Jump to content

kubagsx

Forumowicze
 • Posts

  871
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by kubagsx

 1. Ale widzisz.... Takich posad jest malutko. Sam pracowałem chwilę w Warszawie. Znam biegle 2 języki obce i trzeci w stopniu podstawowym. Mam dobrego magistra i duże doświadczenie. W Warszawie bez znajomości to można co najwyżej pracować na zmywaku, albo w zieleni miejskiej. Dlatego tyle osób ucieka za granicę. Uwierz mi, że w Islandii spotkałem wielu warszawiaków pracujących 12h dziennie przy rozprawianiu ryb... po łokcie w lodzie (takich prac nie tyka się żaden Europejczyk, bo reumatyzm murowany).
 2. Aż strach pytać co te panie muszą umieć, że im takie pieniądze płacą
 3. Hehe. Tam są palmy, słońce i Włosi
 4. Mieszkałem tam kiedyś. Fakt. Oni są bardzo zamknięci w sobie.
 5. No właśnie. Chyba zdecyduję się na kierowanie. Bardzo lubię jeździć. Nie tylko motocyklami. Śmiganie ciężarówką też mi się podoba. Pytanie tylko w jakim kraju fajnie się jeździ? Niemcy? Parkingi zapchane do granic możliwości, jakiś koszmar. Norwegia? Słyszałem, że nierzadko trzeba robić 500m cofania z przyczepą pod górę, na oblodzonej nawierzchni. Może lepsze UK, ale nie umiem po lewej stronie
 6. Wiem. Ale jak to będzie wyglądać. Muchy i kurz na lakierze. Poza tym to nie jest praca, którą możesz robić non stop. Od wdychania tych smrodów można szybko zachorować. Jako ciekawostkę dodam, że jeszcze 30 lat temu większość lakierów samochodowych była z ołowiem. Nie muszę mówić jakie są konsekwencje jego wdychania.
 7. Jak zsumujesz koszta gruntu, budynku i wyposażenia, to spokojnie wyjdzie 400 tys. Żeby brać dotacje, to trza też mieć wkłady własne.
 8. Hehe ok. Ale weź kup profejsonalną komorę, pistolety, kompresory, osuszacze i to wszystko musi stać w odpowiednim budynku. 400 tys zł na dzień dobry.
 9. To nie tylko emigracja zarobkowa. W Polsce męczy mnie korupcja, nepotyzm, przepychanki administracyjne, ogólny bajzel w każdej dziedzinie życia. W ostatnich latach również dość słaba pogoda - tzn afrykańskie upały latem, z tego powodu źle się czuję. Kierowca zawodowy, renowacje antyków, roboty ślusarskie, lakiernicze. Kiedyś pracowałem też w budowlance. Znam biegle angielski i rosyjski, niemiecki podstawowy.
 10. Co się z nimi stało? To aż tak dobra stawka jak na DE? Ludzie po forach piszą, że 2000 netto to zarobi każden jeden znający niemiecki.
 11. Czy to też zalicza się do pilarstwa? Dziękuję Nie wiem czy każdy ma do tego smykałkę. Kiedyś tworzyłem proste strony internetowe i jakoś w miarę mi to szło. Ale programy były znacznie mniej zaawansowane niż dziś. Potem zająłem się czymś innym. Michoa wiedziałem, że to napiszesz. Czekam jeszcze na opinie Yeopa i Yubiego
 12. Ciekawa opcja. Acz to chyba zajęcie nudniejsze niż kopanie rowów :D
 13. Andrzejku właśnie te 1900 to już netto. Pracodawca zapewnia pokój w jakimś hotelu robotniczym. Co do kasy chorych to nie wiem. Natomiast w NO na pewno ciężko o mieszkanie.
 14. Hehe. Spoksik, ale chciałbym zarobić sobie na własne 4 kąty, a to jednak wymaga funduszy
 15. Cześć! Sporo czasu mnie tutaj nie było i widzę, że dużo się pozmieniało. Mam do Was pytanie. Pracowałem już trochę za granicą, m.in. na Islandii. Dostałem 2 oferty pracy: 1. Niemcy, zagłębie Ruhry. Zakwaterowanie zapewnia pracodawca - jest mały pokój. Praca 8h dziennie w gastronomii. Nieciężka. Płatne 1900 eur NETTO. 2. Norwegia, okolice Oslo. Bez zakwaterowania. Praca w recyklingu. Nieciężka. 200 nok BRUTTO / h. Co byście wybrali i w którym miejscu z podanych sum można więcej zaoszczędzić żyjąc skromnie Mam pewne plany (na własny biznes, mieszkanie). Nie ukrywam, że to dla mnie ważne. Za mną 30 lat życia i nie mam żadnych oszczędności, mimo że całe życie ciężko pracowałem w Polsce. Może macie inne pomysły, gdzie warto wyjechać za granicę i co robić? Może jakieś szybkie kursy na podniesienie kwalifikacji, by znaleźć lepsze zajęcie?
 16. Cześć! Chyba nie znalazłem odpowiedniego tematu? Polecicie jakieś dobre buty, w których to stopa będzie sucha mimo śmigania w wielogodzinnych ulewach? Idealnie byłoby, gdyby ponadto nie wywoływały dyskomfortu podczas wyższych temperatur.
 17. Polecam serdecznie Wojciecha Sumlińskiego Książki ukazują prawdziwy obraz naszego kraju. Mnóstwo wątków nieznanych zwykłemu obywatelowi.
 18. Już w latach 50tych motocykle miały wyświetlacze biegów. Potem następny wysyp był w 80tych i we współczesnych. Będzie tego mnóstwo. Na cóż Ci ta wiedza?
 19. Właśnie sprzedałem moje F800S (to jest to samo co GT, tylko w innych owiewkach). Po 8 latach razem i z przebiegiem 65000 opuściło mój garaż. Zwiedziłem nim 18 państw. Bardzo dobry motocykl. Trzeba jedynie uzdatnić stator. W niektórych są też problemy z pompą paliwa. A tak poza tym solidny. Do kół można dotoczyć sobie za 20 zł talerzyki i wtedy da się wymieniać opony w każdym możliwym miejscu.
 20. Byłem tam zeszłej jesieni motocyklem. Syf, kiła i mogiła. Bezprawie, przestępczość, drogi w większości liche, nieład drogowy, brzydkie krajobrazy. Omijaj ten kraj.
 21. Bo im rozchodzi się o zachód - o zdominowanie go. Społeczeństwa słowiańskie są mniej otwarte. Dlatego Polska, Białoruś, Ukraina, Rosja nie przyjmują chętnie imigrantów. Oni sami wiedzą, że robienie tutaj bydła może się dla nich źle skończyć.
×
×
 • Create New...