Skocz do zawartości

Motocykl Romet K 125


Gość Punkbuster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

Wy naprawde nie potraficie uszanować kogoś zdanie, które jest odmienne od Waszego ?

 

Jak te dzieci , co się biją jeden z drugim bo jego dinzaur jest lepsiejszy ?

 

Dla mnie kopka jest lepsza , bo daje mi klimat starych singli z lat 50-60 typu Norton ,BSA , triumph z silnikami OHV.

A to że kopka w romecie nie odbija bo za mała pojemność to jest to chyba do hu*a wafla zaleta ? Jakby mi odbijała w nogę , to bym nie używał , albo bym zamontował dekompresator (jeśli nie ma w standardzie).

 

I tak samo nie potraficie uszanować że ktoś wreszcie powiedział jakie chińczyki są na prawdę . Że to już nie jest jak 20 lat temu , śmierć na kołach .

 

Fala hejtu bo ktoś powiedział coś co nie jest przyjętą normą. Co Wy jesteście jakimś aparatem partyjno-represyjnym ?

 

Bycie motocyklistą to nie jest tylko odpalanie z guziczka , ponad 100 koni mechanicznych pod dupą dla ''komfortu wyprzedzania'', wygodne siedzonko i jeszcze Ci radyjko gra na słuchawkach. Rozleniwiliście się konkretnie od tych Waszych przycisków rozrusznika elektrycznego :)

 

Ehhh, szkoda strzępić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to że kopka w romecie nie odbija bo za mała pojemność to jest to chyba do hu*a wafla zaleta ?

Szybko znalazłeś sobie wytłumaczenie na fakt, że jest zjeb...popsuta.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to co się sprawdza w 125 to się nie sprawdza w przytoczonych tu przykładach większych motocykli BSA itp. Miałem kilka motocykli na kopkę, nawet teraz mam o poj. 450. Miałem też kilka na rozrusznik, więc wiem o czym napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bo jego dinzaur jest lepsiejszy ?

 

2. Jakby mi odbijała w nogę , to bym nie używał , albo bym zamontował dekompresator (jeśli nie ma w standardzie

 

3. Bycie motocyklistą to nie jest tylko odpalanie z guziczka , ponad 100 koni mechanicznych pod dupą dla ''komfortu wyprzedzania'', wygodne siedzonko i jeszcze Ci radyjko gra na słuchawkach. Rozleniwiliście się konkretnie od tych Waszych przycisków rozrusznika elektrycznego :)

 

1. A co to jest DINZAUR ? ? ?

 

 

 

3. Ale przeciez Ty nie jestes motocyklista, co najwazej uzytkownikiem pierdzipeda.

 

125 - ka to cos miedzy motorowerem a motocyklem

 

 

Po prostu to co się sprawdza w 125 to się nie sprawdza w przytoczonych tu przykładach większych motocykli BSA itp. Miałem kilka motocykli na kopkę, nawet teraz mam o poj. 450. Miałem też kilka na rozrusznik, więc wiem o czym napisałem.

 

Heniu,

 

no Ty wiesz a on dopuki nie przesiadzie sie na cos wiekszego nigdy wiedzial nie bedzie, to cos jak ozmowa ze slepym o kolorach

 

:crossy:

Edytowane przez _Monter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bycie motocyklistą to nie jest tylko odpalanie z guziczka , ponad 100 koni mechanicznych pod dupą dla ''komfortu wyprzedzania'', wygodne siedzonko i jeszcze Ci radyjko gra na słuchawkach. Rozleniwiliście się konkretnie od tych Waszych przycisków rozrusznika elektrycznego :)

 

Ehhh, szkoda strzępić ...

Wreszcie znalazł się ktoś, kto nauczy tych dosiadających (niejednokrotnie przez dziesięciolecia) ignorantów co to jest być motocyklistą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie motocyklistą to nie jest tylko odpalanie z guziczka , ponad 100 koni mechanicznych pod dupą dla ''komfortu wyprzedzania'', wygodne siedzonko i jeszcze Ci radyjko gra na słuchawkach. Rozleniwiliście się konkretnie od tych Waszych przycisków rozrusznika elektrycznego :)

 

Ehhh, szkoda strzępić ...

 

Z takim podejściem to do końca życia nie zaruchasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Kolejna sprawa , że jak motocykl odpala dopiero odpala po 10 kopach , to chyba czas sprawdzić kompresje ? Wyregulować gaźnik, zawory ?

 

Może i są motocykle które nawet zadbane palą z dziesiątego , nie wnikam.

 

Oczywiście możecie się z tego śmiać , ale ja w swoim nie mam żadnych problemów z rozruchem. Odkrecam kranik , 3 razy kopie bez zapłonu by wacha doszła. Przekręcam kluczyk i zawsze z 1 kopa na ssaniu. Bardzo rzadko 2 kopy.

