Skocz do zawartości

Wiek a prawo do prowadzenia pojazdu...


ernestZL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że wbrew obiegowej opinii nie tylko młodzi kierowcy są zagrożeniem na drogach...Jestem zdania że po przekroczeniu danego wieku powinno się robić obowiązkowe okresowe badania. Taki niedowidzący emeryt jak widać na załączonym filmie stanowi zagrożenie :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wraz z PJ a2 wchodzi przepis, że B będzie na 15ście lat, a jak inne kategorie to nie wiem. W sumie to dobrze, ktoś robi prawko w wieku 18stu lat, to mając 33 zdaje drugi raz, później 48, 63 lat mając to chyba niewielki odsetek zda moim zdaniem. Zauważcie jak z wiekiem traci się wyczucie i refleks, nie mówiąc o zdolności szybkiego analitycznego myślenia w sytuacjach ekstremalnych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosz... jak łatwo ferują wyroki - zwłaszcza ci, którzy będąc jeszcze nastolatkami, już zapowiedzieli olewanie "nowego" prawka od 24 lat :P

 

zmiany w przepisach idą w dobrym kierunku: będzie okresowa weryfikacja kierowców. z tym, że jeśli wszyscy podejdą do niej tak, jak coponiektórzy do kat. a2, to psu na budę się zda. zły uczynek jak kalemu ukraść krowa, a dobry jak kali ukraść komuś..?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo po 60tym roku życia powinny kończyć się uprawnienia do kierowania pojazdem, chyba, że taka osoba zdaje cały egzamin od nowa!

 

Powiedzial co wiedzial.

W IRL prawko wydawane jest na 10 lat, nastepnie trzeba zrobic badania i prawko jest przedluzane na kolejne 10. Kiedys czytalem, ze taki projekt ma byc tez wprowadzony w PL. Wtedy napewno wyeliminuje sie jakis procent osob, niezdolnych do prowadzenia pojazdow.

 

Po 60 roku zycia prawko wydawane jest na krotszy okres.

 

Pzdr

Edytowane przez bibor80
baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wraz z PJ a2 wchodzi przepis, że B będzie na 15ście lat, a jak inne kategorie to nie wiem. W sumie to dobrze, ktoś robi prawko w wieku 18stu lat, to mając 33 zdaje drugi raz, później 48, 63 lat mając to chyba niewielki odsetek zda moim zdaniem. Zauważcie jak z wiekiem traci się wyczucie i refleks, nie mówiąc o zdolności szybkiego analitycznego myślenia w sytuacjach ekstremalnych.

Pozdro

 

Założę się że zrąbię jeszcze na motocyklu twoje chude ? dupsko. A co do zdolności szybkiego analitycznego myślenia to możesz mi najwyżej buty czyścić :icon_mrgreen: .

Mój ojciec ma 82 lata i jeździ bez wypadku. Jeździ wolniej, ostrożniej i myślę że jest bezpieczniejszym kierowcą niż napalony na jazdę 17latek.

Doświadczenie, chłopcze, doświadczenie.

A ... czas szybko leci ... ci co teraz drą m**, ups ... buzie o zabieraniu piędziesięciolatkom PJ ani się obejrzą jak zaczną sikać coraz niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za.

Prawo jazdy na np. 10-15 lat + dodatkowe testy dla osób powyżej 50 roku życia.

Dlaczego?

Prawo o ruchu drogowym co chwilę się zmienia, a dziadki jeżdżą według przepisów których wyuczyli się za czasów PRLu + z tego co zaobserwowali jak jeżdżą inni kierowcy.

Nieraz będąc pasażerem katamaranu widziałem jak "starzy" kierowcy ze stażem powyżej 10 lat popełniają wiele błędów, a czasem zupełnie nie znają przepisów.

Ponowne zdawanie nie miałoby polegać na ponownym egzaminie praktycznym bo to już przesada (albo kierowcy by się zbuntowali), a na ponownym kursie doszkalającym i egzaminie teoretycznym.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...