Skocz do zawartości

naprawa zerwanego gwintu


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy jak to ostatecznie by miało wyglądać technicznie, po użyciu takiego kleju/pasty. Trzeba mieć na uwadze, że świeca zapłonowa nie tylko daje iskrę, ale również pełni dodatkowo najważniejszą funkcję w tym układzie tj. reguluje oddawanie ciepła na głowicę. W standardowym połączeniu świeca- głowica ten proces nie jest zakłócony, jednak poprzez odizolowanie świecy od głowicy tworzywem sztucznym, regulacja ciepła może zostać w jakimś tam stopniu zakłócona.... lub też nie będzie miało to większego wpływu. Po drugie jest to połączenie bardzo trudne w odtworzeniu sposobami innymi, niż standardowo przy użyciu tulejki redukcyjnej (ta metoda wydaje z punktu technicznego najlepsza). To właśnie to połączenie jest w silniku spalinowym najważniejsze z punktu konstrukcyjnego, połączenie to jest narażone na szereg obciążeń: mechanicznych, termicznych, ciśnienie, działanie związków żrących w spalinach itd. Dodatkowo metal/stop posiada swoją cechę rozszerzalności termicznej, tworzywo sztuczne w tej sytuacji takiej zdolności nie ma, więc może dojść do wykruszeń, odprysków itp. Powstaje więc pytanie, czy ten sposób jest aby na pewno najlepszy w tego typu usterce "na długi czas".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak dam sobie spokój z tymi wynalazkami i zrobię to tak jak książka piszę. Chce to zrobić dobrze, nie na sztukę. Myślałem że może uda się mniejszym kosztem, tzn bez kupowania uszczelki pod głowicę, ale skoro tak się nie da, to silnik idzie w dół.

 

BTW, próbowałem poprawić dzisiaj gwint, nic to nie dało.

Edytowane przez Konus0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nic tu nie uknujesz , głowice trzeba zrzucić i dać wkładkę Heli , tylko tak zrobisz porządek z tym problemem ...dodam że nie wierze w przekrecenie świecie na zimnej głowicy ten gość co to speir*** lił wkręcał świece w ciepłą głowice i to musiał niezle dopier ...lić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet taka bardzo stara szkoła, na temat tego jak zabezpieczyć się przed zapieczeniem/zakleszczeniem świecy zapłonowej w głowicy, co grozi wykręceniem tej świecy z gwintem otworu w głowicy. A no wystarczy wetrzeć w czysty gwint świecy zapłonowej grafit ołówkowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie planować, wyczyścić, odtłuścić i zmontować jak serwisówka nakazuje.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik poskładany, jak dobrze pójdzie to jutro powinien zagadać :) dzięki za podpowiedzi.

 

Czy może mi ktoś napisać jak powinien być ustawiony rozrząd?

Ustawiłem na 1.4 T bo tak wywnioskowałem z serwisówki, moto ma iskrę, paliwo, a nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Półśrodki gwarantują ćwierćrezultaty. Jak masz miskę, to jej zdjęcie to nie filozofia. Lepiej zdejmij.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta nieprzyjemność gwintować u siebie w XJR zerwany gwint. Ile to Ja już razy zmieniałem oleje w moto i w końcu musiało to kiedyś nastąpić... Oczywiście kupiłem nową uszczelkę michy, wszystko ładnie wymyłem dookoła, coby zdjąć miskę i przegwintować otwór.. ale pojechałem na żywca za pomocą tego zestawu:

http://allegro.pl/zestaw-do-naprawy-gwintu-miski-misek-olejowej-i3317819758.html

 

Udział dodatkowo brali:

 

- duża ilość towotu na rowkach gwintownika

- kilka flaszek Denaturatu wlewane przez wlew oleju

- spuszczony przefiltrowany stary olej, przelanu dodatkowo przez silnik bez odpalania

- nowy olej wraz z filtrem

- Rozum!, którego zabrakło przy dokręcaniu śruby....

 

....i silnik żyje. Na początku sprawdziłem namacalnie ile mam miejsca nad otworem spustowym i jazda wg. procedury gwintowania aluminium, po to udział brał denaturat ;) . Także jak się wie, co robi, dokładnie i bez pośpiechu, to można się brać za to. Oczywiście najlepszym wyjściem jest demontaż miski i można kombinować na stole warsztatowym . I ta metodę polecam, gdyż różnie to bywa, Mi się udało, a komuś może się nie powieść operacja i będzie płacz..... a najlepiej kupcie sobie przydatne narzędzie pod postacią Klucza dynamometrycznego. Polak mądry po szkodzie :biggrin: .

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie neguje "czy da się" - pewnie że się da, koń przez błoto pójdzie :)

Chodzi o tzw. "kulturę techniczną", ewentualnie późniejsze konsekwencje. W końcu każdy ma swój motor, i sobie z nim zrobi co chce. Można zrobić szybko albo dobrze, albo tanio. Ale nie wszystko naraz. ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...