Skocz do zawartości

Wycena mechanika


adrixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przepłaca to się przy pierwszym przeglądzie Ducati Monstera 1200R w serwisie, 950 netto za głupią wymianę oleju z filtrem. Roboty na 15 min. olej z beki filtr 20 zł. Zdzierstwo...

Teraz to nie wiem czy się smiać czy płakać, że za taka drobnostke tyle wolac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie masz pojęcia o mechanice :)

To powiedz mi po co ustawia się rozrząd w czasie zwykłego serwisu?

Wymieniałeś kiedyś rozrząd w rzędowej czwórce?

 

 

Jeżeli usługa została wykonana prawidłowo, zgodnie ze sztuką, sprzęt chodzi jak powinien, jest przygotowany do sezonu, klient dostaje rachunek i gwarancję na usługę wraz z częściami - uważam że jest to uczciwa cena. Janusz...za pięć stówek zjesz steka medium red w pierwszej knajpie centrum Londynu.

 

Przepłaca to się przy pierwszym przeglądzie Ducati Monstera 1200R w serwisie, 950 netto za głupią wymianę oleju z filtrem. Roboty na 15 min. olej z beki filtr 20 zł. Zdzierstwo...

 

Tyle, że ja na tego steka zarabiam w niecały dzień a w Polsce ile się na niego zarabia?

To ja za serwis BMW w UK płacę tyle samo co za to Ducati w PL, przy czym mi naprawdę wszystko sprawdzają i czyszczą motocykl na błysk :) W czasie serwisu, jeżdżę sobie wybranym modelem BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pol dnia, przej**ane w tej anglii.

Myślę, że niecały 1000 zł za dzień pracy to nie mało. Chyba, że w Polsce kierowca zarabia 1000 zł za dzień pracy :)

 

To za ile ty tam harujesz? Ja, w Polsce, mogę sobie pozwolić nada takie steaki. Owszem, drogie i fakt, w Polsce tyle za nie płacę. Najdroższy steak jaki jadłem, to był w usa w typowej stejkowni. Sos jeckdaniels, dla całej, ośmio osobowej grupy, kosztował az 120 usd.

 

Z tego co Tommo pisze, to w UK cena za steka jest wyższa niż w USA.

 

Jeżeli usługa została wykonana prawidłowo, zgodnie ze sztuką, sprzęt chodzi jak powinien, jest przygotowany do sezonu, klient dostaje rachunek i gwarancję na usługę wraz z częściami - uważam że jest to uczciwa cena. Janusz...za pięć stówek zjesz steka medium red w pierwszej knajpie centrum Londynu.

 

Przepłaca to się przy pierwszym przeglądzie Ducati Monstera 1200R w serwisie, 950 netto za głupią wymianę oleju z filtrem. Roboty na 15 min. olej z beki filtr 20 zł. Zdzierstwo...

Ja w Londynie nie jadam :) Wiem jednak, że dzisiaj byłem z rodziną na obiedzie w turystycznej miejscowości i za cały obiad dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci z napojami i deserem zapłaciłem 50 funtów.

 

Ciekawe czy ci wszyscy, którzy teraz akceptują tą cenę, bez szemrania by ją zaakceptowali gdyby to oni musieli płacić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi po co ustawia się rozrząd w czasie zwykłego serwisu?

Wymieniałeś kiedyś rozrząd w rzędowej czwórce?

 

 

Pewnie że wymieniałem. Jak trzeba regulować luzy a rozrząd jest na płytkach (9 na 10 motocykli taki ma) to zwalasz wałki a potem trzeba je ustawić na znakach.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam panowie, 550 zł za te manewry (pomijam fakt wyimaginowanego ustawiania rozrządu) w singlu to przegięta kwota.

 

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bedzieta sie teraz licytowac kto ile za steka zaplacil ?

 

W kazdym jednym Block Haus'ie gora 30,- Jurkow.

 

W stanach nie jadam stekow, jadam Homary :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która kiedyś pracowała przy składaniu i serwisie chinoli napiszę tak: chinola się kupuje za śmieszne pieniądze i od razu radzę olać gwarancję. Po zakupie od razu wywalamy te śmieszne opony bo to jakiś plastik a nie guma. W zależności od portfela radzę też na start wywalić cały zestaw napędowy oraz klocki hamulcowe. Wszystkie ww. części najlepiej wymienić na jakieś normalnych producentów. Od razu sprawdzamy też wszelkie połączenia śrubowe, w większości tych połączeń od razu lepiej dać klej do gwintów. Zalany fabrycznie olej też radzę spuścić i zalać nowy, choćby Lotos, który po 500 km znowu wymieniamy na nowy, później wymiana co 3000 km. Zawory są przeważnie na śrubkach (chyba, że teraz coś się zmieniło), polecam tam zajrzeć co 2000 km.

Ogólnie chińczyki wg mnie są dla osób, co mają jakieś tam podstawowe pojęcie o mechanice i nie boją się pomajstrować. Wtedy tym się da tanio jeździć i tanio serwisować. Dla pozostałej części osób jednak polecam japońskie sprzęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przejdzie Punkbuster i zanudzi Was chinsklmi125 - kami

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie...

A Quadrat dobrze napisał.... Co do śrub to oprócz kleju czasami trzeba co niektóre pomieniać... Bo tam gdzie powinny być wzmocnione są plastelinowe szajsy... Kontrola linek jeszcze koniecznie... I dobrze jest przeglądnąć instalację i prysnąć kostki nawet autosolem....

Teraz skąd wiemy co tak naprawdę "mechanior" zrobił - to raz....

A dwa - to on wycenia swój czas i wiedzę....

Nie pasi? Idziesz gdzie indziej/robisz samodzielnie....

I warto jest dopytać o koszty PRZED nie PO fakcie....

 

Ale tego kolega już się nauczył i raczej nie zapomni...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie że wymieniałem. Jak trzeba regulować luzy a rozrząd jest na płytkach (9 na 10 motocykli taki ma) to zwalasz wałki a potem trzeba je ustawić na znakach.

OK ale w tym chinolu, raczej na płytkach nie ma regulacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...