Jump to content

Cosmoss

Super-Moderatorzy
 • Posts

  4808
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Cosmoss

 1. Ad vocem. Przytaczanie przykładów zachowania obywateli UA, to wypisz wymaluj nasze zachowania 30 lat temu. Niektórych może to zdziwi, ale wtedy to my byliśmy tą dziczą na zachodzie (a nawet we własnym kraju) zanim nam dano szansę na w miare jakieś ucywilizowanie i kolejne pokolenia w nowej rzeczywistości. Przekrój społeczeństwa jest tak różny, że nie warto o tym pisać w ogóle.
 2. Cosmoss

  Dziadek

  Ale jak to ? Ty taki dzieciak już dziadkiem ? Graty !
 3. Co by nam gęby szuwarami nie zarosły..prost ! Za ten Nowy..
 4. KS..powoli..tu nie chodzi o Prawo o Ruchu Drogowym, tylko prawo obywatela do obrony. A wysokość mandatów chyba skutecznie hamuje przynajmniej część Raikkonenów ulicy.
 5. Cosmoss

  Muzyka

  Obejrzyjcie do końca
 6. A kolega skąd się urwał ? Przyczajony z linkiem afiliacyjnym ?
 7. Wiesz, większość tych 40-50 latków, to tzw nieudaczniki, które nic nie osiągneły dzieki sobie. Wszystko albo prawie wszystko, zawdzięczają komuś. Rodzinie, partii politycznej, Kościołowi. Więc oni boją się najbardziej utraty profitów i apanaży. Boją się utraty koryta które dostali sami albo ktoś z rodziny i siedzą przy nim wszyscy. Spore nadużycie...
 8. Klodziu, że tak wtrące...kler powtarza niezmiennie, że kościół to My..bo to ludzie tworza kościoły. Obraz i przekaz jest taki, że promuje się jedną opcję, wspomagając na każdej płaszczyźnie ..a inne same muszą sobie radzić. Ale tradycja zobowiązuje..
 9. Zdecydowanie jazdy doszkalające u Tomka Kulika. "Wychował" wielu kierowników, a i starym dał sporo lekcji. Znajdziesz go choćby na FB.
 10. Czyli teza Bubera się obaliła jak rozumiem? Krypto też jest "do ruszenia"..
 11. Przeniesione z wątku o Ukrainie. Możecie dalej się kopać..
 12. Poleciłbym Ci Maradki-Sorkwity, nie wiem natomiast, jak w tym roku, jedni się sprzedają (Karolczak), inni się remontują od 2-ch lat (Mazury Club)..ale klimat, spokój, cisza...jezioro 1 klasa czystości i wszędzie blisko..
 13. Krótko skomentuję...żal mi Cię.
 14. Zezwolenia są zawieszone na kres 3 miesięcy, pod warunkiem, ze związane jest to z sytuacja na Ukrainie. Wystarczy ( tylko albo aż), że masz certyfikat użytkownika końcowego potwierdzone przez Ukraińskie Ministerstwo Obrony, potwierdzone przez ambasadę. Szczegółów nie mogę zdradzić, ale na 110% potwierdzam, że np. z US czy GB idą tysiące kamizelek i hełmów plus sporo sprzętu taktycznego.
 15. A to chyba każdy naród robi..Polska nie jest wyjątkiem. Troszkę inaczej, niż bym chciał, ale robi..
 16. Plus wschodni niemcy, którzy wciąż mają dziwne sentymenta.
 17. To prawda.. minęło 40 lat.. troszkę się ucywilizowaliśmy, choć nadal mentalnie bliżej nam do wschodu niż zachodu, no niestety. Wciąż lubimy kombinować ( moi zachodni koledzy, wciąż nie wiedzą i nie rozumieją, co to znaczy "kombinować"). Ale te 30-40 lat jednak sprawiło, że wielu cwaniaków odeszło już do Nawii , a kolejne pokolenia już inaczej patrzą na świat i otaczająca rzeczywistość.
 18. Możesz tego nie pamiętać, nie wiem, ile masz lat...ale nomen omen nasi rodacy w latach 80-tych w RFN, czy dalej...też mielismy inne wartości niż cały zachód..
 19. Cosmoss

  Uwaga wirus!

  O przepraszam, że się wtrącam, ale to akurat podawali w Dzienniku Urzędowym czy coś, jak Polski Ład..
 20. Lubię, gdy Grass coś napisze ( a dawno nie była tak aktywna).. wartość sama w sobie. Takie małe pochlebstwo, całkowicie niekaralne...
 21. HONDA GL 1000/1100/1200 z najlepszych lat 80-tych KAWASAKI ZZR 600/1100 CZ 350 MZ ETZ 250 Bo tak...
 22. Za co poniektórych jest mi zwyczajnie wstyd.. rzygać się chce...
 23. Ja tylko tak ad vocem...jednemu takiemu Zygmuntowi czy tam Stanisławowi się udało i mieliśmy przez chwile swojego cara..naszego, polskiego.
×
×
 • Create New...