Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

imbusy są bardzo mocne, jednym 3 śruby w rowerze ukręciłem :D

 

natomiast przy Pokrętło typ T z kwadratem przesuwnym (przelotką') na 1/2" - 250mm ukręcił mi sie ten kwadrat jak chciałem odkecić półoś w oplu kadecie, kumpel dokupił sam ten kwadrat proxxona dziś przechodziło testy :D też morderca kluczy czyli półosie od piast nasadka 32 w to pokrętło 2m rura wodociagowa, chwila prawdy strzał....śruba sie odkręciła klucz cały :D

 

nasadką 10mm na 1/2 i grzechotką urwałem 3 śruby dziś (nie chciały puścić a mi siły nie brakowało :D )

 

po dzisiejszym dniu pragne dodać że duża grzechotka jest bardzo mocna, nad mała sie nie znęcam to nie wiem :D

 

warte są tych 250 zł

 

Mamy też narzędzia BETA (nasadowe, płasko oczkowe, torx'y itp.) i też dają radę, wg mnie nawet bardziej ergonomiczne, lepiej leżą w ręku, ale wytrzymałościowo jeszcze nie testowane mrugacz.gif

 

bety to są chyba niezniszczalne ale i ceny mają odpowiednie :D nie spotkałem sie jeszcze z negatywną opinią o tych kluczach :D

 

najfajniejsza sprawa do garażu to klucz pneumatyczny fakt robi dużo hałasu i trzeba mieć spręzarke ale wszystko odkręca :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup facoma będziesz miał spokój kupisz co innego będzie cie tylko drażnić.

 

Z całym szacunkiem Wueska, ale to nie tak. Facom jak każda firma puszcza na rynek towar gorszej jakości lub też egzemplarze wadliwe. Na co dzień naprawiam samochody (motocykle amatorsko, czyli tylko swoje własne) mam jakie takie pojęcie o narzędziach. Na facomie zawiodłem się kilkakrotnie (z czego raz bardzo kosztownie) więc ta marka jest u mnie skreślona (być może nie słusznie) Co do stanleya to jest to najczęściej podrabiana marka narzędzi więc.... ja sam kupiłem mały komplet stanleya w Lidlu :) i nie mam pojęcia czy jest to oryginał. Ja klasyfikuję narzędzia inaczej, czyli stosunek ceny do czasu w jakim te narzędzia używam (kiedy padną :) ) Jeżeli chodzi o grzechotkę i nasadki 1/2 cala to firma king tony, to samo ale 1/4 cala snap-on, narzędzia pneumatyczne (wiertarka, szlifierki,wycinarki itd) tylko firma blue point (tańsza wersja snap-on) wiadomo klucze płaskie, oczkowe, śrubokręty itd to już totalny miksior :) :) a do synchronizacji gaźników używam słupkowego Carbtune.

Myślę że każdy z nas ma inne doświadczenia z narzędziami, przez co i inne preferencje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze muszę kupić klucze płasko-oczkowe.

Oglądałem proxxony, ale są trochę drogie bo 150 zł. Tych corony nie znalazłem.

 

Może ktoś się podzieli doświadczeniem ?

Mam płasko-oczkowe Proxxona. Klucz o idealnych wymiarach, jakość odlewu najwyższa.

Oczko nakładałem na zapieczoną śrubę tylnego zacisku w starym GSie, czy XJ-tce, kciukiem trzymałem, aby nie zjechało i uderzałem drugą ręką w klucz, aby odkręcić śrubę. Rezultat taki, że śruba odkręcona, nic nie urwane, nic nie objechane.

Klucze będą ze mną dłuuuuugo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na allegro dwa lata temu kupiłem SATA szczelinomierz. Dobry i kosztował około 35PLN.

 

A tu po 3 sekundach szukania: http://allegro.pl/listing.php/search?categ...z&change_view=1

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że znalazłem ten temat po robocie. Dzisiaj przekonałem się jaka jest różnica między narzędziem a DOBRYM narzędziem.

 

Kiedyś kupiłem zestaw nasadek z grzechotkami za jakieś 70zł. 1/2" do czegoś się tam nadaje ale 1/4 i grzechotki do nieczego. nasadki 7mm użyłem to odkręcenia zjechanej śrubki 8mm taka miękka nasadka była :icon_rolleyes: grzechotki już od dawna nie grzechoczą.

 

Pozytywne opinie mam o Jonesway. za 140zł mamy dobry klucz do motocykli od 6nm do 30nm kupiny w TECHWAR (niezły wybór) przy okazji zaopatrzyłem się w nasadkę 14mm plus przelotka 1/4>3/8 do owej nasadki.

Pozytywnie także spisał się YATO i KRAFT. Yato wykręciłem 7 śrub trzymających głowicę (jedna uszkodzona ale z mojej winy, źle wstawiłem końcówkę ampulową). Kraftem 8mm ruszyłem to czego żaden z moich kluczy nie dał rady. A i tak narzędzie było pożyczone od gościa który kilka lat katuje to w samochodach więc opinia na temat używanego towaru :) Na allegro jest zestaw małych nasadek i kluczy za 145zł i chyba się skuszę.

 

Wydanie kupy szmalu na porządne narzędzia wychodzi taniej :notworthy:

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy miał ktoś doświadczenia z wiertarką dwubiegową Celma PRCr 10, czy jakos tak. Jakie macie opinie i jak się sprawdza jako wkrętarka? Warto kupić?

 

Mam 17 letnią Celmę, przeżyła 2 zmiany obsadki, mieszałem nią tynk, wierciłem w betonie itp. nie do zdarcia.

kręciciel obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy miał ktoś doświadczenia z wiertarką dwubiegową Celma PRCr 10, czy jakos tak. Jakie macie opinie i jak się sprawdza jako wkrętarka? Warto kupić?

Bardzo dobra wiertarka i na wolniejszym biegu powinna się sprawdzić też jako wkrętarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...