Skocz do zawartości

Akcesoria motocyklowe z przeznaczeniem torowym


pork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje chyba tematu o akcesoriach ;)

 

Tak patrzę, że na fc-moto byłby fajny kombiak alpiny za małe pieniądze (z wysyłką ~1500 PLN) jeśli ktoś szuka jednoczęściowego. Latam w takim dwuczęściowym i jest bardzo ok (chociaż w przeznaczeniu torowym przydałaby się perforacja na klacie). Szkoda, że nie cierpię na nadmiar gotówki, bo bym się chętnie przerzucił na 1PC.

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec7d2fc2e3e1/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-GP-Plus-Suit/SubProducts/34311-3100538-37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrze, że poruszyłeś temat, bo szukam sensownej alternatywy Motula 300V. Przy częstych wymianach trochę wali po kieszeni i może jest jakiś "zamiennik", który będzie spełniał swoje zadanie tak samo, jak kultowy (przynajmniej w Polsce) Motul?

 

Motul ma klasę API SG, generalnie najwyższą. Castrol Racing jest znacznie tańszy, ale specyfikacja oczko niższa. Natomiast pytanie o Valvoline Synpower, chyba bardziej popularny w USA, bo w Polsce jakoś mało ludzi tego używa nawet do samochodów - widzę, że cenowo jest super (4 litry kosztują koło 140 zł), a specyfikacja i klasa taka sama, jak Motul.

 

Szramer, w stanach pewnie tego trochę ludzi używa, może coś wiesz?

 

 

 

A, no i jeszcze pytanie odnośnie Mobil1, bo wychodzi, że używasz. Jaką lepkość tego oleju zalewasz? Bo właśnie to mnie zastanawia, że Motul i Valvoline występują tylko w lepkości 10W40. Mobil1 ze specyfikacją W50 ma z kolei lepkość 15... niby lepsza ochrona przy wysokiej temperaturze, ale prawdopodobnie kosztem spadku osiągów :( Jedyny, który zapewnia ochronę przy wyższej temperaturze eksploatacji przy lepkości pół-syntetyka to Castrol (10W50).

 

Czy nie powinno się zalewać np. 5W40, jak upalasz przy niższej temperaturze, a przy ekstremalnie wysokiej temperaturze w lecie należałoby lać np. 15W50 albo nawet 20W60?

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szramer, w stanach pewnie tego trochę ludzi używa, może coś wiesz?

 

 

 

 

ja sezon na r6 na tym przelatalem:

http://www.walmart.com/ip/Mobil-1-15W-50-5-Quart/20713647

widzialem ze sporo osob to tez leje bo sporo tansze:

http://www.walmart.com/ip/Shell-Rotella-Synthetic-5W-40-Motor-Oil-1-Gal/14958681

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie motocyklowy ale samochodowy olej miałem okazję sprawdzić w samochodzie. 380 konny 2 litrowy doładowany silnik w nissanie 200 sx. Przy nowo złożonym silniku i pałowaniu w drifcie. Przy temperaturze oleju na poziomie 100/110 stopni Motul i Valvoline utrzymywał ciśnienie oleju to castrol pododowal ze wskazowka cisnienia opierała sie o zero prawie. W motocyklu natomiast wydawalo mi sie ze skrzynia chodzi lepiej na motylu :)

Tutaj niewygodne fakty też znikają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio polecam produkty Alpinestars, miałem dwa komlpety ochraniaczy Bio (ruchomych) i rękawiczki GP Plus.

Skóra kangura się przetarła i we wszystkcih ich produktach są bardzo słąbe rzepy.

 

Rękawiczki Scott dla enduro też są słabe, ale bardzo ładne.

Edytowane przez agressor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie - kurtkę Alpiny lubię do tego stopnia, że często ją zakładam do codziennego użytku, po prostu idealnie leży, w ogóle nie czuć, że się ją ma na sobie. Do tego żadnych przetarć i problemów, podobnie spodnie. Właśnie dlatego szlag mnie trafia, że na tor trzeba mieć 1-częściowe ciuchy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...