Jump to content

Hun996

M.G.H.
 • Posts

  1,860
 • Joined

 • Last visited

About Hun996

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Frontera

Osobiste

 • Motocykl
  XL1000 "Varan"
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

954 profile views

Hun996's Achievements

MOTONITA - płonąca guma

MOTONITA - płonąca guma (28/46)

4

Reputation

 1. Piszesz o takim? Do niego wkładali silnik Rotax'a z napisami BMW na pokrywach bocznych? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-gs-f650st-niemcy-1998r-tylko-56-tkm-potwierdzone-wyjatkowo-zadbana-raty-ID6EjOF8.html Taurus61, XTZ 660 Tenere dla jednego "kierownika" to był sprzęt do jazdy na koniec świata, albo jeszcze dalej, byle nie za szybko. Ale jako turystyk dla dwóch osób to niespecjalnie. Produkcję zakończyli w 1997 r. ciężko znaleźć coś sensownego- nikt nie kupował Tenery, żeby jeździć po asfalcie.
 2. Ja mam dwie sztuki, wersja z tarczowym hamulcem. Jedna w oryginale, druga z owiewką całościową. Obie na czarnych tablicach i na chodzie.
 3. Miałem okazję pojeździć NC 750X DCT. W trybie sport całkiem żwawy motocykl.
 4. Patrząc przez pryzmat ceny i zastosowania to raczej DL 1000. Dla 2 osób z bagażem oraz po gorszych drogach... Dla przykładu: https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-vstrom-1000-puig-mra-garmin-gmole-olejarka-scottoiler-ID6DS0pN.html Jedna uwaga; enduro-tourery to motocykle raczej dla wyższych gości. Załadowany bagażem i z pasażerką będzie wymagał pewnego podparcia nogami.
 5. Miałem XTZ 660 Tenere i silnik pracował nawet gdy "wyjechałem" się na piachu i klamot leżał na boku. Sprawdźcie czujnik bocznej podstawki: 1. na stojącym pionowo na luzie rozłóż podstawkę- czy nie gaśnie? 2. We dwóch zacznijcie pochylać moto bez rozłożonej podstawki do jakiegoś rozsądnego kąta- czy też gaśnie. Te same manewry ale silnik rozkręćcie na wyższe obroty niż wolne. Jeżeli na obrotach nie gaśnie to do sprawdzenia wolne obroty: regulacja, dysza itd.
 6. bardziej w temacie?
 7. Złe opinie w necie mnożą się przez pączkowanie. Jeden usłyszał, drugi powtórzył, trzeci na oczy nie widział ale wie najlepiej i już masz "konsylium" specjalistów. Ja mam Hondę XL 1000V od 2005 wersję SD01 i żadnych problemów. Agresywny nie jest, ale z kolegą (też na Varadero) swego czasu objechaliśmy w Tatrach po słowackiej stronie gościa na FZS 1000. Jeżeli rozważasz Suzuki DL to obejrzyj model 1000, np. taki: https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki-dl-suzuki-dl-1000-z-pelnym-wyposazeniem-ID6DNgLD.html A propos, w latach młodości jeździłem ze swoją przyszłą żoną motocyklem MZ ETZ 250. Na pokładzie 2 osoby, kufer z tyłu i 2 torby tekstylne na stelażach bocznych a w silniku aż 21 KM...W Bieszczadach nie było problemów ale w Alpy nie jeździliśmy. Dwusuwów nie wpuszczali.
 8. PZU przysłało ofertę 199 zł za samo OC. Zrobiłem kalkulację na rankomat.pl i wyszło mi tak: Proama 376 zł, Generali 395 zł. Pojechałem do agenta ubezpieczeniowego w CUK i nabyłem OC w cenie 150 zł w Interrisk T.U. S.A. Co ciekawe, ubezpieczenie w PZU wyliczył na 175 zł. Przy okazji usłyszałem że towarzystwa ubezpieczeniowe składkę OC liczą nie tylko od pojemności ale także od rodzaju motocykla: sport, enduro, turystyczny itd...
 9. Zmieniłem taktykę od zeszłego roku. Zamiast szukać przez internet poszedłem do brokera ubezpieczeniowego. W przypadku OC na samochód o poj. 1600 różnica wyszła ok 300 zł. taniej. W kwietniu kończy się OC na motocykl. Zobaczymy, w kwietniu 2020 PZU było najtańsze.
 10. zobacz hamulec od XT660X. Średnica tarczy dla MT i XT wynosi 245 mm, zacisk powinien pasować. https://allegro.pl/oferta/yamaha-xt-660-x-04-15-zacisk-hamulcowy-tyl-9699390669
 11. A wyhamujesz ze 100 km/h? A szprychy wytrzymają? Rzekłbym, że kusisz los....
 12. Napisałeś: Szukam motocykla, tak jak każdy - uniwersalnego, w takim sensie, że chciałbym czasem w niedzielę pojeździć bez celu po mieście ale też móc się tym motocyklem wybrać z żoną na drugi koniec Polski. Jak celujesz w duże pojemności, to może coś z segmentu turystycznego: Yamaha FJR 1300, BMW z serii GT lub RT? Bez kufrów po mieście dasz radę. I żona Ci podziękuje za wygodną kanapę z oparciem. A na poważnie- weź żonę i obejrzyjcie kilka różnych motocykli oraz przymierzcie się do nich. I może okazać się, że przypasuje Wam Suzuki GSX 1250FA...
×
×
 • Create New...