 

Czasami odpalam z guziczka a czasami z kopa . Mam 2 opcje , i po to są, żeby je używać.

 

Tak samo już całkiem sporo chińczyków ma filtr oleju , przez co nie trzeba zmieniać olej co 2-3 tyś km. Ja mam chińczyka budżetowego , i w nim nawet ssanie jest przy gaźniku , zamiast na kierownicy przez cięcie kosztów.

 

Fabrycznie ten motocykl ma wady , jak np. plastikowe opony , odkręcający się silnik od wibracji czy kiepski fabryczny łańcuch. Opony wymieniłem , silnik przykręciłem na podkładkach sprężystych i spokój, łańcuch wymieniłem . No jasne , w japończyku bym nie musiał takich rzeczy robić i jeździć na wszystkim fabrycznym .

 

Tylko jakbym kupił japonie za 3,5 tyś zł. to i tak bym musiał te rzeczy wymienić! Nie wierze , że za takie pieniądze da się kupić coś co nie jest kompletnym padłem bez kompresji z rdzą,bez papierów i masą części do wymiany na starcie .

 

Takie kity to możecie komu innemu wciskać że japoński trup będzie lepszy od nowego chińczyka :D

 

Do tego części są dużo droższe (nadal mówimy o 125) . W romanie np. Cylinder tłok , pierścienie 90 zł . Zębatki plus łańcuch 115 zł . Klocki hamulcowe 20 zł.Jakieś pytania ?

 

Ludzie kupują te chińczyki , nawet te droższe typu junak rs , rs pro , i jeżdzą tym . Ja jakoś nie słyszę jakiś ogólnopolskich fal hejtu w internetach tychże motocyklistów.Po prostu cieszą się nimi po cichu. Jak coś się spierdzieli , to duperele , typu żarówka.

 

Wiele chińczyków jest obecnie zaopatrywanych w wałki wyrównoważające , więc problemów z odkręcaniem czy dyskomfortem nie ma.

 

No tak , hujowy motocykl ,bo muszę o niego dbać i musiałem mu co nieco usprawnić. Z tym tokiem myślenia , to nic dziwnego że Wam motocykle po 10 kopie odpalają.

 

Z poważaniem

Punkbuster

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa , że jak motocykl odpala dopiero odpala po 10 kopach , to chyba czas sprawdzić kompresje ? Wyregulować gaźnik, zawory ?

 

Może i są motocykle które nawet zadbane palą z dziesiątego , nie wnikam.

.

 

No tak , hujowy motocykl ,bo muszę o niego dbać i musiałem mu co nieco usprawnić. Z tym tokiem myślenia , to nic dziwnego że Wam motocykle po 10 kopie odpalają.

 

Z poważaniem

Punkbuster

 

Kolejne Twoje pierdoły świadczące o braku wiedzy, która może wynikać tylko i wyłącznie z doświadczenia czyli obcowania z różnymi motocyklami.

Kompromitujesz się po raz enty udowadniając tezę, że Ci co najmniej wiedzą najbardziej się wymądrzają.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie na dziendobry przypomina jak kopalem DR 350 i po jakims czasie po prostu wymieklem, a kumpel Kopal, Kopal i Kopal, juz myslalem, ze sie na smier zakopal a ona odpalila :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Nie wiem , dla mnie każdy motocykl, zadbany czy nie , który pali z 10 kopa , nie ważne czy fabrycznie czy przez zaniedbanie, nadaje się do naprawy , regulacji bądź modyfikacji. Nie można takich rzeczy akceptować, bo tak jest .

 

Aha, ks rider. 125 jest motocyklem , czy tego chcesz czy nie . Nie jest to hybryda ,nie jest to podróbka motocykla . To jest motocykl małolitrażowy . Jeśli oceniasz 125 jako pół motocykl, to jesteś ignorantem który nie zna historii motocykli :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem WR450 to lubiłem ją odpalać z kopa :) Do tego stopnia, że aku który był zbyt słaby żeby zakręcić rozrusznikiem wymieniłem dopiero przy sprzedaży, żeby klient nie marudził. Z tym że WRa paliła od kopa lub dwóch chyba, że paliwo się skończyło, to trzeba było ją przekopać trochę.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ludzie kupują te chińczyki , nawet te droższe typu junak rs , rs pro , i jeżdzą tym . Ja jakoś nie słyszę jakiś ogólnopolskich fal hejtu w internetach tychże motocyklistów.Po prostu cieszą się nimi po cichu. Jak coś się spierdzieli , to duperele , typu żarówka.

 

 

Albo moduł po myciu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie na dziendobry przypomina jak kopalem DR 350 i po jakims czasie po prostu wymieklem, a kumpel Kopal, Kopal i Kopal, juz myslalem, ze sie na smier zakopal a ona odpalila :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Też się zmachałem. :icon_mrgreen:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...