Skocz do zawartości

Wycena mechanika


adrixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie dlatego serwisowanie chińczyków to karz Boża!!!

Ludzie myślą, że jak za gówniany motorower zapłacili 2 tysiaki, to warsztat będzie go serwisował za 50 zyli :banghead:

Podaj ceny części, to się okaże czy za robotę wziął dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oddałem mój motorower ogar 900 110 ccm do mechanika, wymienił moduł, świece,olej, ustawił rozrząd oraz zawory. Wycenil się na 550 zł za te czynności, coś mi się wydaje że to dość dużo prawda?

 

Z tego co się orientuję to rozrządu raczej się nie ustawia w motocyklu, podczas podstawowego serwisu :biggrin:

Zawory pewnie na śrubki i jeden cylinder, więc roboty jest góra na 20 minut.

 

Koszt części to groszowe sprawy, moduł za 30 zł znalazłem:

https://allegro.pl/oferta/modul-4t-z-regulacja-zaplonu-ogar-900-atv-quad-110-7820885599

 

Świeca 10 zł:

https://allegro.pl/oferta/swieca-c7hsa-ngk-skutery-4t-fmb-atv-110-ogar-900-6128258678

 

Olej pewnie z 50 zł.

 

Za 1000 zł to cały nowy silnik można kupić:

https://www.czesci-moto.pl/p4147,silnik-110ccm-do-motorowerow-4t-139fmb-gwarancja.html

 

 

Zatem musisz iść z kolegami do tego pana i mu wytłumaczyć, żeby szukał gdzie indziej frajera :biggrin:

 

 

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz,

 

a jak dajesz swoja BMW do serviceto jak oni w Twoim przypadku licza ?

 

Placisz za efektywny czas, czy za jednostki roboczogodziny ?

 

Ja bym sie zapytal co to za warsztat ? Jakie Maja stawki za roboczogodzine ? Poprosil bym o specyfikacje czasz jaki zostal poswiecony na przeprowadzenie w/w uslugi.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motor stał u gościa 2 tygodnie, bo twierdził że nie miał wcześniej czasu, nie ma żadnej firmy, jest osobą prywatną, koszt części to na oko pewnie mniej niż 100 zł

Edytowane przez adrixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej nie ustaliłeś wstępnie kosztu to pozostaje Ci zapłacić. Ale jeżeli wcześniej mechanik podawał niższą cenę to masz prawo otrzymania szczegółowej wyceny, skoro ostateczna cena jest znacząco wyższa od przewidywanej.

I nie baw się przypadkiem w straszenie go skarbówką itp. - bo skoro zaakceptowałeś wcześniej fakt naprawy poza oficjalną siecią usługową, to nie wypada teraz wykorzystywać sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 . 110 cm3 to już nie motorower :cool:

2. Kompletnie nie wiem ile tam wchodzi oleju ale strzelam że 2.5-3 l więc albo człowiek kupił 4L opakowanie za ok 100 zł albo 3x1 L też za ok 100 zł :biggrin:

3. razem z olejem wymienia się filtr który też kosztuje (strzelam że ok 20 zł)

4 . moduł może na alle kosztuje 30 zł może ten konkretny kosztował ciut więcej , do tego przesyłka i robi się już kolejna kwota

5..jak niby ustawiał rozrząd ?? Wymienił pasek ?? :biggrin:

6 . Po ustawieniu rozrządu powinno się założyć nowa uszczelkę pod kapą zaworową więc już kolejny koszt (+ przesyłka jeśli nie miał ich człowiek który sprzedaje moduły )

za to co napisałeś cena robocizny moim zdaniem trochę wygórowana ale trzeba było ją wcześniej ustalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co się orientuję to rozrządu raczej się nie ustawia w motocyklu :biggrin:

 

A co się robi? :D

 

 

2. Kompletnie nie wiem ile tam wchodzi oleju ale strzelam że 2.5-3 l więc albo człowiek kupił 4L opakowanie za ok 100 zł albo 3x1 L też za ok 100 zł :biggrin:

 

Trochę przesadziłeś, prawdopodobnie wchodzi tam 1 litr oleju tak jak w mojej 125

 

Powiem, Ci kolego, że jak u mnie padły zawory, a mam markowe moto, więc części troche droższe niż u ciebie, zawory 200 zł plus uszczelki tam wszystko jakos 220 może wyszło, i za robocizne chyba wziął około 500 zł, czyli tam rozebranie calego silnika, bo jeszcze na poczatku nie bylo wiadomo co padło więc calutki silnik rozebrany był, wymienił zawory poustawiał wszystko i wyniosło mnie razem z zaworami uszczelkami itp plus robocizna to wyszło jakieś 700 zł, tak jak chinola masz to wydaje mi się, że nawet sam to mogłeś zrobić, bo części tanie, to nawet jakbys cos zepsul to wymienil, a moze i bys sie mechaniki nauczył, tak czy siak według mnie trochę drogo Ci ten mechanik policzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biednego człowieka nie stać na tanie rzeczy.

