Skocz do zawartości

O dużych motocyklach dwusuwowych


Gość Punkbuster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi przypadek to 1250, choć nie w tym stopniu co 1200. Wg. papierów 98koni, z Leonem Vincem podobno jakieś 107.

Natomiast wracając do dwusuwów pamiętam publikacje dotyczące tuningu silników 2T, gdzie główną rolę tak naprawdę pełnił wydech, chociaż w zupełnie innym kontekście niż w silnikach 4T.

W 2T większą rolę pełni odpowiednia pojemność komory rezonansowej i jej kształt, w 4T tego nie ma.

Edytowane przez Geni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przypadek to 1250, choć nie w tym stopniu co 1200. Wg. papierów 98koni, z Leonem Vincem podobno jakieś 107.

Natomiast wracając do dwusuwów pamiętam publikacje dotyczące tuningu silników 2T, gdzie główną rolę tak naprawdę pełnił wydech, chociaż w zupełnie innym kontekście niż w silnikach 4T.

W 2T większą rolę pełni odpowiednia pojemność komory rezonansowej i jej kształt, w 4T tego nie ma.

Chodzi o zjawiska falowe które w dwusuwie robią robotę. Problem w tym, że dość wąskim zakresie obrotów, z reguły wysokich. Stąd to nagłe jebnięcie mocy podobne do efektu turbo. Jeszcze jedna wada 2t przy okazji mi się nasunęła. Jazgoczą okrutnie na pełnej petardzie i rezonansowym wydechu.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Micza bandit 1200 to książkowy przykład moto którego standardowy tłumik "trzyma". Samo zrzucenie tego czegoś dawało ludzikom po 10km. Innych zbadanych przypadków nie znam.

 

nie pojara zaworów ? bez żadnej regulacji 10KM rośnie ? wiem że wywalenie wydechu seryjnego w jakiś xr , xt , dr też daje wzrost mocy teoretycznie bez żadnej regulacji , ale w praktyce szybko dorabiamy się czymś takim remontu głowicy , reasumując chcąc zrobić to dobrze potrzebna jest regulcj gaźnika ...

 

 

Jazgoczą okrutnie na pełnej petardzie i rezonansowym wydechu.

 

za to 4T na pełnym przelocie nie słychać prawie :D

kumpel robi teraz malana do kjs , poszedł micheal bez homologacji drogowej i strojenie gaźnika pod to , jak rano go przeciągnął do 45km/h na 2 biegu to 3 osiedla dalej jeszcze alarmy w samochodach wyją i dzieci płaczą , a to jest 2 garowe 700 ( trochę rozwiercony pod kute tłoki ) , ciekawe jak chodzi z bliska np 8l v8 na przelocie pewno wcale nie jazgocze :D oglądałem ostatnio hill climb rail buggy z silnikami garbusa tam 99% ma pełny przelot , obstawiam że w realu flaki wypruwa skoro aż mikrofon w kmerce przesterowywuje :D

 

 

 

 

Piękny taki muzyczny gang MZty mają nawet dziś, ale najładniejszy to taki nówka silnik po dotarciu czyli 2-3 tys km zrobione. Muzyka z 2T po prostu muzyka, a nie równy bezduszny huk z 4T . W sklepach z motocyklami dał bym chociażby wybór z tego powodu. Model ten sam z silnikiem 2T lub 4T.

 

dla mnie cz cross rządzi :D

polecam posłuchać w realu tylko się nie przestraszcie :D

 

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 21 czy 23 KM z tego silnika było 13 -15 to ze 125cm3. Pomyśleć, że całkiem niedawno ledwo 30 lat temu taka cześka stała w moim garażu przez kilka miesięcy, a człowiek już nic nie pamięta :(

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 125 z cz 516 ma 30KM

Dzięki, dzięki za przypomnienie

a co to za sprzęcior ? Robi wrażenie :) zawsze chcialem sie śmignąć na Cagivie MITO 125 :)

 

 

zobaczcie ile potrafi mala 250tkaa....a co dopiero 500tka...

a co to za sprzęcior ? Robi wrażenie :) zawsze chcialem sie śmignąć na Cagivie MITO 125 :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-0a1c177b.jpg

 

 

o tak to wygląda w ładnym wydaniu :) mojej kozie już nie wiele brakuje do szczęścia, jak odbuduje nie omieszkam się pochwalić

 

 

Jeździłem gokartem z tym silnikiem, to jest to palec boży PRL, silnik dostaje takiego pierdolca że ciężko uwierzyć że to tylko 125 cmm

 

 

btw gdzie Ernest można spotkać te CZ w stodołach? :)

Edytowane przez qpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...