Skocz do zawartości

Niezawodny, wygodny, tani motocykl do turystyki. Jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu az tak mi zalezy na radiu. Może dlatego że to niecodzienny widok widziec jadacy motocykl i dobiegającą od niego muzyczke (troche chyba nie po polsku napisałem). Też uważam ze niezawodnosć jest pierwszożędna cecha przydzielająca dany motocykl do grupy nadających się do turystyki.

 

PS. Please, Osiągi tych CBX-ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zacznij od poczatku - zrob prawo jazdy i naucz sie jezdzic na moturze, a potem moze zdecydujesz co naprawde ci odpowiada.

I tak nie bedziesz tego w 100 % wiedzial przed przejechaniem jednego - dwoch sezonow na pierwszym moto, ktory glownie bedzie ci sluzyl do nauki jazdy ( czego czescia beda wypady turystyczne poza miasto ).

Taki motocykl ci jest potrzebny, a nie turystyczny + radio i jak slusznie koledzy napisali wyzej powinien byc to ktorys z niewielkich nakedow o poj 500 ccm - typowy motocykl do wszystkiego.

Za pieniadze ktore masz z bieda kupisz GS500, bo oprocz motocykla jako takiego dochodzi koszt przerejestrowania, ubranie no i koszty eksploatacji na poczatku ( chyba sie nie myle podejrzewajac ze nie masz narazie zrodla stalego dochodu ? )

O CBXach zapomnij, to nie sa dobre motocykle dla poczatkujacego - sporo problemow technicznych, glownie z napinaczami lancuchow rozrzadu ale wiele innych rowniez, egzemplarze ktore mozesz kupic z Allegro oprocz ladnego wygladu moga byc niezlymi minami.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymagania raczej na 50.000zł a nie na 5.000zł :?

 

Dokładnie, tym bardziej jeśli oczekuje się, że motocykl ma być niezawodny. W najnowszym numerze "Świata Motocykli" jest test nowej VFR-y - myślę, że ten motocykl sprostałby wymaganiom Założyciela wątku. :D

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania wielkie, a pięniedzy nie zadużo... Za koło 8000 kupisz MZ Skorpion Travelle (link poniżej). Kolor kufrów pasuje do motocykla, jest stosunkowo młody... Jak z awaryjnością, to nie mam zielonego pojęcią, ale można podejrzewać że będzie OK, ostatnio MZ wraca na rynek... Wygląda w każdym bądz razie ciekawie :D

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57764073

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 6 kPLN kupilem Suzuki GSX750F rocznik 90. Nawinalem juz ladnych kilka tysiecy km, dzienne przebiegi 600 - 800 km nie sa zadnym problemem, nic nie boli po zejsciu maszyny, jest calkiem wygodnie, nawet mimo tego, ze motocykl w wielu przypadkach byl obladowany bagazem do granic mozliwosci. Z serwisu robilem tylko wymiane oleju (ktorego praktycznie nic nie ubywa) oraz plynu hamulcowego. Jedyne co moznaby polepszyc, to ochrona przed wiatrem... mysle, ze wyzsza szyba nie bedzie duzym wydatkiem a rozwiaze problem na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem ze tez szukam, moze bardziej naked niz turystyk ale taki mi odpowiada a z tego co wiem to latwy do przystosowania do turystyki. Mowa o NTV 650 revere. Co prawda na allegro chodza po 6kzł ale... ja szukam u naszych zachodnich sasiadow. Patrzylem tez kiedys na ebay.de, byly fajne sztuki dosc niedrogo. Trzeba sie tylko jeszcze liczyc z kosztami sprowadzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...