Skocz do zawartości

Czym kończy się jazda na jednym cylindrze, czyli specjalny przypadek glazingu


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra to pytanie teoretyczne. Co dzieje się z niespalonym paliwem w cylindrze? Idzie w wydech? Bo w samochodach to jest chyba jakiś powrót do zbiornika zrobiony (coś takiego gdzieś kiedyś słyszałem, nie wiem czy to prawda)

 

Nawet tylko słysząc to łatwe wydedukować, że paliwo z momentem opuszczenia wtryskiwacza/gaźnika nie ma możliwości powrotu do zbiornika. To o czym słyszałeś to obwód powrotu z listwy wtryskowej lub pompy przy silniku odprowadzający nadmiar.

 

....

Ponieważ jednak nie miałam telefonu to postanowiłam poradzić sobie sama, czyli po prostu jechałam dalej.

Okazało się ze Suzi SV daje radę jechać z silnikiem pracującym tylko na jednym cylindrze. I jechałam tak prawie 100 mil jakie miałam do domu

....

 

Zwykłe olewactwo i do tego brak wyobraźni. W XXI wieku znalezienie telefonu jest prostsze niż śmietnika przy chodniku albo toalety. W dodatku 160km na zdychającym silniku.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwykłe olewactwo i do tego brak wyobraźni. W XXI wieku znalezienie telefonu jest prostsze niż śmietnika przy chodniku albo toalety. W dodatku 160km na zdychającym silniku.

 

Genialne spostrzeżenie :)

 

Na obronę proszę sądu powiem tylko że to wykluczone było z powodu:

po pierszwsze, moja duma i zawziętość doznałaby uszczerbku

po drugie , to była autostrada

po trzecie , prawie środek nocy

po czwarte , padało

po piąte , nie chciałby mi się czekać do rana i moja wyobraźnia wprawdzie widziała to rozwiązanie ale nie zgodziłam się z tym.

Ponadto nie miałam nic do jedzenia i picia (tak tak, wiem że powinnam zabrać zapasy, kanister z benzyną, zapasowe koło, namiot, skrzynke z narzędziami i telefon oczywiście)

 

:laugh:

a po szóste to Suzi wcale nie zdychała jadąc na jednym cylindrze

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Lefthandy

Genialne spostrzeżenie :)

 

Na obronę proszę sądu powiem tylko że to wykluczone było z powodu:

po pierszwsze, moja duma i zawziętość doznałaby uszczerbku

po drugie , to była autostrada

po trzecie , prawie środek nocy

po czwarte , padało

po piąte , nie chciałby mi się czekać do rana i moja wyobraźnia wprawdzie widziała to rozwiązanie ale nie zgodziłam się z tym.

Ponadto nie miałam nic do jedzenia i picia (tak tak, wiem że powinnam zabrać zapasy, kanister z benzyną, zapasowe koło, namiot, skrzynke z narzędziami i telefon oczywiście)

 

 

Zapomniałaś o racach świetlnych i kompasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee po prostu burza mozgow dlaczego cos takiego moglo sie stac.

Jak nie bedzie wiecej ciekawych pomyslow to po prostu wywale posty nie zwiazane z tematem.

 

Jest to jednak przypadek nie konwencjonalny, dopiero zdjecia i dokladne opisy Tamki mnie przekonaly,

ze to naprawde byl glazing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cbr 600 na 3 cylindrach 120km i nic, kawa er6 na jednym 70km i też nic.

 

Jeszcze nic ale niedługo się okaże :biggrin:

 

Po czym poznać że moto nie pracuje na jeden cylinder. Moja cbr 600 ostatanio wpada w wibracje powyżej 7 tyś.obr, poniżej jedzie gładko.

 

Po dźwięku pracy silnika :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać że moto nie pracuje na jeden cylinder.

WSKą albo DRką np. przestaniesz się przemieszczać, a w V2 trudno tego nie wyczuć bo chodzi jakby nie chodził.

 

w Twoim przypadku - jak masz możliwość to na chodzie wyjmuj po kolei fajki - jeśli w jakimś przypadku odpięcia nie będzie żadnej różnicy w pracy silnika to ten gar nie pali.

Edytowane przez radomenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...