Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że jak kupować porządne to już ten większy... Szkoda, bo 50E to niezła cena była... Tak BTW to fajnie jakby taki komplet zawierał nasadki do 36mm - chyba jedna z największych spotykanych wielkości w motocyklach - nakrętkę zębatki zdawczej miałbym już czym odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czego to mają być narzędzia:)

 

Mam bardzo kombinatorski i skromny warsztata niestać mnie na 500zł :] (bardzo bym chciał mieć takie klucze) Dlatego narazie kupiłem "kuźnie". Nie mam duzego doświadczenia ale kluczami da sie już zrobić coś konkretnieszego:)

 

Co do elektro narzędzi to ma Bosha i Makite(chyba tak sie pisze) :) Obie warte polecenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupilem na allegro zestaw Proxxon`a. Przeznaczenie: delikatne grzebanie przy moto, w stylu odkrecenia plastiku, badz oslony lancucha, zebatki zdawczej, itp. Ale nie do powaznych prac, nie to ze sie nie nadaja, ale ja sie nie nadaje do powaznych robot przy moto, predzej wiecej zepsuje niz zrobie.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=77829992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem firmy KINGTONY mam ich zestaw od 96 roku jak na razie pękła nasadka 18 i została wymieniona w ramach wieczystej gwarancji. A zapomniałem, ukręciłem pokrętke od nasadek odkręcając bliżniaka od transita za pomocą metrowej rury, ale mogę dodać, że przedłóżka STANLEJA poddała się wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektronarzędzi to używam amatorsko Makity i Boscha zielonego. Mam tez wiertarkę Celmy i mimo że była max ekspolatowana przy budowie domu to działa doskonale. Ale ostatnio jak mam kupić małą szlifierkę na tarcze 125 mm to kupię Topex za 40 zł i jak sie popsuje to wyrzucę. Bo za łożysko w głowicy do Boscha chcieli 50 zł czyli 25% ceny nowego narzędzia. Bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z elektronarzędzi to używam amatorsko Makity i Boscha zielonego. Mam tez wiertarkę Celmy i mimo że była max ekspolatowana przy budowie domu to działa doskonale. Ale ostatnio jak mam kupić małą szlifierkę na tarcze 125 mm to kupię Topex za 40 zł i jak sie popsuje to wyrzucę. Bo za łożysko w głowicy do Boscha chcieli 50 zł czyli 25% ceny nowego narzędzia. Bezsens.

czasami się opłaci kupić jakiegoś Topexa jak trzeba coś podciąć na szybko, ojciec miał takiego farta że szlifierke kątową za 35 zł ma już 3 lata i działa jak należy albo jakąś wiertarke(do drewna i plastiku używaną) za 20zł 2 sezony, ale nie ma jak Bosch, z ibusów mogę polecić firme Wurth (czy jakoś tak), zajebiście mocna stal, na imbusie 8 spokojnie moto się podnosi gdy śruba trzyma

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ma ktoś coś do powiedzenia w temacie mebli warsztatowych?

 

Poszukuję wózka z szufladkami na narzedzia i nie wiem który warto kupić w cenie ~ 400 zł, czego używacie i co możecie polecić :) ?

 

 

ps. Mam juz dosyć ganiania do stołu warsztatowego po klucze, wkrętaki etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie gdzie pracuję naprawiamy ciężarowe i dostawcze samochody, używamy MACTOOLS i SNAP-ON. Przyznam, że jestem pod wrażeniem ich wytrzymałości. Można powiedzieć, że są to narzędzia niezniszczalne. Naprawdę trzeba wielkiej siły, żeby zniszczyć taki klucz. Jednak cena ich jest kosmiczna dla przykładu komplet tych najmocniejszych 16 płaskich otwartych kluczy kosztuje około 600 zeta, lub zestaw nasadek kilku przedłużaczy i grzechota 3/4 cala kosztuje około 5000 zeta.

Jednak i są tańsze zestawy z ich oferty i można ładny komplecik 1/2 cala kupić już za 900. jednak i tak to jest kosmiczna cena jak na polskie warunki.

Ja w moim mikro zakładziku po godzinach używam tańszych narzędzi nie wiem jaka to firma ale też są niezłe i dość mocne dużo już nimi porobiłem samochodów i motocykli i nadal są ok. Kosztowały mnie około 6000 zeta, ale nadal przybywa bo narzędzi nigdy dość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

My ciągniemy na TENGTOOLS (firma LUNA)- tanio i się sprawdza, jakby co to wieczna gwaracja (działa wymieniają za 1PLN), Komplety działają w serwisie samochodowym (500 serwisów miesięcznie), żywotność przy takim katowaniu to jakieś 1,5 do 2 lat. Co do kluczy specjalistycznych to jednak polecam wyższą półkę np. BETA (mają duży wybór i często robią promocje firma W.S.O.P.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stahlwile i facom nieliczne firmy ktore wyminiaja 90 % narzedzi wrazie gdyby ich zgonu... Polecam przedewszytkim dynamometry stahlwile . Rewelacja- widizalem ich przekroj i zasada dzialania... KIedys tym handlowalem

 

pozdro

 

Apropo wozkow sa poslkie wozki ale nie pamietam firmy --sa przystepnej cenie ... a wykonanie calkiem calkim.Jak tym handlowalem reklamacji nie bylo ..poszukaj w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...