Skocz do zawartości

Akcesoria motocyklowe z przeznaczeniem torowym


pork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam właśnie starszy. Nie wiem dokładnie czym się różnią, ale akurat miałem okazję sprawdzić że mają inny wizjer i pin locki nie pasują. Rewolucji nie ma, dalej to ten sam standard, tak samo niska masa itd.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kasków jeszcze polecam rozważyć Sharka. Myśmy z MarcMarkiem zdecydowali się właśnie przed tym sezonem na wersje Race-R (ja) i Race-R Pro (Marcmarc). Są naprawdę rewelacyjne, bardzo fajna wentylacja, szyba z lepszego materiału niż Shoei. Wykończenie też moim zdaniem lepsze, a cena przynajmniej połowę niższa (ja za swój czarny zapłaciłem 920 zł z przesyłką!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to źle rozumiem ale czy wizjer jest mocowany na klucz imbusowy, a może to tylko jakaś dodatkowa regulacja luzu?

http://www.motorradonline.de/motorradhelme/produkttest-racing-helme-shark-race-r-pro/410826?seite=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszukaj Suomy Spec bądź Extreme na ebay, mają teraz bardzo dobre ceny.

Wizualnie miałam okazje porównać z Suomy Spec1r i Shark race-r

- shark wyższa/szersza szyba

- shark jest lżejszy (wersja carbon) o 100gram (wyczuwalne w ręku)

- shark ma 3 otwierane kanały wentylacji w spec1r tylko pod szybą

- shark ma kurtyne podbródka, suomy nie

- suomy ma lepiej wykonane zapięcie dd

 

Pewnie to źle rozumiem ale czy wizjer jest mocowany na klucz imbusowy

 

http://www.shark-helmets.com/shark/sav-video/videos-SAV-2011-EN.html?video=race-r/01-RR-dem-ecran

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbak, nie - wizjer jest mocowany na dwa zatrzaski, demontaż zajmuje tyle samo, co w Shoei'u. Dodatkowym atutem jest to, że szyba jest mega gruba i ponoć naprawdę nie zniekształca tego, co widzisz. Ale to tylko pitolenie marketingowe, przecież gdyby Arai czy Shoei zniekształcał, to by nikt nie jeździł w tym.

 

Natomiast duży plus to wentylacja, bardzo fajnie rozwiązana. Do tego super aerodynamika i czego chcieć więcej? Trwałość też oceniam na 5, bo przez cały sezon używania wyściółki i elementy wewnętrzne nie noszą żadnych śladów użytku. Żadnego zmechacenia, wytarć itd.

Yuby - myśmy brali przez sklep internetowy, o tutaj.

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, można dopasowywać boczki i wyciągać do prania. Ogólnie nie mówię, że to jedyny słuszny wybór, ale po prostu warto rozważyć, bo jakość taka sama jak w Shoei/Arai, a cena dwa razy niższa.

 

A, jeszcze fajną rzeczą jest filtr powietrza w dolnym wlocie, można go ustawić w 2 pozycjach. W japończykach tego chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak się zastanawiam bo x spirit 2 można mieć za jakieś 1800-1900 pln z UK i mam zagwozdkę, mnie najbardziej wqrwia ograniczone pole widzenia w XR100/1100 a x spirit 2 ma ta samą szybę co xr 1100 i mam dylemat, ciekawe jak jest w tym sharku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...