr, czyli z takimi dziwnymi rozmiarami jak 16 i 23 jest niezniszczalny i doskonale skalibrowany - trzyma wymiar.

Ponadto mam klucze płasko-oczkowe firmy Budget kupione w Słomczynie na giełdzie za niewielkie pieniądze, sprawują się doskonale.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze gdy na stanie mialem simka to kupilem sobie zestaw kluczy nasadkowych z grzechotka jakiejs badziewnej firmy topex czy tip, w kazdym razie jakis szajs po kilku naprawach grzechotka rozsypala sie w drobny mak, a nasadki stracily wymiar, poźniej ludzac sie niska cena kupilem chyba jeszcze dwa g**** dlatego calkiem niedawno zainewstowalem w zestaw Stanleya, nigdy wiecej tanich podróbek, ojciec tez juz zejachal masakryczna ilosc rożnego rodzaju kombinerek, przecinaków, szczypiec itp ostatnio przezucil sie na Knipexa i je sobie dosc chwali(sredno kosztuja ok 120zł :? ) a z narzedzi robonych samodzielnie to zrobilem sobie podnosnik, wlasnie koncze go przerabiac na hydrauliczny koszt tej operacji to 40zł(sklejka MDF, profil 3X3, farba, sruby zamkowe M6, ) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stoje przed wyborem klucza dynamometrycznego w zakresie ~ 5-25 Nm w cenie ~ 250 zł.

 

- KingTony http://www.kingtony.com.pl/product_info.ph...roducts_id=1293

 

- Proxxon microclick

 

- Tengtools

 

a może coś innego ?

 

Od jakiegoś czasu używam kilku narzędzie KingTony i jestem bardzo zadowolony, czy klucze dynamometryczne kingtony są tak samo dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja was zadziwie mam klucze firmy ZSRR a klucze sa mojego dziadka i spisuja sie swietnie jeszcze nigdy mi sie nie zeslizneły i na razie nie zamierzam inwestowac w jakiekolwiek narzedzia aa zapomniałem srubokrety mam z supermarketu u spisuja sie wybornie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

ja polecam narzedzia firmy HONITON kupilem sobie taki komplecik 190elementow za troche ponad 300zl

uzywam ich czesto i sa bardzo dobrej jakosci

polecam

ja również kupiłem taki zestawik na allegro za 380 zł bodajże i nie zepsułem ani jednego klucza a trzeba dodać ze zajmuje sie rozbieraniem starych trupów i czesto przed 1m przedłużki i jeszcze młotem w to trzeba odkrecać. Kupiłem je po tym jak nabyłem zestaw za 70 zeta i nie odkreciłem ani jednej śruby.

Trzeba tylko uważać na podróby na allegro. Mój kolega kupił (zaoszczedził 120 zeta) i klucze płyną w ręku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, jestem zdecydowany na zakup Dremela i stąd pytanie do Was. Jaki wybrać: na akumulator czy przewodowy? Bardziej skłaniam się do tego bezprzewodowego, ale mam pewne obawy dotyczące wydajności urządzenia, itp. Czy po prostu nie okaże się, że przez zastosowanie baterii jest słabszy (producent nie podaje mocy w tym przypadku). Ma ktoś porównanie między nimi?

Pzdr

Edytowane przez Yosarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam:

1. Klucze płasko oczkowe - zestaw Lopden Line oraz King Tony (ta druga marka liderem na rynku, pod względem jakości wykonania i użytych materiałów; lepsze niż Stanley czy Beta)

2.Komplet grzechotek i nasadek 1/4" - Lopden Line

3.Komplet pokręteł i grzechotek 1/2" - Yato (dają radę i jak dotąd na żadnej śrubie się nie okręciły oraz nie uległy uszkodzeniu czy pęknięciu)

4.Silikony i inne chemikalia - Versa Chem USA

5.Klucze dynamometryczne 1/2" oraz 1/4" z moto-akcesoria.pl (te najtańsze za 85 i 68zł, lepiej używać tych niż żadnych, co nie znaczy, że na nich poprzestanę. Później najprawdopodobniej Moto-detail lub Proxxon)

6.Komplet wkrętaków 8 szt. - Beta professional (gorąco polecam, troszkę za grube groty, ale za to pancerne)

7.Wakuometry - słupkowe Gunson Carbtune 4 cyl. oraz komplet adapterów z tworzywa do gaźników i tłumiki drgań (wolne obroty) na przewodach podciśnieniowych.

8.Świeca diagnostyczna - Gunson Colortune wraz z adapterami 10, 12 i 14mm.

oraz mnóstwo innych gadżetów :icon_twisted:

 

Przydatne linki:

http://www.nedpol.com.pl/ - importer narzędzi marki Lopden Line (Gliwice)

http://www.lopdenline.com/ - oficjalna strona producenta

http://www.kingtony.com.pl/ - importer narzędzi marki King Tony

http://www.carbtune.com/ - oficjalna strona Morgan Carbtune

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge polecic nasadki i grzechotke firmy YATO. Mamy ten sprzet juz pare lat i jak dotad niezle sie spisuje przy naprawach sprzetu budowlanego jak i mojego moto. Grzechotka juz nie raz wspolpracowala z ponadmetrowa rurka i ani razu nie przeskoczyla. Klucze plaskie KUŻNIA rowniez daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również kupiłem taki zestawik na allegro za 380 zł bodajże i nie zepsułem ani jednego klucza a trzeba dodać ze zajmuje sie rozbieraniem starych trupów i czesto przed 1m przedłużki i jeszcze młotem w to trzeba odkrecać. Kupiłem je po tym jak nabyłem zestaw za 70 zeta i nie odkreciłem ani jednej śruby.

Trzeba tylko uważać na podróby na allegro. Mój kolega kupił (zaoszczedził 120 zeta) i klucze płyną w ręku !!!

A do tego rewelacyjnie leżą w ręce, opakowanie po dwóch latach nie nosi śladów zużycia - jeśli chodzi o nasadki to Honiton dla mnie jest najlepszy :wink:

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...