Pomijam fakt, że szara strefa ale jak ma być dobrze jak ci sami ludzie co płaczą w temacie o zarobkach Polaków, negują wycenę za usługę+ części.

Żenua.

Żenujący to jesteś TY, godne wynagrodzenie za pracę a jawne naciąganie kogoś, to chyba co innego.

Pracy przy tym "komarku" było na godzinę, części kosztowały grosze, więc z pewności te 550 zł to jest naciągnięcie a nie godną zapłatą za wykonaną usługę. Poza tym by tyle płacić za serwis, trzeba odpowiednio zarabiać i mieć z czego płacić.

 

 

Janusz,

 

a jak dajesz swoja BMW do serviceto jak oni w Twoim przypadku licza ?

 

Placisz za efektywny czas, czy za jednostki roboczogodziny ?

 

Ja bym sie zapytal co to za warsztat ? Jakie Maja stawki za roboczogodzine ? Poprosil bym o specyfikacje czasz jaki zostal poswiecony na przeprowadzenie w/w uslugi.

 

:crossy:

 

Cenę podają przed dokonaniem usługi i płacę za konkretną usługę serwisową.

W przypadku naprawy liczą za godzinę pracy bądź całościową naprawę.

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecający nie wspomina, by ustalił cenę przed wykonaniem usługi...

 

Świat się wali...

Kierowca w magazynie w UK wie lepiej, ile ma żądać mecher w PL.

Żenua.

 

Za drogo?

To sam sobie napraw.

Nie potrafisz? Nie masz czasu? Nie chce się?

Płać.

W którym momencie jawnie naciągnął?

Czego nie kumkasz?

 

 

 

Żenujący to jesteś TY, godne wynagrodzenie za pracę a jawne naciąganie kogoś, to chyba co innego.
Pracy przy tym "komarku" było na godzinę, części kosztowały grosze, więc z pewności te 550 zł to jest naciągnięcie a nie godną zapłatą za wykonaną usługę. Poza tym by tyle płacić za serwis, trzeba odpowiednio zarabiać i mieć z czego płacić.

 

 

Cenę podają przed dokonaniem usługi i płacę za konkretną usługę serwisową.
W przypadku naprawy liczą za godzinę pracy bądź całościową naprawę.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żenujący to jesteś TY, godne wynagrodzenie za pracę a jawne naciąganie kogoś, to chyba co innego.

Pracy przy tym "komarku" było na godzinę, części kosztowały grosze, więc z pewności te 550 zł to jest naciągnięcie a nie godną zapłatą za wykonaną usługę. Poza tym by tyle płacić za serwis, trzeba odpowiednio zarabiać i mieć z czego płacić.

 

 

 

Cenę podają przed dokonaniem usługi i płacę za konkretną usługę serwisową.

W przypadku naprawy liczą za godzinę pracy bądź całościową naprawę.

 

Janusz,

 

czy jek jedziesz z towarem i go rozwozisz to od jednego klieta bierzesz mniej a od drugiego wiecej ?

 

Podobnie jest w warsztatach. Mysle, ze za pojemnosc 1200 ccm bedzie taka sama jak za pojemnosc 125. Mechanikowi jestobojetne, czy robi V8 czy robi 1,6, bo ma ta sama stawke na godzine. Przynajmniej tak to w Niemczech funkcjonuje.

 

 

Aaaaaaa i wisienka na torcie. Kazdy Service ( ma ustalony przez producenta ) ile czasu ma trwac wymiana danej czesci. I jezeli myslisz, ze tyle ona trwa, to jestes bardziej naiwny od mlodego pelikana. Trwa krocej a liczone masz tyle ile powinno byc.

 

Za drogo?

To sam sobie napraw.

Nie potrafisz? Nie masz czasu? Nie chce się?

Płać.

W którym momencie jawnie naciągnął?

Czego nie kumkasz?

 

Lysy, wiesz co ci powiem, ze mimo tego, ze za toba nie przepadam to w tym przypadku zgadzam sie z toba calkowicie !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...