Jump to content

Cosmoss

Super-Moderatorzy
 • Posts

  4,770
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Cosmoss

 1. Black Hole Detailing z Kobyłki [email protected] Robiłem kompleksowo swoją Camarynę. Znam chłopaka prywatnie, naprawdę godny zaufania rzemieślnik.
 2. Miałem kiedyś dużego DS. Po 1000 km. umierałem, wstawałem by znów umrzeć. A że w tamtym okresie dużo jeździłem, zamieniłem na FJR.
 3. Strasznie stare życzenia odkopałaś, ale niech tam...Szczodrych Godów i Zdrowia wszystkim.
 4. Cosmoss

  Uwaga wirus!

  Generalnie nie podoba mi się Twoja narracja, czytam i się nie wtrącam, jak nie muszę, ale w każdym poście jechanie po człowieku, jest już wkurzające.. mnie już na pewno. Więc ostrzegam..przystopuj chłopie.
 5. jonaszko..mała dygresja...cła na motocykle i samochody nie ma, ale akcyza już jest. Za dużo pieniążków polski budżet by stracił.
 6. Adamie, GB nie płaci bo korzysta z preferencji..
 7. Nie wiem, co by były gdyby..w którą stronę byśmy poszli...wiem, że stopniowe obniżanie ceł było jednym z instrumentów integracji rynków. Nie wiem na ile szły by inwestycje do kraju spoza UE ..może weszlibyśmy do Schengen i tak..może bylibyśmy jak Ukraina dla UE....to wszystko gdybanie..na pewno musieliśmy się określić po rozpadzie RWPG.. więc jaka była alternatywa? EWG i to świadomi, że za darmo nam nic nikt nie da....nie byliśmy i nie jesteśmy tak atrakcyjni i mocni, aby jako satelita dryfować na obrzeżach, pomiędzy Rosją a Unią ( czyt. Niemcami)
 8. No to nie znasz niestety założeń socjalizmu.. a mieszasz ideologię z tymi założeniami.
 9. Wydaje mi się, że nie ma takiego ustroju, jak kapitalistyczny. W Polsce mieliśmy kilka ustrojów..monarchiczny, czy monarchię stanową, feudalny, socjalistyczny czy republikański, tak jak teraz ( przed wojną również) republikę parlamentarną z systemem parlamentarno-gabinetowym. Kapitalizm to system gospodarczy, nie polityczny, a jak widać na przykładzie Chin.. można mieć ustrój polityczny socjalistyczny z gospodarką rynkową, czyli kapitalistyczną, co jest wg. mnie fenomenem. Tommo, wbrew temu, co uważasz..założenia socjalizmu były najbliżej ochrony jednostki..inną kwestią pozostaje realizacja tych założeń i to, co się wydarzyło u nas na przestrzeni ponad 50 lat. Gdybyśmy nie weszli do UE, nie mielibyśmy takich możliwości w handlu międzynarodowym, rynek RWPG się załamał, brak zamówień czy wymiany towarowej z krajami dawnego bloku wschodniego. Rynki UE były dla nas szansą. Pamiętam jak sukcesywnie spadały cła na towary z UE, mimo, że nie byliśmy jeszcze w Unii, jak powstawały firmy handlu zagranicznego, zamiast kilku Central Handlu Zagranicznego, które miały "koncesję" państwową na taki handel. To jedna z przyczyn, dla której warto było..by dziś mieć ból głowy, który model motocykla kupić, czy w którym kierunku na nim pojechać. PS. Jako zwykłemu Kowalskiemu, wali mnie konczertowo, czy nazwą banan owocem, czy warzywem.. jestem na końcu tego łańcucha i raczej nie mam na to wpływu. Bardziej mimo wszystko interesuje mnie to, czy w moim kraju łamie się podstawowe prawa człowieka i mogę coś z tym zrobić, zamiast wstawiać durne grafiki na profilowym FB.
 10. Cosmoss

  Uwaga wirus!

  Jeśli nie widać, wklejam..pomyliłeś modów, ale ja nie mam z tym problemów. Nawet w/w post sączy jadem i zawziętością...generalnie zastanawiam się nad wykopaniem całego tematu w kosmos..czyli po naszemu w pizdu..bo mierne ataki jednych na drugich, nie wyszukane drwiny, darcie łacha, czy dyskredytowanie kogoś, czy ich opinii, dawno kwalifikuje kilku z Was na urlop. Ale ponieważ to jest piwo, temat zostanie. Z tematu poważnego zrobiliście sieczkę i śmietnik. Rzygam, tak mało ylokwyntnie napiszę, Waszymi przepychankami.. W moim odczuciu to były stwierdzenia obraźliwe i nie muszę szukać w encyklopediach definicji. Temat zostaje, ale od teraz, obiecuję, mimo braku zgłoszenia do moderacji, będę edytował, kasował, urlopował, gdy tylko naruszy to moje poczucie estetyki wypowiedzi. Choćby wątek zatracał sens. I daruj sobie te szkolne teksty o kozakach...
 11. Skuterzyści psia jego jucha... ...125 nie pogardziłbym.
 12. Panowie, wystarczy. Trampolajna otrzymała ostrzeżenie za łamanie kilku pkt. regulaminu, wiec tym samym dajcie już na luz.
 13. Niestety, od początku mi nie pasowało.. mam zawody za tydzień, cały październik weekendowo zawalony.
 14. Cosmoss

  Uwaga wirus!

  Wariant Hu czy Nu wygląda zza rogu...
 15. Cosmoss

  Uwaga wirus!

  Wróciłem właśnie z północnego wschodu naszego pięknego kraju..wchodząc pierwszy raz po zakupy do większego marketu w masce, wyglądałem jak kosmita.. drugim razem już nie pajacowałem ;)...a w stolicy ? Pierwsze wejście do marketu budowlanego bez maski..ochroniarz leciał pół sklepu za mną..
 16. Mocno pracujesz nad banem..a w zasadzie, ponieważ szybko ze śmieszności przeszedłeś na nudziarstwo..dam całemu FM chwile odpoczynku od Twoich skromnie mówiąc...durnych pytań i tematów.
 17. Chyba nie wchodzisz w buty pisowskie ?
 18. Zlot to nie wiem, ale poszukaj Błękitnej Ostrygi...
 19. Jeśli nie jesteś talibem, to na pewno katotalibem..prowokacja słabo obmyślona.Siadaj..pała.
×
×
 • Create New...