Skocz do zawartości

Shimmy


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 20 stopniowy ohlins. nowy stoi cos do 2tys. ale kupilem uzywke w idealnym stanie z mocowaniem za 1100 a montaz byl gratis .trzeba p

Są jakieś tańsze firmy ??

ietac ,ze przy montazu potrzeba troche kleju (nie montowac na sucho)pewnie ,ze sa ;) np. hyper-pro tez dobra firma kolo 1000zl nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile kosztuje montaż takiego amora, no i sam amor ? Znalazlem jakis na allegro, za 1700zl, ale OHLINS’a. Są jakieś tańsze firmy ??

szukaj firmy LSL - kosztuje niewiele, a do uzytku drogowego w zupelnosci wystarczy. Tyle, ze moim zdaniem nie wiem czy warto - FZR jest naprawde stabilnym motocyklem i nie ma problemu z szyma. Mam u siebie zamontowany wlasnie taki amor skretu i nie ma on za duzo do roboty. Owszem - ostre dawanie na koleinach, agresywne wychodzenie z dziurawych winkli itp. Sa to jednak zjawiska na tyle sporadycznie wystepujace i latwe do opanowania (a lajtowo to ja nie jezdze...), ze wolalbym w Twoim przypadku kase zainwetsowac np. w stalflexy, anizeli w amor skretu. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to jednak zjawiska na tyle sporadycznie wystepujace i latwe do opanowania (a lajtowo to ja nie jezdze...), ze wolalbym w Twoim przypadku kase zainwetsowac np. w stalflexy, anizeli w amor skretu. Moim zdaniem.

Też mam podobne odczucia. Skłonności do trzepotania kieronicy mają lekkie sportowe maszyny (bądź o dużym stosunku moc/masa) i ostrej sportowej geometrii podwozia. VFR (100KM, 240 kg) nawet na dziurawych nawierzchniach nie wykazuje takich tendencji. FZR też nie jest lekka, a i gemotrii typowo sportowej nie posiada. Poza tym nie słyszałem żeby FZR-y miały z tym problem - no chyba, że z powodu zużytej przedniej opony. Tyle że wtedy potrzebny jest nie amor tylko nowa oponka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś wystąpiło przy ok. 110km/h na enduro na drodze kamienisto-szutrowej. Bardzo mało brakowało, a bym doświadczył tych kamieni na sobie, bo kierownica latała na boki bardzo intensywnie. Winną okazała się przepompowana przednia opona - pożyczony kompresor miał zepsuty manometr, który wskazywał ciśnienie o jakieś 40% mniejsze od rzeczywistego :)

Ostatnio w transalpie też wykryłem shimmy - jechałem ok. 80 km/h po równej drodze i puściłem kierownicę, żeby się poprzeciągać (900km na dzień wolnym tempem to niemało) i po chwili kierownica zaczęła gonić na boki. Ale tu obyło się bez najmniejszych kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys cos takiego przytrafilo mi sie na etce :? nie bylo to przyjemne, kiera zaczelo rzucac w lewo i prawo! caly motor mi bujalo ale chwycilem mocno kiere i sie uspokoil bylo to gdzies przy predkosci 80km/h najechalem kolem na jakis wybuj :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że lekarstwem jest amortyzator skrętu - rewelacyjne zapobieganie. Kiedyś przezyłem na bandicie 1,2 (nie miałem jeszcze zamontowanego amorka) i - gdy już wypadałem z motocykla - zahaczyłem brzuchem o wyłącznik zapłonu na kierownicy.. I pomogło!!!! A więc lekarstwem - jak sie uda - jest radykalne zmniejszenie prędkości.

Na marginesie- shimmi było tak duże ze ścięło mi ograniczniki skrętu na dolnej półce!

Aha- chwilę póxniej i tak wjechałem do rowu, bo pod wpływem shimmy "rozepchało" mi tłoczki hamulcowe i nie miałem hamulca - tak jakby był zapowietrzony! więc uwaga, jak przydazy się shimmi i wyjdziecie z tego - trzeba "podpompować" hamulec przedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zebys wiedzial, zaskoczyles mnie 8O moze te autka były akurat po przejściach? zużyte amory? źle ustawoina zbierzność? niewyważone koła?

 

pierwsze słyszę o czymś podobnym w aucie (nawet jeśli nie nazywałoby się to shimmy to i tak pierwsze słyszę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...