Skocz do zawartości

Akcesoria motocyklowe z przeznaczeniem torowym


pork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po nieco dłuższym obyciu i używaniu GoPro/Ion mogę śmiało napisać, że GoPro 2 jest gorsze od ION AIR PRO, ale ION AIR PRO jest gorszy od GoPro3. GoPro3 miażdży jakością obrazu zwłaszcza przy nieco gorszym oświetleniu, dodatkowo GOPro (ogólnie) ma dużo bardziej przemyślane mocowanie w zestawach. Są po prostu bardziej wszechstronne. Niestety mocowania dodawane do zestawu ION-a mocno mnie zawiodły zarówno pod względem funkcjonalności, jak i sposoby wykonania (kamera potrafi się sama z siebie nieco przestawić).

Na korzyść ION-a przemawia wodoszczelna obudowa, której nie trzeba dodatkowo uszczelniać "pudełkiem", tak jak GoPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pierwszy filmik Rinasa zobaczymy co kamerka potrafi. ;)

Ogólnie kamerka na takim speeddeyu to super sprawa można dużo zebrać materiału szkoleniowego. Myślałem kiedyś o tym rejestratorze samochodowym ale chyba nie dała by radę tego typu kamerka. Jeśli się jedzie we dwóch razem w jednej sesji (i obaj mają kamerkę) mniej więcej na tym samym poziomie to w ogóle to byłaby bajka taki materiał szkoleniowy.

Ja jestem na etapie poszukiwania jakiegoś taniego sposobu na zmianę przełożenia w swojej R1 (przód -1, tył +2) i chyba zrobię tak że kupię nowe zębatki przód 15 zębów(50zł) tył 45 zębów (80zł). To jest najtańsze rozwiązanie. Myślę że łańcuch ten co mam ogarnie. Mi nie zależy żeby te zębatki wytrzymały mega dużo km to ma być test na max dwa speeddeye na tym sprzęcie. Sprzęt i tak będę sprzedawał to wstawię oryginały. Myślę jeszcze o tym rolgazie moim jak ktoś ma typowy akcesoryjny np.55 stopni używany to odkupię.

Więcej nic nie robię tylko zapier…na tor nawijak kilometrów (tylko też organizatorzy robią wszystko żeby więcej płacić a mniej jezdzić) bo moja technika jest chyba mizerna. Jak widzę zdjęcia ze speeddeyów krl-a czy ostatnie zdjęcie YUBY-ego to jestem załamany i wiem że ja w porównaniu do nich jestem w czarnej dup… .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kamer to ja po wielu probach i testowaniu roznych wygrzebalem taka REPLAY XD1080 .

Nie ma coprawda w Polsce dystrybutora ale kamerka wg. jest idealna wlasnie do roznego rodzaju sportow a szczegolnie na moto.

GO PRO super ,fajnie, obraz itp. ale ten ksztalt aparatu jest wielkim minusem ,CONTOUR juz lepiej ale kamera poprostu drga w niektorych mocowaniach i w dalszym ciagu jest dosyc duza ,

A REPLAY jest wielkosci malej latarki ,stabilizacja obrazu ,nic nie trzesie ,nic sie nie przestawia ,mocowania idealne jak na moto a i pewnie na inne sprzety do wyglupiania.

Mozna ja zamocowac wszedzie i nic nie przeszkadza ,do mocowania na moto wykorzystuje tylko jeden typ i poprostu wpina sie je w takie podstawy podobne jak w GO PRO, jest tak male i kompaktowe ze mozna kamerke zamontowac wszedzie i nigdzie nie przeszakadza i za bardzo nie odstaje .

Jak ktos sie zanstanawia to radze sie zapoznac i zakupic ,ewentulanie mozna zobaczyc u mnie na zywca na speed day'u

 

Wg mnie najlepszy zakup jaki do tej pory zrobilem , no moze oprocz zakupu S1000RR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem ostatnio sporo rękawic sportowych różnych producentów. O dziwo najwygodniejsze okazały się jakieś tanie nonejmy o_O Jeśli jest tu ktoś, kto nie może niczego zarzucić swoim rękawicom (dopasowanie, wygoda, 'feeling' ;)), to niech się podzieli opinią. Wątpię, że się kiedyś szarpnę na coś powyżej tysiaka, ale chętnie bym chociaż na rękę założył, żeby zobaczyć jak to leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze o tym rolgazie moim jak ktoś ma typowy akcesoryjny np.55 stopni używany to odkupię.

Nie radzę takiego, bo też go nie będziesz odwijał do końca bez przełożenia ręki. Szczerze polecam Domino, które ma 3 wkładki. Ta najdłuższa, opisana jako "rain" jest i tak krótsza od najkrótszej wkładki z zestawu Active. Szlag mnie trafił, jak się o tym dowiedziałem, bo przez cały czas jeździłem bez odwijania przepustnicy do końca - jednym słowem debil, bo dokładać mocy, a potem z niej nie korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kamer to ja nie polecam sony hdr -as15, koszt samej kamery to niemal połowa kasy którą trzeba wyłożyć na pozostałe akcesoria ( obudowa, pochłaniacz wilgoci do niej, bez tego nie ma sensu zakup obudowy, bo mocno paruje, mocowania, wyświetlacz ( wyświetlacz nie mieści się w obudowie, wiec nie ma szans precyzyjnie ustawić kamery w przeciwieństwie do pozostałych tego typu kamer itd ), to jest na prawdę spora kasa.

Jakość obrazu nagrań onboard pozostawia sporo do życzenia, przede wszystkim obraz lubi się rozmazać, no i stabilizator obrazu też bez szału.

Jedyną przewagą tej kamery nad konkurencją jest jej uniwersalność wynikająca z możliwości wpięcia jej w obudowę z wyświetlaczem w wyniku czego otrzymujemy normalną cywilną kamerę.

 

 

Cytat

Myślę jeszcze o tym rolgazie moim jak ktoś ma typowy akcesoryjny np.55 stopni używany to odkupię.

Ja mam jakiś rolgaz na zbyciu, jest dosyć krótki, czuć mocną różnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem rolgaz ROBBY MOTO , naprawde rewelacja ,pewnie ta sama polka co DOMINO,4 krzywki do wyboru ,dla kazde cos odpowiedniego ,najkrotszy w wersji prawie on-off :)

Rewelacja bo gdy zmienimy motocykl dokupujemy tylko linki i montujemy w nowym motocyklu,niestety swojego sprzedalem z Kawasaki i musze dokupic do BMW ale napewno nie bede nic kombinowal tylko kupie wlasnie ROBBY MOTO .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...