Skocz do zawartości

Akcesoria motocyklowe z przeznaczeniem torowym


pork
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ... możecie jakieś tanie jednoczęściówki polecić? ... dodatkowo jakby miały szeroką paletę rozmiarów to by było super - Jestem skrajnie długi jak na swoje obwody, że tak to ujmę hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrej jakości Kombinezony robi Arlen Ness i Berik, szczególnie z serii Kangaroo. Latam już 3 sezony w takim, miałem glebę na Kownie, przejechałem po asfalcie z 3 metry, a później po trawie, szwy całe, skóra delikatnie zarysowana, wyczyściłem i wypastowałem dziada i jest git. Kombinezon sam w sobie jest dosyć lekki i zajebiście wentylowany, na letnie gibanie jak najbardziej polecam, wiosną i jesienią jest chłodno, czasami za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, może rzeczywiście coś w Europie nie gra, ja miałem moje rzeczy z Intermotors. Może to jest tak jak z chemią z Niemiec....

Ha ha buty też Alipny też dziadoskie :) pękł mi suwak, ale muszę zaznaczyć jeździłem cały rok okrągłe 12 miesięcy w tych

ciuchach więc może nie wytrzymały temperatury. Moczenie, suszenie itd.

 

Muszę dodać, że przetestowałem wiele akcesoriów i na wielu się zawiodłem, jakość nawet najdroższych rzeczy

czasami odbiega od naszych wyobrażeń.

 

Np. Yoshimura, którą sam osobiście się "jaram" jest znacznie gorzej wykonana niż inne firmy.

Może japoński oddział stara się bardziej niż USA, ale Yoshimura-RD mogłaby być lepsza.

Tłumiki są znacznie cięższe niż Akrapovic, a w pełnych układach rdzewieją sprężynki co jest dla mnie

nie do pomyślenia. Ja ostatnio kupiłem korek wlewu oleju i nawet nie dali gumowej uszczelki za 50gr.

Edytowane przez agressor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie rolergazu. Chciałbym zmienić w swoim moto rolergaz na krótszy ale nie chcę wydawać takich pieniędzy jak tu:

http://moto.allegro.pl/krotki-rolgaz-domino-xm2-rollgaz-na-tor-wyscigi-i2827812424.html

Wiem że istnieje jakiś zamiennik (gdzieś tu czytałem w dziale sportowym o tym ) za około 140zł. Obecnie nie widzę tego na alegro. Mam pytanie jak to się ma do tego co podałem z alegro za 600zł ? Domyślam się że różnica musi być ale wydaje mi się że do mojej amatorskiej jazdy ten zamiennik wystarczy, a i czy ten zamiennik pasuje do wszystkich modeli? (to jest z tego co pamiętam taki półksiężyc chyba). Jak ktoś miał z takim czymś do czynienia to proszę o radę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Active i powiem Ci, że nawet najkrótsza wersja jest dość długa (co akurat jest dobre dla mnie jako amatora). Kupiłem chyba za 299 zł, w zestawie dostałem 3 manetki o różnym kącie pełnego otwarcia przepustnicy. Nie wiem, jak jest w Yamaszce, ale możesz spróbować zmienić rolkę przy przepustnicy, ja tak w Suzuce zrobiłem i uzyskałem inną charakterystykę otwierania przepustnic. Zaleta jest taka, że takie motanie praktycznie nic nie kosztuje - ja przystosowałem rolkę od innej wersji gsxr i chodzi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heniek jeździłeś już na tym ravenolu?

 

Jeszcze nie ale nie przypuszczam by były jakiekolwiek z nim problemy, ogólnie to lałem do swoich moto już kilkanaście różnych marek i tylko na castrolu mi się sprzęt zatarł co, być może nie było winą oleju ale do tej pory mam uprzedzenie. Cena jest chyba taka dobra bo ravenol zmienił opakowania i ze starej serii wyprzedają, normalnie ten olej gdzieś koło 40zł/l kosztuje więc według mnie warto się w niego zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aggresor może i tak... ja mam wszystkie ciuchy z juesej...

 

Może to właśnie ta różnica.

 

Mam pytanie odnośnie rolergazu. Chciałbym zmienić w swoim moto rolergaz na krótszy ale nie chcę wydawać takich pieniędzy jak tu:

http://moto.allegro....2827812424.html

Wiem że istnieje jakiś zamiennik (gdzieś tu czytałem w dziale sportowym o tym ) za około 140zł. Obecnie nie widzę tego na alegro. Mam pytanie jak to się ma do tego co podałem z alegro za 600zł ? Domyślam się że różnica musi być ale wydaje mi się że do mojej amatorskiej jazdy ten zamiennik wystarczy, a i czy ten zamiennik pasuje do wszystkich modeli? (to jest z tego co pamiętam taki półksiężyc chyba). Jak ktoś miał z takim czymś do czynienia to proszę o radę. Dzięki

 

Ja polecam RobbyMoto jeżdżę już trzeci sezon i jest super, 4 krzywki i najkrótsza jest naprawdę bardzo krótka.

Poza tym w każdej krzywce masz kilka dziurek ułożenia. Wszystko CNC alu.

Jeżeli nie chcesz wydawać kasy to polecam rolgaz z Yamahy R6 2006r. Jest krótki odczujesz różnicę.

Jeżeli jesteś uzdolniony manualnie to :

 

http://www.r1-forum.com/forums/showthread.php?t=308122

 

http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=160151

 

Chłopaki robią to z trytytek.

 

Ja miałem taki w sradzie i działał.

Generalnie chodzi o to żeby rolka była duża:

 

http://www.gixxernation.com/forums/attachment.php?attachmentid=5464&d=1261421055

 

Nie wiem co na to Sherman, ale ja miałem do czynienia z dwoma produktami Active i chodziły bardzo ciężko,

ale może monter fujara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ... możecie jakieś tanie jednoczęściówki polecić? ... dodatkowo jakby miały szeroką paletę rozmiarów to by było super - Jestem skrajnie długi jak na swoje obwody, że tak to ujmę hehe

Ja mogę :biggrin: http://allegro.pl/rs-taichi-jednoczesciowy-52-lepszy-dainese-berik-i2869585330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Actice są obecnie po 600, RobbyMoto za 700 takich pieniędzy nie wydam. Szukam właśnie bardziej jakiegoś zamiennika ale dzięki Yuby za sugestię, że nie warto. Nie chcę tyle kasy wydawać bo moje moto ma być przejściowe, jeśli okaże się że jestem dobry i mi się to spodoba (raczej na 1000% tak) to sprzedam swoją i kupię np. od Piórko za 11000 jej nowy nabytek :) czyli motocykl tylko na tor o ile prędzej tej Hondy nie zgruzuje ;)

Fat szukam coś takiego jak ty masz, ja mam 1,8m i 92kg ale tak jak pisałem chcę zejść do 80-82kg.

Czy jeśli kupię od Ciebie a nie będzie mi pasował to będę mógł odesłać powrotem. Daj znać na PW jak możesz.

Z tym rolergazem jak coś znajdziecie do 200 to dajcie szybko znać. Dzięki za radę. To muszę zmienić w swoim moto bo tak jak kiedyś pisałem mam z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o firmę o Alpinestars to moje zdanie jest podzielone. Mam tej firmy rękawice Gp plus i Gp Pro kupione w prawdziwym sklepie w USA.

Używam ich 5 rok, i nic się nie dzieje,

mi w 6tym sezonie gp pro sie w koncu przetarly w prawej dloni i na lewym kciuku , do tej pory je katuje bo nowe mi jakos slabo leza na dloni przy zapier** :wink:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...