Skocz do zawartości

co można zrobić mając cudzy dowód osobisty i prawo jazdy ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

krótko zwięźle i na temat -zgubiłem portfel z prawem jazdy i dowodem osobistym .

Zgubiłem w terenie mocno zurbanizowanym w słoneczny dzień , mimo 4h szukania nie znalazłem , na 90% ktoś znalazł i ma.

I teraz co może mi za świnie zrobić ? pożyczkę na sam dowód dostanie ?

 

Dlaczego pytam ?

bo zgubiłem pół wypłaty razem z portfelem nie mam ani grosza i mam 500 zł długu , nie mam kasy wyrabiać nowe dokumenty , nie liczę na uczciwego znalazce liczę że ktoś zrobi to co ja bym zrobił -opierdoli z kasy i wrzuci do skrzynki na listy portfel z dokumentami ( u kumpla tak się po 2 dniach znalazł, nawet miedziaki ktoś zarypał ale dowód , prawko , uprawnienia na koparkę i karta do bankomatu była :D jemu zginęło 430 zł , mnie prawie 700..... ) i wolałbym kilka dni zaczekać aż może się znajdzie ale każdy mnie straszy że w providencie masz 10 tys zł od ręki na dowód bez biku ani nic i tego już bym nie chciał ....

 

coś jeszcze może mi zrobić mając dowód i prawko ? nie wiem cze czekać czy się zadłużać i jutro lecieć składać kwity na nowe dokumenty

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wziąć mnóstwo chwilówek bez żadnego problemu przez internet. Natychmiast policja i urząd miasta.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno tam na policję, UKRADZIONY? NIE, więc policja ma to w dooopie.

Zastrzec w Banku dowód os. to kosztuje 20zł, odstrzeżenie też 20zł. taki rejestr centralny, coś jak bik. działa na wszystkie banki.

Do tego jeśli jakiś plajstik był, to zablokować i trudno. Przyślą nowe.

Na policji, to co najwyżej można zostawić swój nr telefonu, że jak ktoś uczciwy znajdzie i przyniesie na komendę, no to mooooożżżże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu też zgubiłem dowód i prawko

byłem na pałach, zgłoszenie jak najbardziej przyjęte jednak dostałem od nich info aby iść do banku (np. tam gdzie ma się konto) i tam koniecznie zgłosić

na szczęście papiery się znalazły - w marynarce :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem zgłosić do urzędu zagubienie i kwity o wyrobienie nowego dowodu i okazał się jedyny szczęśliwy aspekt tej historii -miałem od ponad roku nie ważny dowód osobisty :D podobno na nieważny dowód osobisty nie dostanie się nawet 100 zł w providencie a prawo jazdy nie jest dokumentem uprawniającym do wzięcia pożyczki , nie wiem czy ktoś mi może punktów nałapać , ale dziś już oficjalnie wszystko pozgłaszane w urzędach ...

 

Dowód osobisty nic nie kosztuje tylko 1 zdjęcie i wniosek czeka się do 30 dni

Prawo jazdy 100.50 zł i zdjęcie i wniosek

 

najlepszy paradoks polega na tym że przy odbiorze prawka chcą dowód osobisty przy odbiorze dowodu jakiś dokument tożsamości np prawko :D w końcu udało się że prawko powinno przyjść pierwsze więc prawko odbiorę na dokument o złożeniu wniosku o wydanie dowodu osobistego ,a dowód osobisty mając prawko :D

 

 

Nie czekaj tylko zglaszaj bo zaraz sie okaze ze masz kredyt w wyoskosci 500 tysiecy PLN ;)

 

ja słyszałem że maks na dowód to 10000zł co nie zmienia faktu że spłacać tyle z oprocentowaniem jakiegoś skoku czy parabanku nic ciekawego :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dzięki! Przypomniałeś mi że dowód mi się skończył :biggrin:

 

Z dowodem i prawkiem ktoś mógłby wyłudzić nawet 500 koła. Takie myki robi się przy pomocy współpracującego pracownika w banku a wtedy żaden BIK czy zastrzeżenie nie pomoże. Nie zmienia to faktu że zgłoszenie na policję i zastrzeżenie w banku ogromnie zmniejsza pole działania dla złodziei.

Jeśli dowód był nieważny, to prawdopodobieństwo spada praktycznie do zera.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy paradoks polega na tym że przy odbiorze prawka chcą dowód osobisty przy odbiorze dowodu jakiś dokument tożsamości np prawko :D w końcu udało się że prawko powinno przyjść pierwsze więc prawko odbiorę na dokument o złożeniu wniosku o wydanie dowodu osobistego ,a dowód osobisty mając prawko :D

zawsze zostaje paszport: jest dokumentem tożsamości ze zdjęciem, w przeciwieństwie do pj, które nim w świetle przepisów nie jest w pl

jsz
„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,

 

znalazlem ja,

 

kupilem juz dom na Hawajach fajnie, ze bedziesz splacal, he, he ( miala byc ikonka z mr green ale mi nie dziala )

 

Czym sie !

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zostaje paszport: jest dokumentem tożsamości ze zdjęciem, w przeciwieństwie do pj, które nim w świetle przepisów nie jest w pl

jsz

Jest to dokument, ze zdjęciem i danymi osobowymi. Respektowany przez banki i nie tylko. Z założenia potwierdza uprawnienia do prowadzenia pojazdów ale przy okazji też dane osobowe. Co z nim jest nie tak w świetle przepisów?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...